Citroen C1 или C2

  • 2 762
  • 3
  •   1
Отговори
Милички, мисля да си взема Ситроенче. Почитателка съм на марката откак се помня. не разбирам много от коли, харесвам си ги на външен вид. Спряла съм се или на С1 или на С2. Клоня повече към С2. Според вас кой да избера? За мен С1 е по-малък, следователно по-непрактичен (багажникът е по-малък). Освен това ми харесва повече дизайнът на С2. Изборът на двигатели при С2 също е по-голям (има дизел+автоматик, при С1 автоматиците са само бензин!). Кажете!

# 1
За Ситроен С1, Пежо 107 и Тойотай Айго знам, че багажниците течали понякога, били доста нестабилни и при удар отзад дори се запалвали.  newsm78

А в TopGear пишеха, че понякога въздушните възглавници правят мизерии - при по-рязко спиране понякога се активирали, а при катастрофи понякога отказвали да се отворят.

Звучи доста плашещо.

Има ли мами със Ситроен С2 във форума? Какви са плюсовете на колата?

# 2
Заповядай:

Цитат
Проблеми и повреди при Peugeot 107, Citroen C1 и Toyota Aygo

Пежо 107, Ситроен С1 и Тойота Айго са популярни сред широката аудитория, най-вече млади шофьори, жени и... гейове. (Заедно с Фиат 500, тази тройка коли е най-харесвана от гей и лесбо общността.)

Те са семпли, повратливи и икономични. Въпреки това, всички те страдат от някои сериозни и не толкова сериозни, но все пак дразнещи проблеми.

Да започнем с това, че според много собственици, пластмасовите панели по вратите получават вдлъбнатинки. Интериорните пластмаси са точно толкова евтини, колкото може да се очаква.

Багажникът е критикуван както от собственици, така и от автожурналисти, че пропуска вода в дъждовни дни. В допълнение, механизмите на вратите и багажника лесно се чупят.

Проблемите със сигурността са доста по-сериозни. Според различни източници, резервоарите могат лесно да пострадат в случай на удар отзад и това да доведе до пожар. Въпреки това собствениците не трябва да се притесняват, това се случва рядко и тризнаците далеч не са преродените Форд Пинто.

Тризнаците поддават на преобръщане в завой заради пословични проблеми със стабилността. Според изследване, 75% от техните собственици са имали проблеми със стабилността и/или временна загуба на контрол в завой.

Присъдата: Ако искате готина, малка кола за града мислете внимателно преди да изберете какво да купите. Ако искате Пежо, игнорирайте 107 и се насочете към 207 или 206+, ако сте за Ситроен - вместо С1 вземете C2 или C3, ако предпочитате пет врати, феновете на Тойота могат да обмислят малко по-големия Ярис, който е много по-привлекателен от Айго.

# 3
  • София
  • Мнения: 13 204
Това, че пишеш като гост не значи, че няма да си го отнесеш.. при това за постоянно  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт