кармата ми сваршва а детето не иска АМ

  • 777
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 33
здражеите,имам нужда от савет.моето мом4енце е на 4м и половина и не иска да приеме и глатка от АМ.камата ми драсти4но намаля и като му давам АМ го повраща.до сега сьм дала около 100 лева за: аптамил от 0-6м, фризолак,фризовом за6тото запо4на да поврьща,нан ха.Моля за савет какво мляко да пробвам и какво да направя 4е да му хареса АМ.Проблема е 4е макия не е захранен и не сьм му давала ни6то освен карма до момента.искам да уто4на 4е сум направила вс. вазможно да увели4а лактацияата но не става.Моля за спешен савет и помощ.Предварително Ви благодаря

# 1
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 317
В този подфорум е малко трудно да се даде идея за АМ, но ако търсиш подкрепа за кърмене - ще получиш. Дай-малко повече подробности защо преценяваш, че няма кърма. Кога предлагаш АМ, преди и след кърмене. Бебето как пишка, ака ... Какво казва педиатъра за избора на АМ.

# 2
  • Мнения: 1 174
hihibo здравей  Peace Моля те да напишеш по - подробно как се храните сега, как е било преди да намалее кърмата. Нещо като примерен брой хранения, в кои часове, само от гърда ли кърмиш или даваш и шише, колко напишкани памперса има, колко често ака детето, как наддава, и най - важното: как се чувства детето - спокойно ли е, спи ли, зъбки /то е рано, но все пак/, игриво и засмяно ли е  Simple Smile. Доста информация е, знам, но тя е нужда за да се прецени какво може да се направи.
Освен това би ли споделила какви мерки си пробвала за увеличаване на кърмата ? Просто понякога се случва да смяташ, че си направила всичко възможно и да няма какво повече да бъде направено, но някой от форума може да се сети нещо, което ти не си опитала, за увеличаване на лактацията  Wink
За храненето с АМ това което описваш е нормално, то е с различен вкус от кърмата, освен това е от бутилка, не е от гърдата, детето не е чудно, че не го иска. Засега обаче не бързай да даваш АМ, може да се намери разрешение на проблема и да не се наложи.  Peace

# 3
  • Мнения: 8 454
hihibo, неискам да те плаша но това повръщане говори за проблем(ако детето ти пие мляко и веднага след това го повръща). Консултирай се с лекар и опиши как повръща детето. Моя син следкато спрях да го кърмя също така повръщаше, но от киселото мляко и докторката каза че има непоносимост.

# 4
  • Мнения: 33
ами коли4еството карма е драсти4но намаляало за6тото гардите са ми много меки, детето постояанно реве,сменям от 3 до 4 памперса през деня които не са прекалено мокри.а за лактацияата се грижа с помпата не авент, пия от пове4е от седмица 4ая на хип за карма4ки отделно лакогонен Бг 4аи отделно 4аи от копар и анасон с мед.храня се нормално.искам да кайа 4е е нау4ено да приема карма и от шише не само от гардите.когато ходим на вьн обикновено го храня от шише с изцедена карма ама ве4е няама такава и спе6но се нуйдая от подходя6то АМ.Ако това не е форума 6те попитам и в другия за хранене с ам.Но ми е трудно да се ориентирам за6тото детето до сега е само на карма било.извинявам се за правописа

# 5
  • Мнения: 4 070
Има АМ , който е против повръщане- аз ползвам тоя на аптамил (има и още един той е на фризо и се казва фризо ЖОМ, но моето дете не го иска него), моето дете яде от раждането си АМ и ми се е налагало по ред причини да го сменям и много видове не му допадат (както вече казах за фризото , дори подарявах една такава кутия пак понеже бях купила и не го ядеше), ако ти се дават 15 лв купи си такъв на аптамил АР (той е със зелено, но за съжаление го има много рядко- ако те интересува ми пиши да ти кажа къде го има, но само в центъра на София).

# 6
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 317
hihibo , а опитвала ли си да слагаш детето по-често на гърдата, за да увеличиш лактацията. Това, че гърдите са меки не означава непременно, че няма мляко, а че млякото се е регулирало като количество. Има и храни, които действат добре на лактацията - например варено жито, овесени ядки. Пий ти самата повече тености, това също помага. Даваш ли при едно кърмене и от двете гърди? Ако се налага и детето продължава да плаче може да дадеш първата гърда повторно. Млякото се образува по време на сученето. Освен това количеството му зависи от търсенето от страна на бебето. Помпата едва ли ще запази или увеличи лактацията - бебето суче по-ефективно от нея. Иначе едва ли някой може да ти каже какво АМ ще хареса твоето бебе. И дали ще му понесе. Да не би да му даваш с много широк биберон и от бързото гълтане детето да се прехранва и затова да повръща. А проблемът какъв е всъщност - че повръща или че не харесва изброените от теб млека?

А ти от къде си. Ако си от София - има консултативен кабинет по кърмене - там могат да ти дадат мног съвети.

# 7
  • Мнения: 1 174
А питала ли си се досега как е карало само на кърма, щом е нямало достатъчно  Wink Кърма имаш, просто трябва да я увеличиш, детето е пораснало и му трябва повече кърма, а ако ограничаваш броя на кърменията или продължителността им, ако даваш много често кърма от шише, кърмата не се увеличава според нуждите на детето и то не може да се нахрани. Чайовете и житото, бирената мая са добри варианти, но не са достатъчни. Помпата помага, но не достатъчно. Опитай да слагаш бебето по - често на гърда /не давай от шише/, дори да се наложи да не ходите по разходки 2-3 дни /щом се притесняваш да кърмиш на открито/. Просто го слагай на гърдата всеки път като заплаче и го оставяй колкото иска дълго, без да го прекъсваш. Ако пусне гърдата и реве, сложи го на другата, после пак на първата и сменяй гърдите докато се успокои. Съветвам те също да махнеш залъгалката, ако даваш такава, и да приспиваш детето на гърда. Не пишеш колко пъти се храните и с каква продължителност, но е хубаво да заформите 7-8 хранения на ден, от които поне едно нощно, за да е сигурно, че изсуква достатъчно. Прави така 2-3 дни и ще видиш, че нещата ще се оправят.
За АМ не мога да те посъветвам, има най - различни млека, но кое ще е най - доброто за твоето дете  newsm78 никой не може да каже. Пиши откъде си и ще те насочим към кабинет по кърмене ако искаш на място да видят детето и да можеш да питаш всичко, което те интересува, друго е като поговориш с човек очи в очи, а и с писането и чакането на отговори става по - бавно  Wink

# 8
  • Мнения: 2 401
Hiнibo, моят съвет е да не се поддаваш на паниката и да даваш АМ, дори и да е намаляла поради някаква причина кърмата това винаги може да се поправи. От това, което казваш излиза, че кърмиш по-нарядко, тъй като навън даваш изцедена от по-рано кърма, много е вероятно това да е довело до известно намаляване на кърмата. Подкрепям това, което са те  посъветвали преди мен кърми възможно най-често, ако е нужно и през ноща и резултат ще има още след няколко дни, а това че бебето пишка по-малко може и  да е  заради топлото време.

Последна редакция: вт, 16 юни 2009, 20:11 от Звездичка!

# 9
  • София
  • Мнения: 30 085
защо не опиташ с двуфазна помпа за стимулация на кърмата, преди и след кърмене да стимулираш !

Общи условия

Активация на акаунт