Малкото врачанче е голямо калпазанче (Враца-29)

  • 10 154
  • 301
  •   1
Отговори
  • Мнения: 728













Православни обичаи за новороденото
Кърмене и захранване на бебето
запичащи и разхлабващи храни
Новият имунизационен календар
Календар на именните дни
Календар на бременността по седмици
Развитието на човешкия ембрион
Прегледи и изследвания по време на бременността
Масаж и гимнастика за деца до 1 годинка
ЗА АКТА ЗА РАЖДАНЕ И ЕДНОКРАТНАТА ПОМОЩ (инфо от ДейзиГ - Майски мами)



За връзки с НОИ:
РУСО -  ВРАЦА
пл. "Христо Ботев" № 1
п.код 3000
факс: 092-66-08-70
E-mail:
Vratza@NSSI.BG
+35992660032
Информация за болничен или майчинство - 66 40 36 68




http://vratza.com/
http://tv.vratsa.bg/tvvratza/
http://dariknews.bg/category.php?category_id=28
http://www.v-vratza.info/
http://vraca.start.bg/
http://oblast.vratsa.bg/BG.php
http://visit.vratza.com/
http://www.prikazkata.com/ - Увеселителен парк "Приказката"
http://katalog.severozapad.bg/index.php - Каталог Северозапад



ВРАЦА - 2
ВРАЦА - 3
ВРАЦА - 4
ВРАЦА - 5
ВРАЦА - 6
ВРАЦА - 7
ВРАЦА - 8
ВРАЦА - 9
ВРАЦА - 10
ВРАЦА - 11
ВРАЦА - 12
ВРАЦА - 13
ВРАЦА - 14
ВРАЦА - 15
ВРАЦА - 16
ВРАЦА - 17
ВРАЦА - 18
ВРАЦА - 19
ВРАЦА - 20
ВРАЦА - 21
Враца - 22
Враца - 23
Враца - 24
Враца - 25
Враца - 26
Враца - 27
Враца - 28


Потребител: vratza
Парола:vratza






Ако има някоя пропусната мама или бебе, ако съм допуснала някаква грешка в имената и датите или просто някой има някаква забележка моля пишете ми на лични. Конструктивна критика и забележки приемам всякакви!


# 1
  • Мнения: 159
Цоп първа  Hug Весе благодаря, че се грижиш за темичката  Hug

# 2
  • Мнения: 1 341
Хайде и аз тук.
Весе, мерси за темичката и че вече ни има и нас на първа страничка! Hug
И гледай да се включваш по-честичко.

Весе, на колко градуса се стерилизира? Питам, защото не ми се е налагало да стерилизирам, повече от 2 пъти и не съм на ясно.
Иначе миялната достига 70-75 градуса, не е ли достатъчно да се стерилизира? newsm78

# 3
  • Мнения: 1 494
loritka, и хижа да е, но да е с хубави стаи, със санитарни възли в стаите, топла вода....Може към Берковица, Вършец...в този район.


# 4
  • Мнения: 64
 Ето ме и мене в темичката  BlushВесе,благодарим ,за което!  bouquetИ много ми хареса това "ще те оправя" JoyТо много народ,много нещо на 1-ва страничка... Wink
  abi,влез и разгледай с Гугъл-имаше снимки с обзавеждането.Аз лично харесвам х."Горски дом",но и "Ледденика"не е за изхвърляне-щом сте с деца има поляна с пейки да се набеснеят на открито,а "АЕЦ"-а предлага всякакви екстри-басейн ,фитнес,страхотен ресторант със страхотна кухня...,ако търсите лукс...Има и още много почивни станции-все ще се спрете на нещо...Приятно изкарване!


Иначе миялната достига 70-75 градуса, не е ли достатъчно да се стерилизира? newsm78
Не съм Весе,ама да си кажа...Не достига 100 градуса на кипящата вода,но е много по-добро от миенето на чешмата с гореща вода ,според мен.А и моето Фъстъче си е голямо , не е новородено все паки не стерилизирам baby_neutralЦялата интифада по стерилизация беше докъм 10 месец(в голямата тенджера),после чешмата,сега миялната...Брей,имам прогрес... hahaha
 
 

# 5
  • Мнения: 12
привет отново значи кухнята за мен преди беше глезотия като си гледах бати си го хранех с домашно приготвено ядене сега викам чакай и аз като хората да си взема готова храна та да имам и аз малко почивка че бати капризен на ядене за нас друго приготвено и сега за бебо и цял ден трябва да бъда дежурна кухня а си признавам че мразя да готвя но уви пак се разочаровах и май ще си продължим по старому  Mr. Green

# 6
  • Мнения: 890
записче  Mr. Green. Весе   bouquet

# 7
  • Мнения: 117
Хайде и аз. После ако имам време ще пиша  Hug

# 8
  • Мнения: 41
здравейте и от мене и аз да се запиша
А за кухнята когато имате възможност гответе, смятам че е по добре и си свиква на обща храна

# 9
  • Мнения: 728
   Нямах в предвид да се стерилизират нещата на вече порасналите ни деца, а това че когато си измием бурканчетата, по тях остават бактерии и ако не дадем яденето веднага или не го сложим веднага в хладилника, а го носим 30-40 мин или дори повече по улиците до вкъщи, при темпетатути от 35 градуса то е много вероятно да се вкисне, а като прибавим и факта че яденето е седяло поне 6-8 часа на стайна температура още преди да се сложи в бурканчетата и е претопляно втори път, рискът от разваляне се повишава. (Ще ме извинявате за длъжкото изречение.. не знам къде да сложа точката)

   Колкото до изваряването:
   Максималната температура, при която изобщо могат да съществуват живи организми, е около 135°С. Но това е гранична стойност, до която могат да преживеят само някои спори, вируси и приони. Повечето живи организми, включително микроорганизмите, много бързо загиват при температура от 100°С.

