Сама съм и искам бебе?

  • 14 959
  • 60
  •   1
Отговори
Здравейте пиша тук като предварително се извинявам ако темата не е за тук, но заглавието ме подведе. Искам да имам бебе, но нямам мъж. Въпросът е там че не искам просто да забременея от някого и да родя, защото ми се струва много нечестно. Затова си мисля за донорство. Само че изобщо не съм проучвала въпроса досега Embarassed. Може ли някой да ми даде инфо за това как става ин витро от донор на сперма и къде може да се осъществи(сигурно в София, но има ли  и другаде)? Колко струва горе долу една инсеминация и каква е вероятността за успех при нея? Най-вероятно не мога да разчитам на финансова помощ тъй като съм несемейна. Изобщо има ли някой минал по този път да ме осветли  малко по въпроса? Знам че тука има двойки които опитват ин витро, но моят случай е малко по-различен все пак. Не съм и много сигурна дали по закон имам право на ин витро процедури, след като не съм с доказан стерилитет?(Дай боже всичко да е наред при мен Praynig) Всяка информация ще ми бъде полезна и ще съм много благодарна ако ми отговорите.  bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 561
Хубаво би било, първо да се регистрираш...

Иначе по твоя въпрос - чувала съм от личния си лекар, че е имал пациентка, която искала дете, но не искала да се обвързва - така че направили инсеменация и готово, подробности не мога да ти кажа.

От къде си?

# 2
 Ами аз съм регистрирана ама малко се притеснявам та засега предпочитам да съм гост Embarassed.После сигурно ще си вляза и с ник. Благодаря ти за инфото. Обнадежди ме че е възможно.

# 3
  • Мнения: 153
Сигурно е възможно. Трябва да попиташ в някоя клиника. Единствено там можеш да получиш реална информация.
А не си ли се замисляла, че може и да се появи подходящ татко все пак или не искаш обвързване!?...

# 4
  • Мнения: 3 757
Миналата година инсеминация  с донор струваше към 600 лв само процедурата-отделно се плащат лекарства ако има нужда и изследвания.
Успеваемостта съм чела че е 25% ,но аз за 4 инсета така и не успях....
Имаш право на процедурата ,но няма никакво подпомагане.
Ако имаш още въпроси ще ти отговоря.

# 5
 Ами твърде дълго чакам въпросния подходящ и вече ми се струва че дори да го срещна, ще ми е късно за деца. Иначе като повечето жени бих желала цяло семейство разбира се. Но в момента това не е възможно. Предпочитам сега да имам дете и да продължа да търся и след това, пък ако е писано да го срещна ще стане. Господ си знае работата Wink

# 6
 Благодаря ти гъбка за отговора. А колко струва иначе процедурата? Съжелявам че при теб не се е получило досега. Ще стискам палци следващия опит да е последен и да ти донесе здраво/здрави бебчета!

# 7
  • Мнения: 3 757
Всичко зависи от състоянието на жената -дали има спонтанна овулация или ще трябват лекарства за стимулиране -повечето от който са доста скъпи,преди процедурата може да ти пуснат някакви изследвания-хормони,задължително има пакет болести-спин и още няколко, които са над 100 лв.
Не мога да ти дам съвет ,но ще ти разкажа моята история.
След 4 инсета и едно инвитро протекли перфектно но без резултат  и изгубени 4 години,срещнах подходящ мъж и забременях почти веднага..
Не бързай може истинския мъж да е съвсем наблизо  Hug.

# 8
 Благодаря ти за окуражителните думи и много се радвам за теб! При мен обаче ситуацията е различна, аз имам дефект който ми пречи много при общуването с мъжете не ми се говори на тази тема, за съжаление не се подлага на лечение. Затова за мен това наистина е много голяма надежда ако може да стане по този начин много ще се радвам. Ако ли не ще мисля вече и за осиновяване, но да видим. Кураж на всички които се борят за да сбъдната мечтите си и дано имаме много късмет Praynig

# 9
  • София
  • Мнения: 561
Пожелавам ти късмет, да се сбъдне мечтата ти! Независимо дали си с някой или сама, важното е че искаш дете и че разбираш колко ценно е то! Hug Hug Hug

# 10
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
Искам бебче какъвто и дефект да имаш,за всеки влак си има пътници,така че не се очайвай Hug
Пожелвам ти успех Hug


П.П.Толкова ли е сериозен дефекта ти,че чак да няма лечение? Embarassed

# 11
  • Мнения: X
Виж " Искам бебче", аз например нямах проблем с връзките с мъже..минавам за доста хубавка  Embarassed
Но по стечение на живота намерих мъжа до мен на ..38 години. 2-3 години той пък искаше да изчакаме / да го... #2gunfire #2gunfire , ама../, сега съм на 42 и бебеправим. Хич не ми дреме, нямам доказан проблем , поне засега де  Praynig
Не се отчайвай, наистина за всеки влак има пътници.
Много мами сега ще скочат поради следващото ми изказване / особено тези в отглеждащи сами децата си /, но ..не  е хубаво дете с неизвестен отвсякъде баща.

# 12
  • София
  • Мнения: 561

Много мами сега ще скочат поради следващото ми изказване / особено тези в отглеждащи сами децата си /, но ..не  е хубаво дете с неизвестен отвсякъде баща.

Аз още не съм "мама" но с теб не съм съгласна! Не виждам какво лошо има когато човек го желае горещо, макар и сам! По същия начин има и мъже, които си осиновяват деца! Без майки и т.н.  Crossing Arms

# 13
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
Съгласна съм със Снуки.

# 14
  • София
  • Мнения: 561
П.П.  А и това са някакви остарели, консервативни разбирания!

Общи условия

Активация на акаунт