дворога матка

  • 1 015
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
здравеите какво мислите и знаете за неия на мене ми я откриха  и съм бремена ако знаете нешто по вапроса пишете Sad Sad

# 1
  • Мнения: 1 045
Ами имаш матка която все едно е разделена на две части най-просто казано.Пространството е малко и трудно се износва но не е невъзможно,т.е.детето има на разположение полвин матка.Те казват и че не се забременява но както виждаш вече си.Имаш нужда от по-голямо наблюдение от АГ.Така че ако аз съм така бих ходила поне при няколко специалистта.
Дано да имаш късмет всичко да мине добре Praynig

# 2
  • Мнения: 1 273
Моята зълва е с такава матка и има две деца. Заради ограниченото място и двамата ми племенника са по малки  родени около 2500. Но напълно здрави и износени до края. Родени са секцио.

# 3
  • Мнения: 4 555
В кой месец си? Двурога матка може да се открие само в много ранна бременност.
Аз съм с двурога матка, родих бебе 3800, 54см. По никакъв начин не ми е попречило, освен, че се наложи секцио заради матката и заради седалищното предлежание и размера на бебето. Ходи по-чето да те наблюдават и не се тревожи излишно.
Матката така или иначе се уголемява с течение на бременността.

# 4
  • Мнения: 334
Аз съм в 20 г.с. Вчера на ФМ д-р МАрков потвърди, че и аз съм с двурога матка. Каза ми, че най-вероятно бебка ще е малко по-малка от нормалното и ще е разположена седалищно, но всичко това ще се потвърди в хода на раждане. Мамите с такава матка раждат най-често секцио.

# 5
  • Мнения: 2 309
Ескарина, а болки по време на бременноста имаше ли?

# 6
  • Мнения: 4 555
Не, никакви болки нямах, но имах контракции от трети месец. Не знам това дали има връзка. И на мен ми казаха, че седалищното предлежание се дължи на матката, явно не е имало място да се завърти детето.

# 7
  • Мнения: 4 335
И аз сьм с двурога матка,износих си здраво бебчето до пьрвата седмица на 9-я месец.Раждах сьс секцио,наложи се по спешност.Синьт ми се роди 2970кг. и 49см.

# 8
  • Мнения: 356
Познавам няколко мами износили и родили здрави деца с двуроги матки.Така,че споко!!!!!!Просто се насочи към специалист за проследяване на бременността  Peace

# 9
  • Мнения: 1 053
Ми майка ми е с такава матка и има близнаци (аз и брат ми) Laughing.При такава матка има голяма вероятност от близнаци Peace Hug.

# 10
  • Мнения: 2 309
За близнаци ми звучи почти невероятно. Освен и двата рога да са еднакво развити и във всеки да е имало по едно бебе. А, @lex с какво тегло се родихте ти и брат ти?

Не случайно питам за болките. С първата ми бременност имах такива от самото начало, а с тази не само болки, но и контракции и кървене.

А случаи на нормално раждане при двурога матка, чували ли сте?

# 11
  • Мнения: 4
в 7г.с  съм ходия  при срецялис роне така мисла за първи път разбирам за моя рроблем досега незнаех newsm78

# 12
  • Мнения: 270
Моята майка имаше двурога матка и го разбра след като я оперираха на 46 години от миома. Когато тя е била бременна не е имало такава техника както сега и най-вероятно затова не са и разбрали. Има две напълно нормални и без никакви проблеми бременности. Два пъти е родила нормално. Аз съм се родила 2 800 гр, а брат ми 3 200 гр. Не се притеснявай чак толкова много. Лекарите ще те наблюдават и всичко ще е наред.

# 13
  • Мнения: 411
На всички бременни пожелавам лека бременност със успешен край. Имам близка с подобна "малформация". Не е проблем забременяването /вие сте свидетелство за това/, малко е по-проблематично износването на плода, има възможност за прокървяване някъде към 3 мес. Затова се препоръчва и по често наблюдение и желателно от спец.патолог.бременност. Двурогата матка сама по себе си не е проблем за нормално раждане. Доколкото съм чела една от причините за много плодна бременност е двурога матка. При съвременните способи за диагностика няма да има проблем.
Успех!!

Общи условия

Активация на акаунт