Възглавница

  • 1 159
  • 22
  •   1
Отговори
  • София-Света Троица
  • Мнения: 207
Здравейте!
Забелязвам от известно време че сина ми -1г.1м когато легнем на спалнята да го приспивам все търси да се намести върху нашите възглавници и чак тогава заспива.Също така към 2ч през нощта когато се събужда и иска да се премести при нас когато го сложа между мен и баща му все иска да ляга на възглавниците ни-върти се не иска да легне на рамото докато не се намести.Та по този въпрос си мислех дали да не му взема някаква възглавничка да спи на нея.Но въпроса е каква,като височина и каква форма има ли значение...?Споделете моля Simple Smile

# 1
  • България
  • Мнения: 757
Струва ми се,че проблема не е във възглавничката,а в желанието да е по-близо до вас.Не позволявай това да става навик,защото ще си имаш проблеми в по-късен етап.Иначе няма лошо от време навреме да си го гушвате,но в рамките на нормалното Hug

# 2
  • Мнения: 2 960
И аз мисла ,че това е период на "търсене на близост и сигурност"с мама и тати.
Моят син също обожада преди лягане да се гушне на нашите възглавнички.После слава богу няма нищо против да си легне в неговото легло и да се пренесе в "страната на сънищата".Прави ми впечетление -това гушкане на нашите възглавнички като че го зарежда със спокойствие.
п.п.В неговото си легла възглавница не търпи.

# 3
  • Мнения: 1 167
И аз бих дала същия съвет като velislav@. По въпроса- има възглавнички на Чико за различните възрасти.

# 4
  • София-Света Троица
  • Мнения: 207
Детето откакто се е родило е силно привързано към мен,много е гальовен още от малък обича да усеща че съм близо до него.Заспива на спалнята ни,след това аз го премествам в неговото си креватче и така спи до 2-3 часа там но събуди ли се въобще неиска да спи повече там-истеричен рев аще откакто беше на около 4-5 месеца,като започна да сяда и да се изправя сам пък съвсем.Събуди ли се през нощта ако не му обърнеш внимание става ужас.Отначало 1 седмица пробвах да го успокоявам да си легне пак и да заспи-галих го пях му обаче той си се изправя сяда си започва да реве и не стана.Седи и реве даже неиска и да се заиграе.И така когато се събуди го премествам при нас и заспива до минути.Честно казано предпочитам да спя отколкото да будувам заради това..Проблема е налице дано когато порасне ще мога да се справя с това Simple Smile
Въпроса е че преди пак имаше възглавници по креватите и не им е обръщал голямо внимание но сега само на високо гледа да легне.

# 5
  • София
  • Мнения: 44 074
Детска.
Има по магазините, където продават възглавници и т.н. малки и ниски са....
Аз не виждам притеснително в гушкането...нищо, че детето ми още спи при нас, ще се почувства скоро голям, ще иска сигурно не само на своето си легло, но и отделна стая, засега така му е по-сигурно и комфортно.... има си възглавничка между нашите....
На годинка освен близостта която търси...самата му анатомия вече почва да изисква възглавница...защото раменете стават по-широки от главата и ако спи настрани като нищо му е крайно неудобно.
По принцип възглавницата трябва да е височка колкото от края на рамото до главата....
Има и детски на чико...но не си струват толкова пари според мен. и обикновенна детска ще ви свърши прекрасна работа.

# 6
  • след Околовръстното
  • Мнения: 1 812
Според мен е малко още за възглавница. А гледа да се намести на вашите, защото се опитва да подражава.

# 7
  • София
  • Мнения: 39 754
Можеш да се посъветваш с педиатъра дали и кога да сложиш възглавница.
Дияна от 1г спеше на възглавница. На Алекс се пробвах да му сложа, така и не спеше на възглавница, махнах я. В момента е без.
На Дияна бях купила възглавница на Чико, ниска. Алекс ще я използва, но явно по-нататък.

# 8
  • София
  • Мнения: 12 554
Кало спи на възглавница откакто се е родил. Сега вече на голяма. Но и той всяка вечер си ляга между нас на нашите възглавници.
Аз пък обичам, защото това са минутите, когато мога да го гушна.

# 9
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Честно казано предпочитам да спя отколкото да будувам заради това..Проблема е налице дано когато порасне ще мога да се справя с това Simple Smile
съгласна съм с теб и ние точно полади този причина 7м. вече спим заедно. И двамата се наспиваме и не ставаме през ноща, не съм се питеснила, защото все пак аз не спя още с родителите си, ще отмине все някога.
Спи на голяма възглавница, но мн ниска.

# 10
  • Мнения: 764
Аз сложих възглавница на сина ми около възрастта на твоето дете. Стана по съвет на ортопед, който каза, че ако детето няма възглавница има склонност да спи по корем, защото настрани не му е много удобно именно поради липсата на възглавница. А това не било за препоръчване на тази възраст, тъй като си кривят крачетата (това пак казвам е лекарско мнение). Забелязах, че има нещо вярно в това. Откакто му сложих възглавница синът ми започна да си спи настрани.
Лекарят обясни, че възглавницата трябва да има такава височина, че в легнало положение настрани да покрива луфта между рамото и главичката.
Аз лично купих обикновена детска възлгавничка от магазин за чаршафи, възглавници и т.н. Сменям я, след като много се слегне.

# 11
  • Мнения: 3 929
Синът ми от бебе спи на възглавница, но от онези, които са много ниски, почти равни с матрака. По принцип, като заспива, обича да легне на възглавница, но като заспи, се мести в съня си и обикновено излиза, че спи директно върху креватчето.
Можеш да му купиш най-обикновена детска възглавница.
Аз сложих възглавница на сина ми около възрастта на твоето дете. Стана по съвет на ортопед, който каза, че ако детето няма възглавница има склонност да спи по корем, защото настрани не му е много удобно именно поради липсата на възглавница. А това не било за препоръчване на тази възраст, тъй като си кривят крачетата (това пак казвам е лекарско мнение).
Синът ми спи и по корем, дори върху по-висока възглавница. Всъщност, спи всякак - и  по корем, и настрани, и по гръб.

# 12
  • Мнения: 1 565
Аз сложих възглавница на сина ми около възрастта на твоето дете. Стана по съвет на ортопед, който каза, че ако детето няма възглавница има склонност да спи по корем, защото настрани не му е много удобно именно поради липсата на възглавница. А това не било за препоръчване на тази възраст, тъй като си кривят крачетата (това пак казвам е лекарско мнение). Забелязах, че има нещо вярно в това. Откакто му сложих възглавница синът ми започна да си спи настрани.
Лекарят обясни, че възглавницата трябва да има такава височина, че в легнало положение настрани да покрива луфта между рамото и главичката.
Аз лично купих обикновена детска възлгавничка от магазин за чаршафи, възглавници и т.н. Сменям я, след като много се слегне.

Мен ортопед също ме беше посъветвал абсолютно същото.  Peace
Лекарят обясни, че възглавницата трябва да има такава височина, че в легнало положение настрани да покрива луфта между рамото и главичката. Peace

# 13
  • Мнения: 9 433
Добри отзиви има за възглавиниците на Чико.Като за начало пробвай с тях. Peace

# 14
  • Мнения: 2 013
Дъщеря ми спи на възглавница от както се е родила...
Не виждам какво се чудиш,отиваш в магазина и купуваш,освен всичко вече сте и "големи". Simple Smile
Последната която взехме е от Джъмбо,против задушаване. Peace

Общи условия

Активация на акаунт