плажът на Слънчев бряг

  • 8 028
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 844
здравейте
след дълго търсене намерихме нашето местенце за морската почивка,ще сме на Слънчев бряг.
понеже от няколко години не съм ходила там,нека някой с по-свежа информация да каже как е плажът на слънчев бряг и какви плажове има на близо,които са чисти и непренаселени?/с кола сме,така че не ни пречи ако е по-далеч/
благодаря!

# 1
  • София
  • Мнения: 161
Последните 3 години бях там и ходехме чак до Равда, за да не е толкова пренаселено  Tired Слънчев бряг и Несебър са просто  Sick, а миналата година чадър и два шелонга бяха по 25 лв на Слънчев бряг и 30 лв на Несебър.

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 6 904
че то Равда има един голям плаж Crazy
ако не държиш да си на Какао бийч невиждам проблем и разлика с други плажове,всичко си ок
Колкото до цената,предполагам,че след като е решила да почиват на Слънчев бряг си е направила сметка,иначе щеше да отиде на Китен Peace

# 3
  • Мнения: 282
Зависи по кое време ще ходите, във високия сезон плажа е пренаселен, ако не искате да плащате за чадър и шезлонг, ще трябва да плажувате най-отзад след платените чадъри.
На места чичковците, които събират таксата не позволяват дори да поседнеш до водата пред платените чадъри.
Иначе плажа е сравнително чист, но навалицата, продавачите и т.н. са супер досадни.
Миналата година ние бяхме в последните дни на август в Слънчев бряг, но ходихме на плаж в Свети Влас.
Определено там е по-спокойно и приятно за плаж.

# 4
  • Мнения: 4 406
От началото от към Несебър до центъра на Слънчев бряг беше много чист плажа и водата също, нямаше водорасли. Чистят платеният плаж всеки ден, дали е сутрин или вечер, не знам
Е, аз се върнах преди четири дни и не беше пренаселено, но имаше народ. Но продавачите са много досадни. Ние ходихме на плаж до Какао бийч, там наши хотел имаше терен, много хубаво беше

Последна редакция: ср, 17 юни 2009, 14:51 от Jerry F

# 5
  • Мнения: 3 920
Миналата година сезонът беше слаб - ходихме през втората половина на август и не беше пренаселено, повече от половината чадъри си стояха празни. Цената за чадър и шезлонг бе 7 лв, т.е чадър и два шезлонга излизаше 21лв. На обяд се прибирахме в хотела и си зарязвахме кърпите на шезлонгите, следобед пак си отивахме на същите.  Нямаше проблеми за това.
Между другото чужденците предпочитат да си стоят на шезлонгите пред хотелите и да не се харчат за чадъри на плажа. Това също е причина за по-спокойното пребиваване на плажа.

А и като се има предвид, че тази година сезонът ще е още по-слаб заради кризата, според мен притесненията ти за пренаселеност на плажа за напълно неоснователни.

Ходихме на плаж пред хотел "Нептун" - горе-долу по средата се пада.


Кой каквото иска да разправя една от най-хубавите плажни ивици е на Слънчев бряг - широка, с много ситен пясък, чисто, поддържа се, водата също е чиста.

Тази година някой, ако вече е бил на Сънито да каже какви са цените на чадърите, плийз?

# 6
  • Мнения: 4 784
Миналата година бяхме на почивка на Златни пясъци и след това три дни на Сл.Бряг. За мое огромно учудване, плажът на Сл.Бряг беше в пъти по - добър от този на Златните. Че е пренаселен е истина, но има местенца, ако не държите да сте съвсем в централната част на плажа, на които са ок. И на мен не ми харесва това, че се плаща за чадър и шезлонг, ама такова е положението...  Ако не държите да сте на първа линия на плажа, по - назад позволяваха да си поставяш собствен чадър без да плащаш. Пясъка много ситен и чист, нямаше досадни мушици, водата също.

# 7
  • Мнения: 4 406
Забравих да напиша - цените са като миналата година - 7 лв. за чадър и 7 лв. за шезлонг.

# 8
  • Бургас/София
  • Мнения: 410
Подкрепям мнението, че плажът - дори този на Какао бийч е чист и поддържан. В събота си беше съвсем нормално - не безлюдно, но може би бяха заети най-много 2/3 от чадърите.

# 9
  • Мнения: 562
Ние ходим на края на плажа посока Влас, пред хотел Хелена Ризорт. Има много малко хора, само 3-4 реда чадъри и приятен бар за коктейли. Това лято пак сме там  Wink

# 10
  • Мнения: 753
След Влас на 4км преди Елените има един невероятен плаж..........чисто, хора няма, защото е отдалечено от всички населени места, но има ресторанти и капанчета, дори и паркинг.В далечината на този плаж е комплекса Парадайс бийч.
Няма да съжалявате......... Grinning

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 2 197
Деси и ние за това лято  избрахме Слънчев бряг, плажа е страхотен, а  навалицата е само на първа и втора линия  Peace
Ще взимате ли Арчибалд  Crazy

# 12
  • София
  • Мнения: 1 311
Вече няколко години съм в Слънчев бряг по цяло лято и плажът изобщо не ми харесва и затова ходим до Влас или на басейна,рядко пред хотел Чайка.  Peace

# 13
  • Мнения: 200
Че е пренаселено ,пренаселено е, но пясакът е един от най- хубавите !За сега все още е спокойно , дори и на централният плаж .

# 14
  • Мнения: 502
и ние бяхме миналия уикенд в Слънчев бряг, на плажа пред Хелена сендс. наистина е по-хубав плажа от този на Златни пясъци. нямаше много хора, спокойно и чисто беше. направи ми впечатление че няма мидички по пясъка, а водата е и по топла, отколкото на север към Варна.

Общи условия

Активация на акаунт