Кърмене при гнойна ангина

  • 1 445
  • 10
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Здравейте ! Оказа се, че имам гнойна ангина  и личния лекар ми каза да не кърмя поне 7 дни . Това е доста дълго време  , дори достатчъно , за да се отбие детето. Дали  това за кърменето е вярно (нямам много вяра на джипитата, защото  понякога се презастраховат )? Имам замразена кърма, но няма да ми стигне за толкова време, основно сме на кърма .
Благодаря Ви предварително  за отговорите  Hug  bouquet!

# 1
  • Мнения: 748
два пъти сме карали гнойна ангина и двата пъти си кърмех.
да не би проблема да е в антибиотика, който пиеш?

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Не, може да се приема по време на кърмене -Аугументин СР.

# 3
  • Мнения: 748
аха, и аз такъв пих единият път. ми не знам какви са му съображенията тогава. защо не го питаш newsm78
за мен няма причина да спираш да кърмиш. Peace

# 4
  • Мнения: 10 982
Във вашия случай кърменето не само е безопасно, но дори е желателно. Чрез кърмата бебето получава антитела от теб и по този начин ще го предпазиш от заразяване.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 249
Aнели, можеш спокойно да кърмиш. Ангината не е противопоказание за кърмене, а инфекцията в случая (бактериална или дори вирусна) не се предава чрез кърмата Simple Smile.

# 6
  • На бял кон в Pierrefonds
  • Мнения: 1 451
Ама как ги раздават съветите тия лекари - като топъл хляб. Особено що се отнася до кърменето......Все едно е лесно да спреш да кърмиш за една седмица.....

И според мен няма да имаш проблеми. Ако съображенията му са заради антибиотика, няма проблем да кърмиш и приемаш антибиотик, ако е нещо друго - нека ти даде аргументи защо.

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Благодаря Ви момичета  Hug Hug, голямо благодаря и на Бу   за бързия отговор    bouquetЗа съжаление докторката не се вълнува дали ще продължим с кърменето или не, за нея е важно моето неразположение да изчезне Sick

# 8
  • Мнения: 9 467
Понеже направих 3 гнойни ангини за 2 мес., нещо изпитано ефективно-прави си гаргара, и си намажи гърлото с клеева тинктура, ефекта е моментален Peace
http://www.framar.bg/%D0%BA%D0%BB%D0%B5%D0%B5%D0%B2%D0%B0-%D1%82 … D0%B5%D0%B2%D0%B0
Бързо оздравяване и дълго кърмене Hug

# 9
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
MTV Hug Hug

# 10
  • Мнения: 29
И аз бях с ангина преди месец,няма проблем,кърми си детенцето.Аз пиех биодроксил .Малката не се зарази.Проверявам лекарствата дали са съвместими с кърменето тук  http://www.e-lactancia.org/ingles/inicio.asp

Общи условия

Активация на акаунт