Не иска да пие вода

  • 1 494
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 29
На 10 мес. сме ,храни се нормално,но пие вода по 2 глътки и започва да дъвче биберона.Сутрин пие сок,вечер мляко.През другото време си хапва попара,пюрета и каша.Опитах с вода с малко сок в нея,пак не иска.Така е от около 2 месеца.А преди си пиеше водичка между храненията.Притеснявам се ,че не приема достатъчно течности.Има ли и други като нас ,които не са любители на водата?

# 1
  • Австрия
  • Мнения: 143
Ние до годинката пиехме само Чай,сега пие само вода.Сокове давам рядкоНе мисля ,Че може да се обезводни штом пие сок и мляко,ние до годинката не бяхме вкусили вода в Чист вид Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 172
Според мен трябва да махнеш сокът.Така или иначе детето си набавя витамини вече от пресните плодове(предполагам даваш).

# 3
  • Мнения: 764
Моят син до ден днешен много рядко пие чиста вода. Разреждам малко сок с повечко вода и само така става. Не знам докога ще я караме така newsm78 Мислех си, че като е жаден и не давам нищо друго освен вода, номерът ще мине. Да, ама не.
Той си хапва доста плодове, от което предполагам набавя някакъв вид течност.

# 4
  • Мнения: 27 524
Децата си знаят. Принципно. Сокът, ако не е фреш - махни го. Ако са жадни - ще пият. Никога не съм била съгласна с майките дето пишат - ама моето пие само сок и нищо друго. Е, да, пие сок, защото му се предлага.
Ако приема сок, мляко, супи - значи си набавя необходимите течности, не се притеснявай  Simple Smile

# 5
  • Мнения: 46 437
Значи си набавя течности от друго място. Моето дете също не пиеше, чак на 1г. и 3-4 м. пропи и то в много малки количества.

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
И моята дъщеря не обичаше да пие вода/и все още не обича/.Аз обаче давах сок примесен 1:1 с вода.Отчитам го като грешка сега,но тогава си се притеснявах.

# 7
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Едва ли ще пие сок, след като пие вода Simple SmileТи си майката и ти преценяваш какво да даваш.Едва ли, ако е фреш трябва да се махне, хайде стига StopПо-добре фреш, отколкото плодови млекца Flutter

# 8
  • Мнения: 27 524
Едва ли, ако е фреш трябва да се махне, хайде стига StopПо-добре фреш, отколкото плодови млекца Flutter

Ти четеш ли добре или се заяждаш по презумпция и навик?  Sad  Thinking

Сокът, ако не е фреш - махни го.

Разбира се, че е по-добре фреш, отколкото плодови млекца. Но понякога не решаваме ние нещата, знаеш. Както и да е.   Cry

Последна редакция: вт, 16 юни 2009, 14:16 от Блонди

# 9
  • UK/София
  • Мнения: 7 681

  Не съм прочела правилно, съжалявам.Извинявам ти се пред всички, стига се мръщила Simple Smile


   
Разбира се, че е по-добре фреш, отколкото плодови млекца. Но понякога не решаваме ние нещата, знаеш. Както и да е.   Cry


     С това не съм съгласна, но нямам и намерения да споря!Всеки родител сам преценява как да си гледа децата и с какво да ги храни.





 

# 10
  • София
  • Мнения: 368
И моята дъщеря не пие вода, предлагала съм сок, чай, вода.....не пие нищо друго освен мляко. След като и дам пюрето и кашата и давам с лъжичка по няколко глътки, но тя си плакне устата и плюе. В тези жеги се притеснявам да не се обезводни..........все се надявам да пропие някой ден.

# 11
  • Мнения: 6 713
Аз не съм чувала за дете,което от малко да пие вода с охота! Сигурно има и такива, ама повечето май недолюбват водата.  Laughing

# 12
  • Мнения: 324
На 10 мес. сме ,храни се нормално,но пие вода по 2 глътки и започва да дъвче биберона.Сутрин пие сок,вечер мляко.През другото време си хапва попара,пюрета и каша.Опитах с вода с малко сок в нея,пак не иска.Така е от около 2 месеца.А преди си пиеше водичка между храненията.Притеснявам се ,че не приема достатъчно течности.Има ли и други като нас ,които не са любители на водата?
Големият ми син пи водичка докато не почнахме сокчетата. Оттогава спря с водата въпреки, че му я подслаждах. Но понеже се притеснявах от количеството сок, което изпиваше, започнах да му приготвям чайчета в голямата тенджер  Mr. Green Когато тръгна на детска ясла се научи да пие водичка  Grinning

# 13
  • Мнения: 2 013
И дъщеря ми не пие вода.Не признава друго освен сок и чай. Laughing

# 14
  • Мнения: 9 973
ще пропие,спокойно

Общи условия

Активация на акаунт