За Родожила и Пародонтозата

  • 68 407
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 41
Здравейте мами! Имам парадонтоза в начална фаза и тези дни зъболекарката ми изписа Родожил, пия го от два дни, но имам големи болки в корема. Потърсих повече информация за този антибиотик, но мненията са противоречиви, едни го отричат неразбрах точно защо, други са доволни от него. Влияел зле на бъбреците. Странното е, че нито ми почистиха плаката, нито зъбния камък, а направо ми предписаха лечението, което май няма да е много ефикасно при това положение. И друго разбрах, че при проблеми с венците не е хубаво да се използат конци, което пък неизползване всъщност водело до образуване на камък. Мисля си, че този антибиотик е доста силен. Потърсих тук различни мнения, но все пак ако някой го е пил да сподели за резултатите от приема му. Благодаря ви!

Последна редакция: пн, 15 юни 2009, 14:04 от elidesi

# 1
  • Мнения: 109
Родожил по принцип помага, но не всеки го понася добре. Винаги обаче трябва да се приема по време на хранене. И то не с плодче или домат, а с по-сериозна храна. Не е задължително да е много, но да се хапва!

Зъбният камък е трябвало да ти го почисти. Също и да огледа в какво състояние са пломбите. Понякога причина за проблеми с венците са зле направени пломби. Смени си зъболекарката.

Има интердентални четчици, те са за предпочитане при проблеми с венците.

# 2
  • Мнения: 2 013
Ами аз в момента го пия понеже имам проблем с един мъдрец,който не може да избие.
Странични ефекти не съм забелязала да има.Даже няколко пъти си позволих да пия бира,нищо не ми стана. Rolling Eyes
Най-добре се консултирай с лекар,може да не ти понася.

# 3
  • Мнения: 1 849
Аз съм пила 2-3 пъти Рудожил, след 1-вата бременост, защото имах като теб проблем с венците. Но задължително трябва да ти изчистят зъбния камък!!!
Мен също ме болеше стомаха (моят е по-чувствителен) и го пиех след ядене, а също и с витамини задължително. Ако имаш коронки, от тях също се получава възпаление, където опират до венеца.

# 4
  • Мнения: 41
По скоро се чудех дали няма други средства, с които мога да си помогна, а да не се прибягва веднага до антибиотик. Решила съм смрадлика и лайка да пробвам на отвара за жабурене.

# 5
  • София
  • Мнения: 577
Здравейте мами! Имам парадонтоза в начална фаза и тези дни зъболекарката ми изписа Родожил, пия го от два дни, но имам големи болки в корема. Потърсих повече информация за този антибиотик, но мненията са противоречиви, едни го отричат неразбрах точно защо, други са доволни от него. Влияел зле на бъбреците. Странното е, че нито ми почистиха плаката, нито зъбния камък, а направо ми предписаха лечението, което май няма да е много ефикасно при това положение. И друго разбрах, че при проблеми с венците не е хубаво да се използат конци, което пък неизползване всъщност водело до образуване на камък. Мисля си, че този антибиотик е доста силен. Потърсих тук различни мнения, но все пак ако някой го е пил да сподели за резултатите от приема му. Благодаря ви!


Без да е почистена плаката и зъбния камък няма никакъв смисъл от Родожил. Освен това световните автори отдавна отричат употребата му. А от това, че не трябва да се ползват конци при проблеми с венците от къде го разбрахте? Най-добре отидете пак на зъболекар и си почистете зъбния камък, ползвайте си конците, а от антибиотика няма нужда. По-скоро, след чистенето, ползвайте гел за зъби и вода за уста Paroex и положението значително ще се подобри.

# 6
  • Мнения: 657
Задължително да се почисти зъбния камък и да се прегледат старите пломби.Близо 2месеца правих това - нов мост,фасети и смених стари пломби.
Много е важно и според мен пастата за зъби и водата ,която е подходяща за теб.
Аз използвам серията - Еlgydium  и съм много доволна.
http://www.framar.bg/proizvoditelya-elgydium
Парадонтоза мисля, че се лекува и с лазер -терапия

# 7
  • Мнения: 2 011
Miсля, че на пазара се предлага и Сандрин, но той  е с по-слабо действие - можеш профилактика да правиш с него!
http://www.framar.bg/%D1%81%D0%B0%D0%BD%D0%B4%D1%80%D0%B8%D0%BD-pid18001363.html

# 8
  • Мнения: 41
Благодаря на всички за отговорите. Определено много зле се чувствам от този Родожил, хапвам и повече сутрин заради стомаха, но си ме боли. Наистина не разбирам защо ей така отиваш на зъболекар и просто ти назначават антибиотик без да се извършат всички предварителни процедури по почистване на зъбите. Но........май няма нищо странно. Определено ще си изискам да ми почистят камъка, ще си взема гел и вода, а за антибиотика трябва да реша дали да го спра. А тези лазерни терапии дали се правят във всички зъболекарски кабинети или трябва специална клиника като да речем стоматология за това.

# 9
  • Мнения: 2 011
Можеш да  започнеш антибиотика след като ти почистят зъбите както трябва. Знам, че АБ се пие 2 пъти в годината!  Peace

# 10
  • Мнения: 41
И на мен така ми казаха за два пъти в годината. До сега не съм се замисляла сериозно за този мой проблем, предполагах че съществува и единственото, което съм правила е да ползвам специални пасти и конци, от време на време вода за уста. Обаче сериозно съм се притеснила и след ден имам час, ще разпитам по подробно, защото ако не се поинтересуваш сам, някой неща ти се спестяват. Още повече, че при мен нещата са наследствени и профилактиката и специалните грижи са задължителни.

# 11
  • София
  • Мнения: 290
Мога само да те посъветвам ако си от София да отидеш в Института  по стоматология до Военна болница. Там има катедра по пародонтология. Ще ти назначат адекватно лечение, което не може да те излекува, но може да забави процеса.
Моят мъж беше в доста напреднал стадий на тази болест, когато отиде при тях. Оказа се, че така популярното лечение с антибиотици, не само не лекува, но ускорява разпадането на костната тъкан. Другото важно нещо за лечението, както са казали преди мен, е много строгата хигиена - конци, интрадентални четки и паста Пародонтакс. Важно е почистването на джобовете, които се образуват около зъбите, но това се прави от зъболекар.

Общи условия

Активация на акаунт