измерване на температура на бебе на 2 месеца

  • 26 147
  • 39
  •   1
Отговори
  • Мнения: 141
Възможно ли е да се измерва температура на бебе на 2.5 месеца под мишницата и дали би била реална?
Ако се мери в ануса може ли да стане с обикновен термометър и колко време се държи той в ануса?

# 1
  • Мнения: 5 790
На първия въпрос не мога да ти отговоря.
На втория въпрос: да, измерва се с обикновен, живачен термометър. Държи се в ануса, докато се покачва живака.
От показанието се вадят 0.5 градуса.

# 2
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
Сигурно може под мишницата, но аз се доверявах в дупето. 3-5 минути според термометъра и вадиш 0,5 градуса.

# 3
  • Мнения: 8 889
Да може да измерваш под мишницата, стига да го държиш под мишницата без да го вадиш и местиш достатъчно време, което на мен ми бе възможно, само докато бебето спи.  Иначе са ти казали, в ануса се вадят 5 десети от показаната температура. Аз винаги съм мерила температурата в ануса и под мишницата. Винаги е било вярно, после започнах само под мишницата, защото на бебето му е некомфортно в дупето, действа като клизма. Успех!

Hug

# 4
  • Мнения: 46 434
Никога не ми е допадала идеята да й бъркам насам натам. Мерех под мишницата, с дигитален, за няколко секунди.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 535
Мерила съм предимно под мишницата по време на хранене - тогава стоеше най-кротък.
Според педи най-вярно е измерената температура в дупето  Thinking

# 6
  • Мнения: 7 723
Мерих я под мишницата с живачен термометър. (най- точни са).
Гушках ги и притисках ръчичката към тялото.
На тая възраст не е много трудно...все още Wink

# 7
  • Мнения: 781
Най-комфортния начин за мама и за бебето, според мен е със залагалка -термометър, дигитални са и са вярни, поне този който аз ползвам! Wink

# 8
  • Мнения: 2 013
Мерех с термометър биба,защото идеята да и пъхам нещо в дупето ме ужасяваше.
Наскоро беше болна та се престраших и се оказа,че не етолкова ужасно.Става много бързо,за по-малко от минута. Peace

# 9
  • Мнения: 2 447
Можеш и под мишницата.Аз само така меря темп,на дечко със живачен термометър.Като беше по-малък я мерех докато спи,сега просто го гушвам в мен и му държа ръчичката.

# 10
  • Мнения: 10 982
Винаги съм я мерила в ануса с обикновен живачен термометър. На този метод имам най-голямо доверие.

# 11
  • Мнения: 2 334
Мисля че можеш без проблем да измериш температурата на бебето си под мишницата като го гушнеш да не мърда много.Тези дни ми се налага да меря температурата на дъщеря ми и стигнах до извода че най точния начин е под мишницата с обикновен термометър.Дигиталния на всяко мерене ми отчита различно а с мерене в дупето ми е неприятно.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 777
Мерила съм и в гънката на вратлето,под брадичката-показа същото като под мищницата.В дупето не съм мерила.

# 13
  • Мнения: 941
меря с термометър-биба

а при двумесечно бебе, винаги ще ти покаже малко завишени показатели...около 36,7-36,9

# 14
  • Мнения: 1 354
Аз също бих мерила с термометър залъгалка, това с в дупето не ми звучи добре( въпреки, че знам, че се мери там при бебетата).

Общи условия

Активация на акаунт