Да давам ли адаптирано мляко против повръщане???

  • 14 923
  • 23
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 52
Малката е на 46 дни храним се на поискване,доста често и на по-малко от три часа.От 02.06 до днес е наддала 430гр ,което е добре,но повръща почти след всяко хранене,понякога на силна струя  ,друг път само изплюва по мъничко. Днес бяхме на преглед и лекарката ни каза да даваме адаптирано мляко (20-30мл)за да сгъстява храната и да не повръща.Според мен щом наддава добре ,значи е ок! Въпреки че на моменти хапва през един час newsm03 Дайте съвет newsm12 !

# 1
  • Мнения: 346
Здравей! Мога само да те поздравя, че се кърмите с малката принцеска и че тя наддава така добре. Педиатърката какво мляко предписа? По принцип даването на адаптирано мляко едва ли ще спре повръщането дори напротив. Да не би струята на кърмата да е силна и бебенцето бързо да суче и да гълта и повече въздух? Давили се тя докато суче, пръска ли много мляко, когато то пусне зърното?

# 2
  • Мнения: 2 521
И двете ми деца повръщаха след почти всяко хранене.Постепенно си спряха около на 3-4 месеца.И аз не вярвам че АМ ще спре повръщането.Можеш да опиташ ако искаш,но ако се притесняваш от повръщането-не е толкова страшно Winkи се случва при доста деца.

# 3
  • Мнения: 344
Зависи как повръща детето.По принцип е нормално да връща по малко след ядене , но от повръщане до повръщане има голяма разлика.Да има лечебни млека и моето хлапе беше на такова , въпреки желанието ми да кърмя и наличието на кърма SadАко това те притеснява направи още една консултация с друг педиатър.

# 4
  • София
  • Мнения: 52
Предписа ни  фризовом. Малката е доста лакома и силно засмуква ,задавя се почти на всяко хранене Rolling Eyes А може ли повръщането да е заради честото хранене? Но не и давам вода и тя когато е жадна пак има желание да суче Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 4 070
Според мен трябва да даваш- има два вида такова мляко едното е Фризо(ВОМ), другото е Аптамил (АР-зален е отпред знака), вероятно детето ти има рефлукс, моето също има , но пък моя син почти винаги е ял АМ (от раждането поради липса на кърма), а на братовчедка ми сина ,който си беше само на кърма също имаше рефлукс и му даваха по малко такова мляко по лекарско предписание също. Моят син още няма 4 месеца и не е спрял да има рефлукс, но пък повръща доста малко (още от самото начало), а на братовчедка ми детето си повръща докато го захраниха .

# 6
  • Мнения: 2 521
Не е заради честото хранене.По-скоро е заради това че е лакома и бърза да засмуче и както е казала ика_д гълта и въздух и бързо напълва стомахчето.Ако суче спокойно и бавно,нещата вероятно няма да са така.

# 7
  • Мнения: 4 070
Чак сега видях,че пие фризовом- той е по рядък от аптамила , но и по ефтин...моя син малко се гърчеше докато пиеше млякото (и доки каза,че е заради това,че аптамила е гъст) и сменихме аптамила с фризожома и той не го искаше въобще, дори ревеше като му го давах....ако ти се дават излишни 15 лв пробвай с аптамила, така или иначе трябва да й даваш по една лъжичка на ден , една кутия ще ти изкара доста време.

# 8
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Cherymoya, за две седмици 430 гр е една добро наддаване. Поздравления! Щом бебето суче лакомо, то поема повече въздух и вероятно това е причината за повръщането. За ориентировъчно количество на повърнатото е петното да е колкото големината на човешка длан. Оригвай го добре. Можеш да повдигнеш матрачето съвсем леко. Не да поставяш възглавница, а целия матрак.
Честото хранене не може да е причина за повръщането.
Опитай да кърмиш в пози, които намаляват гравитационното потичане на млякото, напр. легнали на една страна, или пък бебето върху теб.
Вода не е необходимо да даваш. Щом кърмиш на поискване, то ще си набави и нужното количество течности.
Много внимателно подходи към даването на АМ. Едва ли това ще реши проблема. А и щом бебето наддава, весело, жизнено, не мисля, че има място за безспокойство.

