Море и цикъл???

  • 1 634
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 119
Здравейте момичета,незнам дали темата ми е за тук,ако не е извинете ме,моля  bouquetПредстои ми да ходя на море,обаче сигурно може да ми дойде месечния цикъл към края на престоя,как мога да го забавя с няколко дни?Аз си мисля да започна пиенето на противозачатъчни хапчета,друго не ми идва на идея.И колко дни след започването на пиенето може да се прави безопасен секс.Много благодаря!Весело лято!

# 1
  • Мнения: 9 390
Аз пиех Оргаметрил,но ми бяха предписани от лакар и ги пиех по схема.Консултирай се със гинеколог за това!

# 2
  • София
  • Мнения: 43 903
зависи от хапчетата.
Аз пия ясмин, ако пия още няколко от друга опаковка го забавям..при него първият прием започва на първият ден от цикъла, тогава започва да действа незабавно, ако почнеш 2 до 5 ден от цикъла, трябва да се пазите 7 дни..но не знам дали ще стане от раз това което мислиш, защото при мн хапчета при първоначален прием първите 1-2-3 месеца има извън менстуално кървене...да не стане така, че вместо края на периода да си сцикъл, да се озовеш с кървене още от началото....

Посети гинеколог и говори с него най-добре.

# 3
  • Мнения: 2 110
Ако ще пиеш хапчета само заради морето, няма смисъл. Ако си наумила да ги пиеш посъветвай се с гинеколог.
Ако очакваш последните дни от престоя да ти "дойде", просто си купи тампони !

# 4
  • Мнения: 119
Гинеколога ми е извън страната,иначе нямаше да пиша тук.Значи да не пробвам с противозачатъчни,за да не си вкарам автогол Rolling EyesАко някои има идеи аз съм отворена за тях.Благодаря!

# 5
  • София
  • Мнения: 43 903
Иди на друг...чувала съм, че има разни хапчета които отлагат идването или знам ли...го предизвикваха по-рано........честно казано обаче...по-добре да не си бъзикаш хормоните прекалено.....преди имаше пак такава тема...та едно момиче питаше как се казват тези хапчета....
Но то така или иначе ако ще купуваш каквото и да било от сорта ще ти трябва рецепта....така че без д-р едва ли ще минеш.

# 6
  • Мнения: 626
Аз съм си спирала цикъла с витамин К . Ама по- добре според мен е да не избързваш , като отидете на море климата е друг и може да ти закъснее или да ти дойде по-рано. Аз в такива моменти ползвам тампони, просто след всяко влизане във водата го сменяш и няма проблем.

# 7
  • София
  • Мнения: 43 903
И аз съм го спирала с Вит. К, но става за няколко дни...+ още едни хапчета за спиране пих тогава.
Виж тази тема http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=306714.0
ползвали са Примолут Нор http://www.framar.bg/%D0%BF%D1%80%D0%B8%D0%BC%D0%BE%D0%BB%D1%83% … -pid16004761.html
но в никой случай не го пии на своя глава без консултация с гинеколог....дори и да не е твоят не е фатално
но като гледам и при тях може да има кървене по време на прием.

# 8
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Недейте така на своя глава, бе хора. Бедна ти е фантазията какви усложнения могат да се появят, ако препоръчаните тук средства не са подходящи за теб. Просто отиди на друг гинеколог, ние няма как да знаем какво ти е общото състояние и така нататък ... Безотговорно е да вземаш хапчета за намеса в цикъла по този начин.

# 9
  • Мнения: 882
Витамин C може да помогне да го спреш а също има и хапчета, но в твоя случай не мисля ,че си струва. Смяната на климата често променя датата на цикъла, а дори и да си на морето можеш да изкараш един ден без плаж. След това тампоните ще ти свършат работа. Имай впредвид, че веднъж аз без да знам допълнителните екстри на витамин С лекувайки се от грип си спрях цикъла, а после половин година му трябваше да се регулира. За витамин К занам, че подпомага съсирването, тоест намаля кървенето, но да го спира съвсем не съм чувала newsm78

# 10
  • Мнения: 8 999
Не е много добре да се забъркваме в тези физиологични особености и да ги променяме. Аз едно време, два-три дни преди да ми дойде, пиех вит. С - поне по 10-15 хапчета на ден.

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711
Оргаметрила е един от начините , с които можеш да забавиш цикъла, но аз не бих го направила.

# 12
  • София
  • Мнения: 12 550
Оргаметрила е един от начините , с които можеш да забавиш цикъла, но аз не бих го направила.

Оргаметрилът в никакъв случай не трябва да се пие без лекарско предписание. Така ще си объркаш  хормоните, че в чудо ще се видиш.

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 3 711

Оргаметрилът в никакъв случай не трябва да се пие без лекарско предписание. Така ще си объркаш  хормоните, че в чудо ще се видиш.

  Нана  Hug.Естествено , че трябва да е по лекарско предписание  Peace, с това не се импровизира.

# 14
  • Мнения: 335
според мен трябва да си много откачила с извинения да се бъркаш в работа на организма си, той си знае кога да ти дойде и кога да ти спре, това са хормони, не пипай там където оправия няма
от къде знаеш тия лекарства дето са да ти спрат цикала какво друго могат да ти причинят, здрава жена да пие лекарства с хормони, е направо лудост, не си си патила и да но нямаш проблеми, но недей по добре, за 2-3 дни кеф на морето е глупаво
ти си жена, да имаш цикъл е щастие, това е нормално нещо, не дей да си правиш експерименти с тялото

Общи условия

Активация на акаунт