хепатит в детската градина а сега.....

  • 4 222
  • 17
  •   1
Отговори
Днес на входа на детската градина сестрата ни съобщи , че има дето болно от хепатит.Предложи ако имаме на кого да разчитаме да не пускаме детето.Прибрах ме го у дома, но сега се чудя, не трябва ли някакви изследвания да се правят,имам някакви смътни спомени за гамаглобулин, че се бие.Ако някой е попадал в такава ситуация да ми помогне.Ще звъня и на личната.Благодаря предварително.

# 1
  • Мнения: 2 011
Пуснете урина за изследване - ако има нещо ще си проличи !
Болестта е на "мръсните ръце" и лесно се предава - особено при дечицата!  Peace

# 2
  • Мнения: 2 110
Незнам ,но не е ли трябвало лекарката да каже от кой хепатит е болно детето, какво да правите или те да направят някакви изследваня на другите деца,да ви дадат повече информация ?!

# 3
  • София
  • Мнения: 1 109
Е то е ясно,че е хепатит А. Бих си спряла детето временно ,но все пак не са ли ви казали от коя група е детето.Все пак е заразна болест,но може би не като грипа. Като ученичка бях на рожден ден на приятелка,която на следващия ден беше болна/то и преди си е била,но е прежълтяла/.Деца сме били,врели сме се едно в друго,никое не се разболя. Стискам ви палци Praynig

# 4
  • Мнения: 478
raztrevojena maika, търсете повече информация от самата детска градина, дали ще организират групова имунизация по желание на родителите или само наблюдение с изследвания от ХЕИ/риокоз или инфекциозна Болница.

# 5
  • Мнения: 1 650
А би ли споделила за коя градина става въпрос?

# 6
Става въпрос за детска градина в Бургас.Децата са вече сборна група.Ами доколкото разбрах за сега всеки се спасява поединично.Четири седмици подред ще взимаме урина и се надяваме да ни се размине.

# 7
  • Мнения: 581
Случайно видях темата . И ние сме от Бургас. За коя градина става дума?
Незнам какво да кажа с тези смсени групи е някакъв ужас и до края на седмицата ще  е каката на градина и после излиза във ваканция, ще си се гледаме.

# 8
  • Мнения: 410
 И моето дете е от същата градина. Ще съдя родителите. И двамата са били болни и са си пуснали детето на градина. Не ме  интересува, че няма кой да го гледа. 50 са контактни. Може да пламне цял Бургас...
И само за инфо, не 4, а 6 седмици

# 9
  • Мнения: 67
А твоето детенце беше ли на градина когото другото се е разболяло? Ако е било не виждам смисъл да го спират от градина . Било е вече в контакт с болното дете.
В наща ясла се разболя готвачката от хепатит и даже изискваха да ходят децата .На всеки 2 дена им правиха иследвания .И така откриха още две деца че ще
 се разболяват и навреме се взеха мирки
Слава богум на нас ни се размина.

# 10
Да и аз разбрах, че родителите са болни, ама и госпожата е знаела...Сега съм в дилема какво да се предприеме,надявам се да се размине Sad.

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 10 348
Момичета, моля ви кажете за коя градина в Бургас става върпос. Praynig Може и на лични.

# 12
# 13
  • Бургас
  • Мнения: 10 348

Много ти благодаря!
От сърце ти желая детенцето ти, както и другите контактни деца, да са здрави.  Praynig

# 14
  • Мнения: 410
            Meche62 , аз си спрях детето от градина, защото реших, че е по- безопасно. Контактен е с болното дете. По принцип инкубационния период е от 2- 6 седмици като най- заразно е точно преди проявата на симптомите, т.е. точно когато болното дете е ходило на градина. Решението да го оставя в къщи е продиктувано  не от това, че ми е мн весело с двете деца в нас, а защото ако до сега не се е заразил от болното дете, няма гаранция, че няма да се зарази от евентуално новозаразено (недай Боже) дете. Много дълго казах, но надявам се да си ме разбрала.
            Разбрах, че вече доста деца са се завърнали! Явно на всички им идва повечко стоенето в къщи. Аз за сега удържам фронта, но да видим...

Общи условия

Активация на акаунт