Слънце жарко вън пече, на MAРТенчето лига му тече!

  • 10 146
  • 295
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 495

Винаги ще бъдат обичани ангелчетата на :
fever - мама на ангелче  Flowers Rose Flowers Rose  maria_d - мама на ангелче Flowers Rose Flowers Rose 
Danielkka  – мама на ангелче
Flowers RoseFlowers Rose marussia - мама на ангелчеFlowers RoseFlowers Rose
Oчакваме ви отново в отбора!

TУК СМЕ СЕ СЪБРАЛИ 125 ЩАСТЛИВИ МАРТЕНСКИ МАМИ!
ИМАМЕ СИ
69 54
НАШИТЕ РОДЕНИ БЕБЧОВЦИ:




 
Светла - 3650гр., 52см. - на munito
Мартина - 4550гр., 54см. - на слънчоглед
 
Виктор - 2200 гр., ... см и Мария - 2000 гр., ... см. - на kremm

Мая - 2850гр., 48см. - на nereneia
Пресиян - 3100гр., 50см. - на Ivema
Блага - 2900гр., 46см. - на SuperMaman
Дилян - 3200гр., 51см. - на jerri
Никол - 3100гр., 51см. - на marcela83
Тея - 2600гр., 45см. - на marty24

Симеон - 3100гр., 51см. - на poli24
Алекс - 4300гр., 53см. - на adenis
Калоян - 3200гр., 51см. - на krisi99
Йоанна - 3250гр., 50см. - на kasparita
Дария - 3200гр., 49см. - на Ivet82

 
Красимир - 3680гр., 50см. - на Slunchice

Адриана - 3900гр., 52 см. - на DiVeNa
Далия – 3500гр., 52см. - на DESIR

Теодор - 4230гр., 51см. - на  adi_i_bebe
Ивон – 3400гр., ...см. - на tai
Геновева – 3850гр., 54 см. - на dimginjan



 
Най - едър мъж - Aлекс на adenis(4300 гр.)
Най-едра мадама -Мартина на слънчоглед (4550 гр.)
Най - висок мъж - Радослав на Белла (55 см.)
Най - висока мадама -Магдалена на lanselota (55 см.)
Най - подранило бебе - Биляна на TaniaR( 75 дни преди термин)
Най - закъсняло бебе - Калия на stasi8510 (12 дни след термин)
Най-често срещано мъжко име - Борис, Теодор
Най-често срещано женско име - Мария, Симона, Дария, Адриана
Ден, с най-голям бебевалеж - 13 и 16 март
Най - много момичета са родени на дата-16.03 (6 момичета)
Най - много момчета са родени на дата- 5.03, 12.03,13.03 (по 4 момчета)
Най-точна мама(бебе, родено на термин)-Георги на Ronja77
Първо зъбче-
ЗА БЕБЕТО
Сетивата на бебето 
Грижа за новороденото 1 част 
Гимнастика и масаж за бебета 
Периодите в развитието на бебето през първата година   
Бебето ми е неспокойно-какъв е проблема?   
Упражнения за майки с бебета
Масаж и гимнастика на бебето
Много клипчета за масажи и гимнастика
Рожба-от 1 ден до 1 годинка
Развитие на бебето
Таблица за ръста при момчетата от 0 до 2 годинки
Таблица за ръста при момичетата от 0 до 2 годинки
Бебе и мама
Имунизационен календар
Двигателно развитие на кърмачето
Референтни стойности при кръвните изследвания при деца
Болести при детето
Как да превърнем 8-те ревливи периода на бебето в магически крачки напред
Оценка на моториката
Атопичен дерматит
ЗА КЪРМЕНЕТО
Всичко за кърменето
Истината за желязото.Нуждаят ли се кърмените бебета от хранителни добавки
Библиотека за кърменето
Хранене при кърмене
Кърмене и захранване на бебето

ЗА ЗАХРАНВАНЕТО
За захранването
Схема на захранване на HIPP
Готово ли е детето за захранване
Основи на захранването
Кои храни да избягваме
За соковете
Въвеждането на млечни продукти и прясно млякко в менюто на децата
Наръчник за хранене според възрастта на детето
Защо нашите майки са ни давали сок
Кога да започнем захранването с твърда храна
Примерна смеха на захранване
Примерно меню за деца с алергии
Алергиите-как да избегнем и лекуваме?
Хранене на детето от 0 до 3 год.

