Ще възпитавате ли децата си в суеверия?

  • 7 352
  • 163
  •   1
Отговори

Анкета

Ще възпитавате ли децата си в суеверия?

Опции:

  • Мнения: 6 711
Стана ми интересно, че напоследък, пък и винаги е имало теми, в които се питат въпроси от сорта - да се подстригвам ли по време на бременност, за цикъла и бебето, за куршуми, червени конци и т.н.... Laughing
После се появява дълга върволица от отговори, че това са бабибини деветин (което си е така де Wink)
Но ми стана интересно, че това някъде във нашето възпитание ние било втълпено, за да има майки които питат такива неща.

Та в тоя ред на мисли, вие ще "учите" децата си на тези суеверия един ден като са по-големи?

Темата е по-добре да е тук, защото където й е мястото в "Нашите деца", четат по-малко майки. Все пак финалното решение е на някой мод! Hug

# 1
  • Мнения: 7 723
Не.
Ще дойде момент, в който със сигурност сами ще се сблъскат с всички суеверия на света
и сами ще се убедят, че това са бабини- трънкини.

# 2
  • Мнения: 1 482
Не!! Ще го възпитавам да вярва в себе си, а не да се чуди дали да се обръсне щото петела не кукуригал
"на хубаво" Crossing Arms

# 3
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Не.
Ще дойде момент, в който със сигурност сами ще се сблъскат с всички суеверия на света
и сами ще се убедят, че това са бабини- трънкини.

Абсолютно съм съгласна. Човек само си утежнява живота, робувайки на суеверията. Не, че не ми се е случвало и на мен... но предпочитам да не са фактор с който да се съобразява.
И говоря за бабините трънкини наистина, защото има полезни бабини съвети, които се възприемат като суеверия, а всъщност не са.

# 4
  • София
  • Мнения: 39 715
Няма да възпитавам в суеверия.
Дияна гледа разни филми за вещици (Сабрина), феи, магьосници, русалки и всякакви други пернати. Пита "съществуват ли?", отговор "не".
При положение, че вече знае отговорът едва ли след време ще се чуди дали да прибере бебешкото пране преди или след залез слънце (визирам един пост в една тема... за някакви караконджули ставаше дума).

# 5
  • Мнения: 498
Категорично не

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Не!Макар, че така или иначе все някога ще се сблъска с тях.

# 7
  • Мнения: 9 389
Ще се опитам да дам най-доброто от себе си във възпитанието на детето и ще се постарая да и избия от главата подобни мисли.

# 8
  • Мнения: 959
Със сигурност, не!
Майка ми не ми е втълпявала суеверия, и не съм им свикнала - така да се каже - за да ги предавам, на моите деца.  Mr. Green

# 9
  • София
  • Мнения: 18 679
Без да искам да обидя, но това е реалността - суеверията са за ниско интелигентни хора, които по друг начин не могат да си обяснят определени явления. С времето, предавани от поколение на поколение, суеверията съвсем са изгубили връзка с първоначалния си замисъл и са станали...чисти глупости Laughing Разбира се, че не бих пълнила главите на децата си с глупости Laughing

# 10
  • Мнения: 2 447
Не,няма да го уча на суеверия...

# 11
  • Мнения: 4 187
Твърдо нИе  Grinning!

# 12
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
Твърдо не. Моите родители не са ми казвали също никакви суеверия, но научих някои от съучениците си, но така и не ги спазвам.

# 13
  • Мнения: 108
Има много други неща, къде-къде по - полезни в живота, на които да науча детето си. На мен никога родителите ми не са ми говорили за суеверия и чак ми става смешно, като прочета за някое такова във форумите - чудя се как е възможно хората да измислят подобни неща и още повече да вярват в тях  newsm78.

# 14
  • Мнения: 805
Не, няма!
Единствените неща, които са един вид заблуди, измислени от хората и аз уча децата на тях са Дядо Коледа, Великденския заяк, Феята на зъбките и тн. ...

Общи условия

Активация на акаунт