Някой махал ли е старият дървен паркет?

  • 10 898
  • 22
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 339
Това ми е проблемът сега. аз искам да го махам, мъжът ми казва,че е трудно после да се до оправи нивото. Пустият му паркет скърца и не го понасям искам да го махам. Заслужава ли си изобщо също се чудя все пак е дърво. Има лепене за да не скърца,но аз просто не го харесвам и не го искам. В спалнята особено някак не ми е уютно свикнала съм на мекичко и не тропащо да стъпвам  Laughing

# 1
  • Мнения: 2 767
Сложи си килимчета ,за да ти е меко  Grinning
Махали сме в една стая....стар паркет на 30 год.....запазен беше,но не беше подходящ за помещението в което префасонирахме стаята: магазин .
При нас не беше трудно след това...сложихме гранитогрес....
Аз никога не бих го махнала.....все пак топло държи,може и бос да си ходиш зимата, лесно се поддържа ,по уютно е  Peace
А вие какво мислите да слагате на мястото на паркета?

# 2
  • Мнения: X
Не прави тази генерална грешка да махаш истински паркет!! Обърни се към голяма фирма за паркет, вижте какво може да се направи-да се фугира например.Изцикли го,лакирай го и си ок. Паркета е най-ценното подово покритие. Ако се поразтърсиш какви паркети има и на какви цени!! Какво значи да стъпваш на мекичко-мокет ли? Те това е пък най-голямата глупост, развъдник на мръсотия.

# 3
  • Countryside
  • Мнения: 11 617
Сложи ламинат отгоре с изолация, няма да скърца, а ще запазиш предимствата на естественото дърво. Пък после си слагай килими ако искаш.
Относно мнението на Другарката певица Рени: не е вярно, има ламинати по-скъпи от естествен паркет  и има защо Laughing

# 4
  • София
  • Мнения: 1 339
Мокет имах в досегашното си жилище, когато е хубав и беше тип персииски т.е. с прав косъм а не подвити (ако се разбра ще е добре) Лесно се поддържа, аз така или иначе обожавам килими и не мога без тях. Като се поддържа редовно с едно темпо се поддържа мн. добре. При майка ми мокета обаче наистина беше прахосъбирачка, точно от този вид дето като го погледнеш от близо е завит косъма.
   Паркета иначе изциклихме и фугирахме т.е. фирма де и е лакиран, но след два месеца само пак скърца ужас. Тогава майсторът каза,че на тоз вид паркети от ента година само лепенето спасявало от скърцането. Цената му на квадрат обаче не ми изнася по-добре още толкова и направо нов дървет.

   Сиренце не е равен и незнам дали ще стане ламинатът. В коридора така решихме за по-бързо нямахме мн. време и сложихме  обаче от неравностите почнаха да хлопат сглобките а уж взехме немски  Sad

# 5
  • В долината на голямата река
  • Мнения: 72
Здравей, аз също имах такъв проблем. Чудех се дали да махна стария скърцащ паркет или да го оставя съответно да се пренареди, залепи и т.н. Викнах майстори, които да пренаредят, фугират и изциклят. След като дойдоха и видяха, че паркетът е прекалено стар ми казаха, че нищо немогат да направят и да си сложа  нов. Аз и така направих, само че сложих швейцарски ламинат и не съжалявам нито за момент, не скърца , равно е и е новичко  Simple Smile

# 6
  • София
  • Мнения: 1 339
А какво правихте като го махнахте и преди да сложите новият с разликата в нивата? Замазка ли или просто нищо.

# 7
  • Мнения: 1 919
А какво правихте като го махнахте и преди да сложите новият с разликата в нивата? Замазка ли или просто нищо.

саморазливаща  или самонивилираща се мазилка/не се сещам как се казваше точно/.

# 8
  • В долината на голямата река
  • Мнения: 72
А какво правихте като го махнахте и преди да сложите новият с разликата в нивата? Замазка ли или просто нищо.

Ами нищо, отдолу замазката си беше доста равна, даже момчето, което слагаше ламината се учуди. Сложехме от тази най - тънката подложка, която се слага 2 мм и това си беше.По принцип там където е имало паркет отдолу подът трябва да е равен.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 339
Да знам за равният под, но не се ли получи различно ниво със другите стаи? Мен това ме притеснява. Да речем паркета е дебел 3 см. махаш го и слагаш ламинат 1 см остават 2 см разлика, а аз искам да е на едно ниво с коридора и точно това ме спира иначе отдавна да е излетял  Laughing

# 10
  • В долината на голямата река
  • Мнения: 72
Да знам за равният под, но не се ли получи различно ниво със другите стаи? Мен това ме притеснява. Да речем паркета е дебел 3 см. махаш го и слагаш ламинат 1 см остават 2 см разлика, а аз искам да е на едно ниво с коридора и точно това ме спира иначе отдавна да е излетял  Laughing
Е има разлика в нивото с коридора, разбира се, но мен това не ме притеснява, то май и преди имаше, когато си беше старият паркет, защото нивото на нашя коридор е повдигнато леко с мраморни плочки, които са поне 5 см дебели.

# 11
  • близо до Кресненското дефиле
  • Мнения: 960
Слагаш по една преходна лайсна на вратата за различни нива,и готово Simple Smile

# 12
  • Мнения: 8 999
Ние махнахме стария паркет. В стара кооперация, строена през 60те години. Беше кован върху гредички, а под гредичките имаше сгур и какво ли още не. Нашият майстор ни убеди да не махаме нищо отдолу, а да направим замазка върху пълнежа. Затъпка го със строителни отпадъци /имахме в изобилие по време на ремонта/, валира го, после отгоре направи 5 см. замазка, за да изравни с нивото на антрето, което пък беше с мозайка, но не исках да я къртим, защото се очертаваше да е страшна разправия. Така всички стаи и антрето станаха на едно ниво - за мен това беше от изключителна важност, защото исках да сложа еднаква настилка навсякъде, без преходни лайсни.

В апартамента, в който съм родена, имаше паркет навсякъде, дъбов, кован, но скърцаше ужасно. За пренареждане и дума не можеше да става, защото при разковаването щеше да се унищожи. В детската стая се принудихме да сложим ламинат отгоре, защото такива звуци издаваше при ходене, че ако вляза през нощта, децата се будеха! Стана перфектно - тихо, чисто и лесно за поддръжка. На прага на вратата сложихме преходна лайсна, която обра разликата в нивата. И самата врата се наложи да отрежем отдолу.

# 13
  • Мнения: 35
В къщи махнахме паркета, който беше на около 40год., но за щастие в отлично състояние. Беше залепен със смола и най-трудното беше да се почисти смолата от паркета. Едно ромче направи чудеса и то за малко пари! После трябваше само да се заравни пода и да се нареди отново паркета. За да не се вдига нивото, мисля че може да се направи подравняване със самонивелиращи се подови замазки. При нас стана перфектно и не скърца. Лошото беше голямата мръсотия и смолата, която лепне и се разнася навсякъде.

# 14
  • София
  • Мнения: 1 339
Ще хвана и аз да пробвам отгоре с ламинат  щом  baibibi  казва,че спира скърцането то друго не ми трябва и тъкмо няма да има разлика с коридора,че и той е на ламинат и в момента има лека разлика и има лайсни ама хич не ми допада така. Пък може и да стане така както исках навсякъде да е една настилка с един цвят

Общи условия

Активация на акаунт