   Изваряване
Извършва се в кипяща вода, чиято температура е около 100°С, за не по-малко от 1 час (считано от започване на кипенето). За повишаване на температурата на кипене на водата, към нея могат да се прибавят различни соли. Основното предимство на метода е, че всички части и повърхности на дезинфекцираните материали се загряват равномерно. Съществено неудобство е изискването за стерилно изсушаване на стерилизираните предмети.

   Като се има в предвид, че температурата на кипене на водата е 100 градуса при морското равнище, или с две думи във Враца тази температура не се достига. Тук водата кипи на около 97-8 градуса. Съмнява ме също че някоя майка изварява шишетата или бурканчетата за минимум 60 мин. И пак микроби живеят и на 135 градуса, които уви не може да се постигнат в домашни условия. И все пак как да изсушим стерилно?

# 10
  • Мнения: 64
 Уау,Весе,каква лекция си ни дръпнала само!Ще комплексираш хората,бе човек! JoyВ крайна сметка излиза,че мисията стерилизиране е невъзможна SadПък и какво им на бактериите-просто са необходимото зло  superuu

 По мое скромно мнение, няма нужда чак от такова стерилизиране-все пак децата ни няма да живеят в стерилната среда на някоя лаборатория.Плюс това научно е доказано ,че свръхчистотата води до отслабване на имунната система.Нека да не звучи като опит за спор-просто изразявам мнение,при това базаирано на моя опит със собствените ми деца. Peace
 А и да добавя,че съм изварявала шишенцата минимун 15 мин до половин час,ако ги забравя...

Вчера в главата ми се зароди следното питане:

    Отбелязвали ли сте досега нещо като годишнина от появата на темичката?Ако има някой тук от "старите кучета" Mr. Green,ще ми е интересно да разкаже кога се е появила(дата),по чия идея и т.н.Преглеждах Враца 2 и Сиска,Скорпионка ми се мярнаха,но не остана време да я прегледам по-подробно...
 
 А и нещо интересно-снощи бяхме на откриването на международния аматъорски театър(не претендирам,че така се наричат).Беше страхотно изживяване... CrazyНе е за изпускане...Тази вечер ,ако не вали ,сме пак там с чавенцата
 
  Mr. Green
 Айде,да се гътна на кревата,че цялата къща спи ,само аз се помотвам... Whistling

# 11
  • Мнения: 1 341
Весе, каква лекция само. Супер! Беше ми полезно.

Иначе съм съгласна, че децата ни не трябва да са в супер стерилна обстановка. И как още, при все, че си имаме кучак вкъщи. Wink
Аз съм стерилизирала в стерилизатор за микровълнова, и там това нещо не продължава повече от 15-30 мин. ако не се лъжа. Ама може и да греша, защото както вече споменах съм го използвала не повече от 2 пъти. Simple Smile

При нас е страшна жега. не се живее бе хора, сигурно е 37 градуса! Whistling
Сега се приготвяме и отпрашваме на басейн, няма друг начин за спасяване от жегите.

# 12
  • Мнения: 728
Самоцитирам се, темата не е как да стерелизираме бурканчетата. Ставаше въпрос за отровените дечица и яденето в кухнята. Това за бурканчетата беше само бонус след като попитахте как се стерилизират.

   Нямах в предвид да се стерилизират нещата на вече порасналите ни деца, а това, че когато си измием бурканчетата, по тях остават бактерии и ако не дадем яденето веднага или не го сложим веднага в хладилника, а го носим 30-40 мин или дори повече по улиците до вкъщи, при темпетатути от 35 градуса то е много вероятно да се вкисне, а като прибавим и факта че яденето е седяло поне 6-8 часа на стайна температура още преди да се сложи в бурканчетата и е претопляно втори път, рискът от разваляне се повишава.   

ПП: Смисълът е в това, че щом не можем да съхраняваме ядененто, то трябва да се дава на същия ден, за да сме сигурни че няма да си отровим децата.
А някой случайно знае ли от манджите от кой ден са се отровили дечицата? Никъде в статиите не се споменава.


# 13
  • Мнения: 64
 Наистина откъде почнахме ,та докъде стигнахме Mr. GreenКъде изчезна Жечка1 да види що материал има за четене и да даде и тя едно мнение,понеже тя беше пряко заинтересована ,ако се не лъжа? Peace

 Лека вечер,момичета!

П.С.Ние излизаме,че зверчета пощуряха вътре... Close
 А и да добавя,че на каката ни са тръгнали зъби ,и то кътници... ooooh!

# 14
  • Мнения: 1 341
Хора, умираме от жега. В собствен сос съм, по 100 пъти на ден се къпя и все същото. Дано по-скоро намерим квартира и се махнем оттук.

Гледахте ли по Новините за Братя Глеви и поредната пародия. Направо немога да повярвам, че това се случва. Наистина подобно нещо може да се случи в милата ни родина. За пореден път се убеждавам, че направихме правилния избор като се махнахме. Не искам мутри и затворници да ме управляват и ще гласувам. Дадоха ни сексция за гласуване тук в Тулуза. Дано някой ден нещата се променят.

Хайде лека вечер, отивам да си тегля поредния душ, че се пържа в момента. Crazy

Общи условия

Активация на акаунт