за упоритите бактерии

  • 5 320
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 154
Привет, при последното изследване на стерилна урина и ваг. секрет бях изумена: за урината ешерихия коли а във ваг. секрет ешерихия коли, протеус спп и ентерококи... Някой излекувал ли се е от такива гадове и ако е възможно да ми кажете къде да търся причината, на какви ли лекари не ходих... последно бях в урологията но и там нищо. За хламидия правих изследване - отрицателно. Моля ви помогнете ми... Или поне да ми кажета от какво се получават.

# 1
  • Мнения: 5 393
Какво значи "нищо"?  Никой лекар ли не ти назначи лечение?

# 2
  • Мнения: 154
проблема при мен е че се опитвам да се излекувам от повече от година от тези бактерии в урината
а сега и във вагиналния секрет. Само антибиотици, един, втори трети но успех 0. Незнам какво да правя.

# 3
  • Мнения: 5 393
Тук лечение не можем да ти предпишем. Смени лекаря, ако имаш партньор нека и той се изследва, да не би и той да е заразен и да ти предава отново и отново бактерии.

# 4
  • Мнения: 154
ясно ми е че тук лечение неможе да ми п редпишете, но публикувах темата с идеята ако някоя от вас е имала подобни проблеми да ме посъветва къде да търся причината...

# 5
  • Мнения: 1 984
диабет?

# 6
  • Мнения: 11 310
Пробвала ли си бани с Цитросепт? По 5-6 капки в голям леген и седиш и се киснеш вечер 20 мин. Но това би помогнало само само за влагалището, за пикочно - половата система няма да мине без антибиотици, но пак можеш да пиеш Цитросепт /имуностимулатор е/.

# 7
  • Мнения: 11 310
Много се извинявам, но би ли написала как даваш стерилна урина? Дали наистина са и в пикочната система, а не са само във влагалището и да замърсяваш пробата?

# 8
  • Мнения: 154
АМИ ДА, ПОСЛЕДНАТА СТЕРИЛНА УРИНА - С ТАМПОН ВЪВ ВЛАГАЛИЩЕТО. Е КОЛИ БЯХА ИЗОЛИРАНИ И В ТОЯ СЕКРЕТ И В СТЕРИЛНАТА УРИНА. И МУ КАЗВАМ НА ГИНЕКОЛОГА, ДО МИНАЛАТА СЕДМИЦА УРИНАТА БЕШЕ СТЕРИЛНА А СЕГА ПАК ИМА БАКТЕРИИ, ДАЛИ НЕ СЕ ПРЕДАВА ОТ ВЛАГАЛИЩЕТО НАДОЛУ, ТОЙ НЕ. ЗАКЛЮЧЕНИЕТО МУ БЕШЕ ЧЕ ТЕЗИ БАКТЕРИИ БИЛО НОРМАЛНО ДА СЕ ИЗОЛИРАТ ВЪВ ВЛАГАЛИЩЕТО newsm78 КОЕТО ХИЧ НЕ МИ СЕ ВЯРВА... И ОТНОВО ПОРЕДНИЯ АНТИБИОТИК - АКСЕФ И УРО ВАКСОМ. НИЩО ЗА ВЛАГАЛИЩЕТО А ТРЯБВА ЛИ? КОЙ ДА МИ КАЖЕ?

# 9
  • Мнения: 11 310
Пак малко личен въпрос - значи ставаш сутрин измиваш се хубаво с антибактериален сапун /сейфгард примерно/ слагаш тампона без да е необходимо да е много дълбоко и пак се измиваш хубаво със сапун и изплакваш много добре? Карали са ме да се премия и с много слаб разтвор на калиев перманганат. Пишваш малко навън и ТОГАВА пълниш чашката, нали?

Ешерияхия коли не е нормален обитател на влагалището. Може би да поговориш и с гинеколога си.

# 10
  • Мнения: 154
и аз така знам че е чревна бактерия но... наслушах се на противоречиви мнения от тия лекари. По този начин направих с урината , без калиев перманганат.

# 11
  • Благоевград
  • Мнения: 2 857
Аз имам такъв проблем. Имах в урината Е.Коли и във влагалището също. Излекувах и на двете места с антибиотик. Но в урината си имам постоянно, защото изхвърлям камъчета. Скоро вместо Е.Коли, в урината имаше друга чревна бактерия - Клебсиела. Опитаха се да ме изкарат мърла, че не спазвам лична хигиена, но една нефроложка ми обясни, че ако имам проблем със стомаха, тези бактерии стигат навсякъде в организма. Пита ме дали имам колики, киселини, нередовен стомах и т.н. Ще си правя скоро изследване на стомаха пък да видим какво ще покаже. В момента след 10 дни лечение с антибиотик, пак имам ужасни болки при уриниране...направо  #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out #Cussing out

# 12
  • Мнения: 154
О това и аз го минах, гледат ме с пренебрежение все едно съм най нечистоплътния човек... Днес прочетох за колибацилинум, някой ползвал ли го е, имало ли е резултат и всичко което може да ни е от полза.

Общи условия

Активация на акаунт