Home

  • 691
  • 4
  •   1
Отговори
  • Ямбол
  • Мнения: 1 092
Гледайте този филм:

Научете повече и се присъединете -> http://www.goodplanet.org/home/eng/index.php

Stop killing our home.

# 1
  • Мнения: 2 759
                                 Благодаря   bouquet! Аз вече го гледах, препоръчвам! И да допълня, ако на някой не му се ходи на кино или филмът още не е стигнал до киното в някой град:


# 2
# 3
  • Мнения: 2 759
Кратко резюме:
На световния ден за опазване на околната среда – 5 юни, за пръв път в историята на киното филм ще тръгне едновременно в над 50 страни. Става въпрос за мащабния екопроект на фотографа Ян Артюс-Бертран, който повече от две десетилетия работи за зелената идея. Сигурно сте го запомнили с изложбата му Земята от високо, която украси Моста на влюбените през есента на 2007 и още веднъж показа колко красива е планетата ни. Широкоекранният му дебют Дом, заснет от хеликоптер изцяло на HD, освен убийствени кадри има и разтърсващо послание. Съзерцаваме екрана с притаен дъх, докато Глен Клоуз разказва зад кадър съдбата на Земята – син оазис, който човешката дейност е на път да превърне в пустиня. Целта на режисьора Бертран и продуцента Люк Бесон е да внушат лична и колективна отговорност пред природата. Макар по-тясно фокусирана върху природните ресурси, творбата напомня визуалната медитация от 1992 Барака на Рон Фрике. Пред очите ни плавно преминават кадри от 54 различни дестинации. Потопени сме в образа, обгърнати от музиката и изправени пред истината. А фактите говорят сами – 20% от населението консумират 80% от ресурсите, военният бюджет на развитите страни е 12 пъти по-голям от помощите, отредени за развиващите се страни, близо 1 милиард души гладуват, а ежегодно се унищожават 13 милиона хектара гори. Ако не обърнем хода на събитията, до 2050 поне 200 милиона души ще отговарят на новото определение климатични бежанци.

# 4
  • Мнения: 7
Не съм го гледал, но сестра ми ми каза, че вече го е направила и ми го препоръча. Изказа се много хубаво за филма. Набелязал съм да гледам него и "Сико", който е за здравеопазването в САЩ

Общи условия

Активация на акаунт