Ускорено СУЕ при дете

  • 10 284
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 420
Детето ми е на 1г.1м. има висока Т от вчера.Никакви други симптоми.Днес личната ме прати за снимка,макар че аз не разбрах защо,тъй като той даже хрема няма,но я направих и нищо нямаше.Направих му кръвна картина и ме страсна резултатът СУЕ 50 Shocked Всичко друго освен хемаглобина ,който от месеци е нисък 96 ,си беше в норма.И понеже баткото ни кара тежка варицела,в болница е,има съмнение ,че и малкият ще се зарази,но е още рано да му избият пъпки.Според докторката е вирусна инфекция,и трябва да започнем антибиотик.Преди седмица изкара един летен вирус с разтройство и повръщане,и висока Т,който отшумя за два дни и си месля,че може би ускорението на СУЕ се дължи на това.Не искам да давам антибиотик,защото той не е  отпаднал и няма вид на болно дете,малко е крив като вдигне Т.На какво ли се далжи този резултат на Суе?

# 1
  • Мнения: 1 428
Аз в твоя случай няма да дам антибиотик.Детето е било в контакт с болно от варицела и е 99 процента вероятноста да го изкара.Антибиотика ще подтисне избиването на пъпки, а това не бива да се случва.

# 2
  • Мнения: 420
Аз също мисля така,но ако продължава с тази Т ?И най-вече ме притеснява СУЕ

# 3
  • Мнения: 1 428
СУЕ пада бавно и е съвсем възможно да от предишната инфекция.А сега може също да се касае за вирус-как така решиха изведнъж да изпишат антибиотик без антибиограми и доказана бактериална инфекция.
Може да подържа температура, защото е заразен с варицела и до няколко дни да му избият пъпки.
Аз лично бих изчакала с антибиотика, но вие най-добре си знаете.
преди месец на моя колежка така объркаха детето.Имало си е варицела,но още в скрития период, а те лекуват с антибиотици и стигнаха и до болница.Изпи три антибиотика детето , а се влошаваше.Неговата утайка е била 120 по думите на майката.В болницата са го лекували с инжекции, защото е развило и бъбречна инфекция от потискането на варицелата.Изписали са ги и още на другия ден след спирането на всички лекарства детето е избило с множество пъпки и е спряла и температурата.През цялото време на лечението с антибиотик детето е подържало около 38 до 39 гр. температура.
Това ти го казвам само за пример, може при вас да е друго, не се знае............

# 4
  • Мнения: 1 984
СУЕ пада бавно и е съвсем възможно да от предишната инфекция.А сега може също да се касае за вирус-как така решиха изведнъж да изпишат антибиотик без антибиограми и доказана бактериална инфекция.
Може да подържа температура, защото е заразен с варицела и до няколко дни да му избият пъпки.
Аз лично бих изчакала с антибиотика, но вие най-добре си знаете.
преди месец на моя колежка така объркаха детето.Имало си е варицела,но още в скрития период, а те лекуват с антибиотици и стигнаха и до болница.Изпи три антибиотика детето , а се влошаваше.Неговата утайка е била 120 по думите на майката.В болницата са го лекували с инжекции, защото е развило и бъбречна инфекция от потискането на варицелата.Изписали са ги и още на другия ден след спирането на всички лекарства детето е избило с множество пъпки и е спряла и температурата.През цялото време на лечението с антибиотик детето е подържало около 38 до 39 гр. температура.
Това ти го казвам само за пример, може при вас да е друго, не се знае............
СУЕ показва бактериална а не вирусна инфекция обикновено. C-RP правен ли е?

# 5
  • Мнения: 74
Аз  знам,че когато СУЕ  е  високо  трябва да  се  направи  и  изследване  на   стерилна  урина. Повторете  си  резултатите  понякога   правят  грешки  и  в   лабораториите.

Общи условия

Активация на акаунт