такса за сключване на граждански брак

  • 86 071
  • 60
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 431
Здравейте всички,моля Ви да ми кажете къде мога да проверя точно каква е сумата на тази услуга?Помогнете ми моля Ви. Embarassed Heart Eyes

Е в обредния дом/зала в общината на града, където ще се сключва бракът, разбира се. За София - Пиротска 10 май беше централата, за другите градове - в общината им.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 48
Самото подписване, ако е само пред лице по гражданско състояние, без какъвто и да е ритуал, е съвсем безплатно -такъв е закона.         Заплащат се самите церемонии и те са различни за всеки град, и съответно с различни цени.

# 17
  • Мнения: 171
150лв е таксата за церемонията + още толкова за чаши, вино, и т.н.

Последна редакция: ср, 01 юли 2009, 23:13 от bambi82

# 18
  • Мнения: 150
А някой знае ли какви са цените за сключване на брак в Ягодинската пещера?
Като ще се дават пари,поне да бъде нещо по-екзотично! Mr. Green
http://www.yagodinska-peshtera.com/index.php?id=2

# 19
# 20
  • Мнения: 213
В Пловдив - събота и неделя май беше доста голяма сума, през седмицата беше към 40 - наскоро проверявах. В София много зависи от залата и ритуала. А халките в бижутериите в пловдив са доста по-евтини от тези в каталозите (на сара трейд например) - около 35 лева е грама в магазин, а по каталог ни искаха по около 49 лева грама. (Цените са от преди 3 седмици)

# 21
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 669
Нашият ритуал ще е изнесен и струва 204 лв.
Искам да попитам какво включва медицинското за сключване на брак, и минават ли изследванията през здравната каса?
Благодаря

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 3 536
Нашият ритуал ще е изнесен и струва 204 лв.
Искам да попитам какво включва медицинското за сключване на брак, и минават ли изследванията през здравната каса?
Благодаря


Изследване за Васерман и печат от Психо Диспансер. След това се заверяват при личния.

# 23
  • Мнения: 629
Искам да попитам знае ли някой как се процедира, ако ми е загубено кръщелното свидетелство, а църквата ми го иска за сключване на брак. Дали може да се изкара второ? И как след като не знам кога е било издадено първото?

# 24
  • гр.София
  • Мнения: 380
Shocked Възможно ли е само за година да има толкова промени ? Ние сключихме миналата година в работен ден, само с 2 свидетели, и не сме платили нито стотинка ... ??? И халки нямахме, как така ще е задължително, няма такова нещо.  Naughty Става дума за обредната зала зад историческия музей (забравих името).
Няма промяна, поне към 30.03.2009 г., когато ние сключихме брак. Абсолютно безплатно-с двама свидетели, без халки и ритуал. Уточнение-сключихме брак през седмицата, в работен ден.

# 25
  • Мнения: 127
За Пловдив, в Младоженския дом , през седмицата до 15,30 часа - ритуал с механичен запис е 48 лв.
В психо-диспансера за заверка е 12 лв таксата на човек, Васерман само в кожния диспансер  се прави пак 12 лв + по 2 лв за печат на човек . След това се ходи с тези изследвания при личната лекарката за медицинско. Халки са нужни/ всеки по свой избор, аз леко се втилясах  Crazy /шампанско с две чаши, завързани с панделка  и кумовете, това е. 
Тази процедура ще ми се случи на 31.07.2009г.
Иначе и за датата има ограничения. След като заявите желание за сключване на граждански брак, дадете по 6 лв на човек и двете лични карти, трябва да минат не по-малко от 30 дни. Ако трябва да е по-рано само с бележка за бременност.

Надявам се да съм била полезна.

# 26
  • Мнения: 674
Медицинските може ли от всяка поликлиника или трябва само от личния.
В частните поликлиники става по-бързо затова.
Ако е от частна поликлиника заверява ли се при личния лекар???
Аз мисля че не се заверява?

# 27
  • Мнения: 127
Мисля, че не е задължително да е от личния лекар издадено медицинското, може и от частна клиника / все пак сигурно има хора и без личен лекар/, но докато при него таксата е 2,20 лв, на частно не знам колко е?

# 28
  • Мнения: 931
И нас ни предстои подписване през Септември.Условията които са за Хасково са следните:
  1.Тъй като искаме да е през седмицата трябда е да в рамките на работния ден на общината , т.е. до 17 часа и ако е в ритуалната зала е 104 лв ако искаме в ресторант 204лв.Тук при нас ритуала е един и да искаш повече няма
   2.Правиш си медицински изследвания в психото - 15лв и васерман - още 20 лв и заверка при личната.Нашата поне няма такса хахаха общо 70лв
   3.Другите подробности са чаши, халки , букети , видеозапис, снимки и почерпката накрая.

На нас за 20 човека през седм ще ни излезе около 2000 лв всичко, но цената ни се вдига от факта че халките ни са мн скъпи, иначе можем и по тънко да минем.

# 29
  • Mostly in my mind
  • Мнения: 8 669
И нас ни предстои подписване през Септември.Условията които са за Хасково са следните:
  1.Тъй като искаме да е през седмицата трябда е да в рамките на работния ден на общината , т.е. до 17 часа и ако е в ритуалната зала е 104 лв ако искаме в ресторант 204лв.Тук при нас ритуала е един и да искаш повече няма
   2.Правиш си медицински изследвания в психото - 15лв и васерман - още 20 лв и заверка при личната.Нашата поне няма такса хахаха общо 70лв
   3.Другите подробности са чаши, халки , букети , видеозапис, снимки и почерпката накрая.

На нас за 20 човека през седм ще ни излезе около 2000 лв всичко, но цената ни се вдига от факта че халките ни са мн скъпи, иначе можем и по тънко да минем.

Какъв късмет. Точно за Хасково ми трябваше  Hug Ние ще подписваме през август

Общи условия

Активация на акаунт