bebeto mi ne se rodi jivo

  • 21 339
  • 93
  •   1
Отговори
  • Мнения: 22
Zdraveite,iskam da vi popitam niakoi 4uval li e pri4ina za smart na bebe v 9 mesec.A pri4inata spored doktorite e NEPRAVILNO PRIKREPENA PAPNA VRAV KAM PLACENTATA.  Tova mi go poso4ixa kato pri4ina Cry.Cialata mi bremennost be6e perfektna bez nikvi oplakvania i problemi,xodila sam na vsi4ki isledvania i vsi4ko mi be6e nared.Do deni v koito otidox na konsultacia v 36 sedmica,i togava mi kazaxa za bebeto 4e niama sarde4na deinost.Priexa me na 3 dekemvri po obiad v patologiata,i 4ak na drugia den mi predizvikaxa rajdane.Tezi izrodi taka gi bix narekla me ostavixa edin den s martvoto bebe v otrobata mi i nikoi ne me pogledna.Pitate li me kak sam prejiviala vsi4ko tova.DANO NA NIKOIA OT VAS NE SE SLU4VA PODOBNO NE6TO :pray:NIKOGA. 

# 1
  • Мнения: 493
Здравеи,и моето бебе преди 9месеца се роди мъртво.Бременноста си ми беше напълно нормална а и бебка нямаше никакви отклонения.Като причина докторите посочиха удушаване с пъпната връв а плацентата тежеше 1кг.Казаха само че това не било нормално в смисал толкова тежка плацента.

# 2
  • Мнения: 22
A vav koia bolnica si bila ako ne e taina.Az biax v Tina Kirkova. Moeto bebe sa6to be6e momi4em4e :cry:sajaliavam 4e stavat takiva gadni ne6ta ne e 4esno.

# 3
  • Мнения: 526
това е ужасно  Cry Наистина много ви съчувствам..представам си каква мъка е това...

момичета ходихте ли често на ехограф накрая на бременността? Може би ако се беше видяло на ехографа, и се беше предизвикало раждане... не знам...ужасно е да загубиш бебето на финала Sad(((((

# 4
  • Мнения: 9 973
дано по-малко хора усетят какво е това-да загубиш бебе.Кураж,момичета!

# 5
  • Мнения: 123
Мила, съжалявам за всичко,което ти се е случило. Аз самата се прибрах от Майчин дом не с дечица,а с резултатите от аутопсията им и знам през какъв ужас си минала. Какво ти казаха точно за тази пъпна връв и нейното прикрепяне. Ходила ли си на ФМ по време на бременността си? Питам,защото, когато аз отидох на ФМ се установи,че пъпната връв на моите бебета (бях бременна с близнаци) е с веламенторна инсерция...т.е. пъпната връв на бебетата не отиваше директно в плацентата,а чрез някакво ципесто прикрепяне се свързваше с кръвоносните съдове на предната стена на корема...Май не го обясних много добре,но подробностите около това състояние ми се губят вече. Относно това прикрепяне съм говорила и с д-р Марков и с д-р Дяволов- и двамата ми бяха казали,че при това положение няма опасност за бебетата и те могат да си се хранят през пъпната връв- усложнения възникват при раждане,затова секциото при такова прикрепяне на пъпната връв е задължително.
При мен така се развиха нещата,че загубих и двете бебета,но това не беше свързано с неправилното прикрепяне на пъпните им връви.
Миличка, прегръщам те силно...знам какво преживяваш. Не си сама. Сега ще запаля свещичка за твоето ангелче. Днес става 1/2 година откакто загубих моите момиченца. Май по едно време се преживяли най-голямата ни загуба.  Hug

# 6
  • Мнения: 493
polimimi74,aз сам от Карлово и раждах там.Ходих на видиозон два пъти в месеца,и това пак не ми помогна.Незнам къде бляха тия доктори,но никои не ми каза че бебка е умотана с пъпната си връвл.Знам че не е честно да стават такива неща,ние чакахме това бебе доста години Hugсилно

# 7
  • Мнения: 617
За смъртта на едно бебе би трябвало винаги да има причина... това, че некадърниците не са я видяли навреме или изобщо не са я видяли  в  днешно време при тази технология е престъпно!!!

# 8
  • Мнения: 526
така е - за всичко си има причина. Затова е толкова важно да намерим добър лекаар който да подходи правилно към нас...но...това не е лесно.