ЗА МАЙКАТА
Диета след раждането
Отслабване след раждането
Възстановяване след раждането
Следродилна депресия


ЗА ЗАБАВЛЕНИЕ НА МАМА И БЕБЕТО
Електронен бебешки дневник
Детски песнички, приказки, анимации, филми, игри
Текстове на детски песнички
1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,
11,12,13,14,15,16
Нашите снимки

Малкото ни МАРТенско човече, ето че пюренца лапа вече.

МАРТенчето ни мило вече със зъбче се е сдобило.

Сладко МАРТенско човече за море мечтае вече.
 

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 135
Айде аз да направя сефтето и излизам!

# 2
  • Мнения: 28
Запис и от нас и излизаме.

# 3
  • Мнения: 660
Само се записвам, че да ви следя, защото днес едва ли ще имам време да ви чета. Hug

# 4
  • Мнения: 4 428
Запис и от нас  Grinning

# 5
  • Мнения: 201
Привет и от нас Hug

Не съм писала много отдавна, но в топлото време сме или навън до късно или спим слеобяд Peace
Да се отчетем - вече сме 6660гр. и 65см. Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes
Косьо започна все повече да се върти и вече почти се обръща по коремче с малка помощ Heart Eyes, лигави се напрекъснато, но зъби скоро не чакам, като знам че на Ели първия й излезе на 10 месеца.
Сложихме и втората ваксина Пентаксим Peace
Има ли мами, който са замръзявали кърма и сега да я размръзяват? И ядат ли я бебоците? Аз вчера размръзих и опитах да му дам след като е цокал от мен, но категорично я отказа, плюеше и не я искаше newsm78. Дали се беше наял или вкуса не му допадаше? newsm78
Днес ще пробвам отново Peace
Има ли мами, които да се разхождат в Борисовата градина през седмицата? Свиркайте за компания Peace

А и още нещо, хайде вече да престанем с това "Запис" и други подобни. Само се пълни темата безмислено. Ако някой има нещо да казва да го напише, то затова темите свършват за един ден. И честно да си призная не се връщам да чета старите теми точно поради тази причина, защото има страници само от записи, пу-първа, втора и т.н.
Без лоши чувстваSimple Smile

Последна редакция: пн, 15 юни 2009, 13:09 от dideto

# 6
  • Мнения: 967
С Мартинко бяхме на море, потопих му крачето и той много се възмути.
Сега отивам назад да ви чета  Hug, че много сме изпуснали, но седмица без Нет ми се отрази доста добре.

# 7
  • София
  • Мнения: 787
  Здравейте Simple Smile
  Белла bouquet
  Ние нямахме време тези дни за писане, само за четене, че тати като си е вкъщи не му е приятно много да вися на компютъра Laughing
 За кремчето за лице - ние сме с Ексомега на А-Дерма - води се за атопична кожа, но става за всякаква Peace
 За захранването на кърмените бебета - смятам и аз да захранвам при навършени 6 месеца, живот и здраве през септември, ама ако се наложи нещо, може и през петия. Смятам да започна със зеленчуково пюре, по всяка вероятност картоф, който сама ще приготвя, пък ако не иска, ще пробвам със картофеното на Семпер Simple Smile
 Днес ще изпратя дневниците на мамите извън София, в сряда ще им пристигнат. Някоя, ако предпочита да е до офис на Спийди - до поискване, да каже, ама ако може на лични.
 Слънчев и усмихнат ден Simple Smile

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 727
Май двете теми вървят паралелно  Laughing