# 9
  • Мнения: 346
Наистина Фризовом е адаптирано мляко за деца с рефлукс и наистина то се сгъстява в стомаха и възпрепятства връщането. Само, че ако педиатърата има съмнения за рефлукс трябва да прати бебка при детски гастроентеролог, тъй като това определено не й е в компетенцията, който от своя страна ще прецени как да процедира и дали изобщо се налага да се дава такова мляко.
Според мен просто имаш повече мляко и бебка повръща поради поетия въздух, учестеното сучене. Ето тук има страшно полезна статия, която ще ти помогне да се справите с повечето мляко - http://xedra.wordpress.com/2008/01/02/82/. В повечето случаи нещата се оправят като се направи реорганизация на кърменето - дава се в продължение на два- три часа едната гърда, избират се пози, в които бебето може да контролира струята и гравитацията намалява струята, оригва се по-често. Това, че се задавя по време на кърмене вероятно е от силната струя.Какви са изпражненията на бебка обикновено?
Ако се притесняваш и искаш второ мнение, мога да ти препоръчам детски гастроентеролог, подкрепящ кърменето и много добър специалист.

# 10
  • Мнения: 718
Ние имахме същия проблем. Повръщаше на ден по няколко пъти, изключително кърмена, на поискване, ядеше през 1.5-2 в началото. Повръщането започна в края на първия месец. Бяхме се притеснили, тъй като наддаваше на долна граница и я заведохме на детски гастроентеролог (едно от светилата в областта). Въпросната госпожа без да поиска информация за начин и честота на хранене и почти без преглед, ни предписа оризова каша преди хранене, която аз категорично отказах да давам на 2 месечно бебе. Друга тема е, че тя характеризира храненето на поискване меко казано като нецивилизовано  Crazy Заведохме дъщеря ни и за измерване на пилорната стена, оказа се, че и там няма проблем. Продължих да я храня по същия начин и през 5-тия месец повръщането изчезна.
Съветвам те да се консултирате с детски гастроенеролог за ваше успокоение, в повечето случаи е проблем, който се израства. Peace

# 11
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Чери, разчисти си пощенската кутия  Grinning

Чери, напълно съм съгласна с педиатърката ти. Както виждаш /четеш/ в темата ти повечето момичета споделят, че с възрастта проблема рефлукс изчезва. Затова ти подчертах, че такава диагноза може да постави само детски гастроентеролог, при това не само като кажеш, че повръща бебето. Нужни са изследвания, ехографски прегледи и др.п., не съм чак толкова добре запозната.
Другото, което е обикновено повръщане при голяма част от бебета, било от преяждане, било от бързо хранене и поглъщане на повечко въздух, било от неволно натискане на стомахчето при игра, преминава с възрастта.

# 12
  • Мнения: 3 595
Привет и от мен  Simple Smile
Виждам, че повечето важни неща са ти казали, мога само да добавя, че при по-лакомите бебета, може да се оригва по-често. Ако усещаш кога слиза млякото, след като изяде първата порция може ако искаш да го повдигнеш, да го оригнеш и пак да го поставиш да суче. Освен повдигнатото матраче, позата за кърмене и по-честото оригване, би могла ако искаш да изцедиш по-силната струя в началото, за да не се задавя бебето и с това да поглъща излишно въздух. Желая ви успех Heart Eyes

# 13
  • Мнения: 60
Аз също имам опит с рефлукса - не просто повръщане, а олиане на дрехите чаршафите и всичко около него непрекъснато, но според всички педиатри /бяхме в Педиатриата в София, заради съмнения за друг проблем/, това било физиологично състояние и щяло да се израсте на 6м. Не съм търсила гастроентеролог, защото имах щастливо и наддаващо, макар и цялото оповръщано бебе и защото изпитвах ужас да разнасям детето си по болници в бума на грипа и вирусните инфекции. Бебето ми беше само на кърма на поискване, без разни прахчета, оризови каши и т.н. Прогнозите на педиатрите, колкото и да не им вярвах и да ги смятах за немърливи, се сбъднаха.

# 14
  • Мнения: 220
Ние имахме същия проблем. Повръщаше на ден по няколко пъти, изключително кърмена, на поискване, ядеше през 1.5-2 в началото. Повръщането започна в края на първия месец. Бяхме се притеснили, тъй като наддаваше на долна граница и я заведохме на детски гастроентеролог (едно от светилата в областта). Въпросната госпожа без да поиска информация за начин и честота на хранене и почти без преглед, ни предписа оризова каша преди хранене, която аз категорично отказах да давам на 2 месечно бебе. Друга тема е, че тя характеризира храненето на поискване меко казано като нецивилизовано  Crazy
Това да не е доц. Ковачева?  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт