Кръв в акото при дете на 5 год

  • 20 611
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 404
Миналата седмица открих малко кръв на кърпичката,с която  почистих дъщеря ми,после нищо,тогава имаше запек и го отдадох на това,а и Ния се оплака,че я боли като се изхожда,реших,че е било по-твърдо акото.Днес обаче има пак кръв на салфетката,а изпражненията са нормални на вид...започвам вече да се притеснявам.Какви изследвания се правят в такъв случай при децата и към кои специалисти бихте ме насочили?
Предварително благодаря!

# 1
  • Мнения: 526
Сменя ли зъби ние имахме този проблем когато първия млечен зъб падна, просто слюнката му попаднала в стовахчето. Наистина това беше само веднъж, защото другите млечни зъби ги вадихме като се разклатят.

# 2
  • Мнения: 25 398
Заведи детето на хирург, може да има хемороиди.

# 3
  • Мнения: 1 404
Не,не сменя зъби,тожа отпада като вариянт.Тая сутрин съм още по-притеснена-като я бърсах и и видях нещо като червена ципа,слузеста и си миришеше точно на съсирена кръв Sad

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 5 617
Много твърдо ако. От там иде проблема. Поне при нас беше така. Повечко вода и задължително трбва да преборите тази консистенция.
Но лично аз първо бих говорила и с педиатър.

Последна редакция: вт, 16 юни 2009, 13:38 от Sesana

# 5
  • Мнения: 1 404
Сега се връщаме от преглед,педиатърут напипа нещо в корема и ни изпрати на детски хирург...ще видим какво ще каже и ако се наложи,може и до София да тръгнем...

# 6
  • Мнения: 5 521
Bili педиатърът изпрати ли ви на ехограф? Заведи детето га го видят на ехограф. Най добре е да я види хирург. При моята дъщеря имеше преди години такава кръв, ние лежахме 3 дена в Пирогов за да и направят необходимите изследвания.

# 7
  • Мнения: 165
Заведи детето на хирург, може да има хемороиди.

Задължително на хирург или детски гастроентеролог.

# 8
  • Мнения: 121
Не са никакви хемороиди, детето май има често запек?От твърдити изхождания е според мен.

# 9
  • Мнения: 1 404
Ходихме днес на хирург,гледаха я и на ехограф,оказа се,че има анална фисура,кръвта е от нея.Сега съм малко в чуденка де-педиатърът нали опипа нещо...после хирурга отрече да има повод за притеснение...иска ми се да приключа одисеята с прегледите,но нещо ме човърка да потърся и трето мнение Confused

# 10
  • Мнения: 1 091
Bili, моля те кажи какво представлява прегледът при хирурга, травмиращ ли е? Имаме подобен проблем, педиатърът препоръча Лактулоза за размекване на акото и само разхлабващи храни давам, но нямаме резултат засега, каня се да посетим хирург, пък нещо ме дострашава да не стресирам детето... Cry

# 11
  • Мнения: 1 404
Ами доста стресиращо си е за детето SadХирургът разтваря ануса и с пръст опипва нещо вътре...при Ния фисурата беше в началото и лесно се видя.Най-добре е да се направи оглед на червото на около 30 см навътре,но това се прави с пълна упойка..надявам се да не ни се налага на нас Praynig

Общи условия

Активация на акаунт