резултати от токсоплазмоза

  • 2 384
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 58
Моля ви помогнете ми  Praynig !Аз съм в края на 6-ти месец.Направила съм си всички необходими (и не чак толкова) изследвания освен това за токсоплазмоза.Преди 2 дена се заинатих на доктора,коѝто ми казваше че не е обходимо да го правя и ето днес резултатите са налице:9,9(сива зона) ShockedМоля ви кажете ми какво значи това защото докторите ми казват че не могат да преценят,изобщо не разбирам какво значи СИВА ЗОНА ако знаете нещо,кажете ми моля ви  Praynig !!!

# 1
  • Мнения: 240
Аз не съм много запозната, но мога да ти копирам мойте резултати (дадени са и границите от колко до колко е положителен)
Виж дано ти помогне.
Единици
   
Референтни граници
   Токсоплазмоза Ig G    
   Токсоплазмоза Ig G – ELISA    Heart.0 отрицателен IU/ml  Референтни граници   <7.2 отр; от7.2 до 8.8 гранична; >8.8 пол
   Токсоплазмоза Ig G – РПХА    отрицателен титър    

   Токсоплазмоза Ig M    0,061 отрицателен        Референтни граници    0,274 - 0,334

# 2
  • Мнения: 58
Благодаря ти,аз утре ще ходя  и до Плевен,дано там да са по-наясно защото в Ловеч е пълна скръб!

# 3
  • Мнения: 478
Цитат
9,9(сива зона)
Сесил, трябва да уточните кой показател е изследван дали "токсоплазмоза IgM" или "токсоплазмоза IgG", едното означава млад имуноглобулин(млада инфекция, или активна дори и стара) IgG означава стара инфекция.
МОже да се обадите в софия в НЦЗПБ   http://www.ncipd.org/index.php?category=5&section=32
при всички положения предполагам че като е в сива зона резултата най-малкото ще се повторят едновременно и двата имуноглобулина "токсоплазмоза IgM" + "токсоплазмоза IgG" и отново двата едновременно след няколко седмици, за да видят как се развива имунния отговор, дали е от преди или в момента сравнително скоро е възникнала инфекцията.

# 4
  • Мнения: 58
Много ти благодаря,още утре ще се обадя до там.

Общи условия

Активация на акаунт