как да го нахраня

  • 1 100
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 81
Помощ ,не яде,не малко да яде а въобще не желае да преглътне мляко..А е толкова малък,само на 3,5м.хремав е ,накашля в началото мислех че е от това но ...вода пие колкото му дам ,значе много...пюре с настояване може и да глъне малко ,но усети ли че е мляко е категоричен ,храня Алекс по 2/3 часа ,уморена съм ,срах ме е,не зная какво да правя......Казах на лекарите при който го водя ,мисля че така и не ми повярваха че въобще не яде,а той за 2дни е иаял общо 50/80г.Толкова съм уплашена..колко може да издържи едно толкова малко човече....какво да правя

# 1
  • Мнения: 299
Най- вероятно го боли гърло , или от това че е хремав отказва да яде. Повечето дечица като се разболеят отказват храната. Хубаво е че приема течности. Моята педиатърка ме посъветва при такива случаи да не го насилвам и да му давам лека храна, аз тогава преустанових пюретата временно и се върнах само на мляко докато беше болен. Важно е да пие вода за да не се обезводни. На моя приятелка след грип на 7 месеца детенцето за 1 седмица отслабна с 1кг., след което  ги възстанови много бързо. Моят съвет е не спазвай режима ако си изградила такъв за момента и  опитвай да му дадеш мляко, дори и не в определените часове. От друга страна ако бързо сваля тегло е хубаво да се консултираш отново с педиатъката , тя ще прецени дали са необходими допълнителни мерки. Желая Ви бързо оздряваване

# 2
  • Мнения: 3 042
Да не би да му е запушено нослето и да не може да пие поради тази причина? Ама щом казваш пък че пие вода.... с лъжичка ли я даваш? И Съни като се беше поразболял имах такъв проблем, ама отшумява за няколко дни, особено като живна малко и му отпуших нослето. С една помпичка го мъчихме милото пате, ама иначе не можеше да спинка чак от запушено носле... Cry

# 3
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 807
Отпушете нослето най-напред. Иначе е нормално да не иска да си пълни устата, нали диша през нея.
Нослето отпушете с няколко капки физиологичен разтвор или стерилна морска вода-спрей (в аптеките) - първо по гръб няколко секунди, да влезне навътре, после го слагате по корем, да изтече заедно със секрета от нослето.

# 4
  • Бургас/София
  • Мнения: 309
Дъщеря ми като беше на 5 месеца също отказваше да пие мляко и беше главно на вода. Оказа се, че има афти и млякото ги дразни.

Общи условия

Активация на акаунт