# 9
  • Мнения: 18
здравеи приятелко по садба дано сас моите думи мога да те утеша и да ти кажа 4е сас времето болката става по силна и по непоносима поне за мен е така накратко и моята история Семеина сам от десет години 3 години опитвахме за беб4е и ето 4е стана немога да ти опи6а колко бяхме 6асливи преставяш си 3 години и ето 4е и на нас се слу4и това толко хубаво не6о.Така по4наха иследвания вси4ко варвеше нарет прекрасна бременост влезнах и ас в 9 месец и по4нахме да пазарува ме неша за беб4о беше мом4е и така на последната консолтация отивам за да ми кажат кога 6е раждам сас хап4е и ми казаха 4е не4уват тоновете отам по спе6ност в болницата и докато тия олигофрени се сабират и всеки те гледа минаха 36 4аса толко раждах немога да ти опи6а болките о6е ги усештам в сазнанието сиПри4ина няма далга папна врав слу4вало се мал шана или това е като земетресенията не могли да ги предвидат и ас им казвам и те ве4е се предвиждат 21 век сме и така минаха 6 месеца слет раждането и забременях не ме питаи как сам била отидох вав софия лежах в маи4ин дом един месец направиха вси4ки иследвания и се прибрах пак си4ко варве6е нарет до на4алото на шести месец когато се сабудих с болки отивам при моя доктор слуша тоновете допреса и ми казва вземи папаверин и Влкаши не го послу6ахме и слава бого отидохме в болницата там ме гледаха 5 доктора и никои ни6о незнае докато не доиде доктор рангелова гледаме на видеозон и видя 4е цялата плацента е отлепена и кравоизлива е наватре по спе6ност секцио едвам ме спасиха не издаржах и заминахме на испания мислех 4е ако по седя о6е малко 6е отка4а и така изкарахме 5 години и ето ни сега се варнахме окон4ателно поне докато не разберем при4ината а колко пати се вра6тах от там няма да ти описвам неиздаржам ве4е казахами 4е трябва да ми направат генети4ни и имологи4ни иследвания 6е отида другата седмица постояно отлагам сасипана сам ве4е писала сам и тък но пове4е 4ета всеки божи ден влизам и 4ета и сас сека една го преживявам извинявам се ако е много обаркано просто салзите постояно те4ат не сте сами

# 10
  • Мнения: 66
мен много ме е страх - на кой доктор да се довериш, кой е добър ?

# 11
  • Мнения: 617
На мен един от най-добрите доценти ми постави диагноза мисед в 8ма седмица.А ако го бях послушала и махнала бебето.... newsm78

# 12
  • Мнения: 18
и мен ужасно ме е страх за това 4акам ве4е 5 години от този страх тои става оше по голям ас си записах 4ас при доктор Силвиа савова пак да видиме какво ше каже Просто имам 4уството 4е на никои не вярвам

# 13
  • Мнения: 219
Здравейте момичета. Минали сте през най-страшното... Какво по отвратително може да се случи на човек! Имам 2 аборта и наистина е ужасно когато вече е напреднала бремеността и си чакал  и искал бебенцето с цялото си сърце и душа. Също като вас аз плаках, страдах много, но не се отказах да търся къде е проблема. Незнам дали е уместно... но аз ви съветвам да отидете до Плевен, при доц Конова. Там се правят на място изследванията. Лекарката има много положително излъчване. Екипът е координиран. След разговор с нея ще прецени кои са най-точните изследвания за вашия случай. При мен се откриха отклонения. Единият проблем е генетичен. Каза, че съм се родила така. Не ми пречи с нищо, но се оказва проблем точно по време на бременност и то след 3-тия месец. Отделно при имунологичните изследвания имам една гранична стойност, която също трябва да проследявам. Честно казано понякога се притеснявам дали е възможно всичко да е наред занапред, но доц. Конова ми даде надежда. Сега съм малко по-спокойна щом вече знам за конкретни проблеми и тя ми ги обясни. Направи ми план какво точно да следя за напред, какви медикаменти да използвам за подготовка за забременяване и какво трябва да предприема веднага след положителния тест. Уверявам ви, че ще се опита да ви помогне ако има проблем. Най-изнервящо е да чакаш резултатите от изследванията, но си заслужава. Дано яснотата, която имам да не е напразна надежда.  Стискам ви силнооооооооооо палци на всички.

# 14
  • Мнения: 919
polimimi74 ,много съжалявам за загубата ти!
Няма по-лошо от това ,да чакаш девет месеца и накрая да останеш с празни ръце. Sad

Общи условия

Активация на акаунт