На нас ни предстои втората ваксина Пентаксим, а татито с каката ще тръгнат на море точно след това и ще се боря сама този път с температурите и мрънканиците на Ани  Sad
Тази седмица се побърках...като ревна изведнъж един ден и после нито искаше да яде както трябва нито нищо, заспива, събужда се с рев след 10 мин. и така. Моята педиатърка я нямаше, та я водих на частно на друг - прегледа я и каза, че едното ухо е леко зачервено. Почнахме капки за уши да слагаме. Отивам след 2 дена на УНГ лекар - вика нищо й няма на ушите, ама дай да видим дали няма стафилококи Shocked Изследването показа, че има и доки каза, пийте антибиотик поне 10 дена, при което на мен направо ми стана лошо. Детето нито хрема, нито температура, аз антибиотик да му давам  Crossing Arms Отивам пак при нашата педиатърка и си изливам мъката, а тя вика и за какво ще му го даваш, като след месец пак ще има стафилококи. Я нищо не давай ...и аз щастлива се прибирам вкъщи. Да, ама пак почна да реве и то естествено в петък следобед  ooooh! И така всеки ден си поревава по 2 часа без никой да знае какво й е. Не са колики, защото не свива краката, прилича много на уши, но не са й възпалени. С мъжо стигнахме до извода, че може би са зъби, но пък е много малка за тях...Казвам ви побърквам се, по цял ден си мисля за болести и какво може да й има и на какъв лекар да я водя. Вечерта пък гледам пъпчето малко зачервено и айде - измислих си нова болест, херния #Crazy Отделно за 2 седмици сме качили само 300 гр. За месеца общо 500 гр., но има още една седмица, та ще ги докара до към 600 - 700 гр. сигурно. Е оплаках се  Cry
rusana, успя ли да го накараш да яде...Ние още се кърмим и незнам колко изяжда, но понякога усещам гърдите си пълни, а тя като твоя юнак - смее се и не иска да засмуче.
Лек ден на всички!

# 9
  • Мнения: 267
Любима , точно денс педито го няма,не стига че за нищо не става,ами я и няма  Naughty
Верно че доста дни не иск ада яде,близо 4  Rolling Eyes,одеве му взех милумил (казаха ми че било много хубаво и сладко ),та не знам от млякото ли,много ли огладня,но изяде 120  newsm44,иначе на фризовома ми пише за 3м 150-180 мл,а на това 120 - не е ли малко  newsm78,който дава от това мляко да сподели  Praynig

# 10
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Ами тя и Софи не яде повече от 120 никога Rolling Eyes

# 11
  • Мнения: 1 170
red_girl, само им обърни внимание (на Занзарина имам предвид Mr. Green ): единият е с 6 часа действие с/у комари и 4 с/у кърлежи, а другият- обратно Hug

Добро настроение, защо не погледнеш в Продавалника за активна гимнастика? Има много изгодни обяви Peace

# 12
  • Мнения: 4 428
А и още нещо, хайде вече да престанем с това "Запис" и други подобни. Само се пълни темата безмислено. Ако някой има нещо да казва да го напише, то затова темите свършват за един ден. И честно да си призная не се връщам да чета старите тези точно поради тази причина, защото има страници само от записи, пу-първа, втора и т.н.
Без лоши чувстваSimple Smile

Ами на мен така ми е по-лесно да намирам последната тема. Не си го пиша, защото си нямам друга работа  Whistling
Аз обикновено сядам да пиша нещо, когато темата вече е на 6-7-ма страница. А пък, ако съм изтървала и последните страници на старата, въобще не мога да се ориентирам в коя тема пишем в момента.
Пък и тези "записи" са най-много до 3-та страница. Ти щом не искаш да четеш цялата тема, ми се струва, че не записа ти е проблема  Rolling Eyes

# 13
  • Мнения: 74
Здравейте,

Белла , мерси за темата.Имаш нова снимка , Радослав мноооого е пораснал.
Някой питаше за слънцезащитния-и на нас ни стават понякога пъпчици от него.
А Ротарикса е през устата , не се бие с инжекция,пак забравих кой се чудеше и за това не искаше да я слага май  newsm78
Черпя ви , защото се отървах от един изпит  Mr. Green

# 14
  • Мнения: 201
veselina_s_p, много те моля не се заяждай! Тук наистина започнахте да се хващате за всяка дума и да правите от мухата слон!!!
След като четеш всичко по темите, значи няма да ти е трудно да запомниш последната тема, а и можеш да се ориентираш за новата по броя на изписаните страници, след като не са стигнали до 20-та. Три страници не се малко и мисля, че няма нужда да се пълнят с такива записи!!!То ако всеки започне да пише само записи, за да следи до къде сме стигнали, за един следобяд ще напълним темата Peace А и не съм визирала конкретно теб, за да се засягаш и мърмориш Peace
Спирам, че май пак се заформя скандалWink. Еййй, пиша веднъж на 5-6 теми и веднага ще се намери някой да се заяде за нещоWink

Общи условия

Активация на акаунт