поставянето на ламиниран паркет

  • 11 442
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 80
скоро се налага да правим ремонт и искам съвет,балатум ли да сложим или ламиниран паркет~като казвам ламиниран паркет имам предвид от тези които са на промоция по десетина лева~иначе другия много е скъп някой има ли си на представа този евтиния паркет върши ли работа или не и колко парички взимат за поставянето му

# 1
  • Мнения: 85
Разбира се, че ще те посъветвам да избереш ламинирания паркет Peace
Ние имаме в хола и спалнята - много съм доволна.
Цената му беше около 18-20 лв на квадрат.
Поставянето беше включено в цената.

# 2
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Пред балатум - естествено ламинат, пред ламината естествено - паркет, паркета - дъбов!

# 3
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
скоро се налага да правим ремонт и искам съвет,балатум ли да сложим или ламиниран паркет~като казвам ламиниран паркет имам предвид от тези които са на промоция по десетина лева~иначе другия много е скъп някой има ли си на представа този евтиния паркет върши ли работа или не и колко парички взимат за поставянето му
зависи от помещението и изолацията на пода, ламината дрънчи , балатума мирише ...

# 4
  • Мнения: 1 047
Разликата в цената на ламинирания паркет касае твърдостта на най-горния му слой, заключващата система и различните производители.
За да е толкова евтин, значи е с най-тънкото покритие, съответно най-мек. Зависи в кое помещение ще го сложиш и дали там ходите с твърди обувки, токчета, както и колко често и с колко вода ще го миете.
Не бива да се мокри често и обилно какъвто и паркет да е, защото прониква влага и се надува.

Някои фирми предлагат безплатен монтаж към самия паркет. Поставя се бързо, но за цена не мога да те ориентирам.
Сега е криза, може и да намериш изгодно да ти направят монтажа, ако не е вкл.
Монтажа на первазите също не е за пренебрегване като сума.

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 6 876
Естествено, че с ламиниран паркет е по-добре, но ще те посъветвам ако трябва изчакайте да съберете пари или вземете заем, но не си взимайте от най-евтиния паркет. Вземете си от по-дебелия ще издържи повече време и няма да се изтрие горния му слой. И гледайте да го вземете от фирма, която предлага безплатен монтаж.

# 6
  • Мнения: 34
скоро се налага да правим ремонт и искам съвет,балатум ли да сложим или ламиниран паркет~като казвам ламиниран паркет имам предвид от тези които са на промоция по десетина лева~иначе другия много е скъп някой има ли си на представа този евтиния паркет върши ли работа или не и колко парички взимат за поставянето му
зависи от помещението и изолацията на пода, ламината дрънчи , балатума мирише ...

тя и старата чанта мирише  Wink баси, днес е петък и се поразхлабих малко

# 7
  • Мнения: 1 047
...се поразхлабих малко
Стомашно чревно ли?

# 8
  • Мнения: 2 000
Не знам в кой град си, но в Сливен поставянето на ламинат е 3 лв. на кв.м. Ние си купихме преди няколко дни на промоция от 11 лв, имали голямо количество и за това го намалили, иначе струвал 15 лв. Още не са ни го поставили и нямам отзиви, но се надявам да не е някой раздрънкан.
А, сега се сетих, че в единия магазин като гледахме и продавачката ни посъветва само да не си купуваме ламинат произведен в Китай или Полша, че имало много хора, които се оплаквали от него.

# 9
  • Свищов
  • Мнения: 873
Приятелят ми реди ламиниран паркет в Свищов. Цената е 3 лв на квадрат за редене и 1 и 50 за поставяне на 1 линеен метър перваз. Но от него знам, че паркет под 15 лв не струва и няма смисъл да си слагаш. Абсолютен боклук, който се чупи, драска и поврежда бързо. Доста тънък е. Той предимно такъв слага де, защото е евтин. Казва "У дома никога такъв няма да сложа". Важно условие е подът да е идеално гладък, защото дефектите трудно се изравняват и може да хлътне при вървене. Нивелираща замазка и паркет над 15 лв, за предпочитане немски.

# 10
  • Мнения: 7
Ето ти малко инфо за ламината
http://estet.log.bg/article.php?article_id=17819
Иначе за самото поставяне би трябвало да ти го направят безплатно,макар че се съмнявам че за ламинат на толкова ниска цена ще има безплатен монтаж,но......
Монтажа на первазите обаче се заплащат допълнително на л.м

# 11
  • Мнения: 1 844
балатум не ти препоръчвам да сложиш..мина му времето вече,а и не е много функционален.
колкото до ламинирания паркет-добро решение е-ако разбира се не избереш най-евтиното.
ние сложихме ламиниран паркет преди година,беше около 22лв квадрата,много сме доволни.

# 12
  • Хасково
  • Мнения: 592
Аз съм за ламинираният паркет !
Поддържа се лесно, изолира и държи топло !
Имаме в детската стая , хола и всекидневната !
На всякъде са 7 мм , а цената беше различни ! Този който последно сложихме преди седмица в всекидневната е 14.90 лв със включен монтаж и подложка 2 мм!
Страхотен е !

# 13
  • Мнения: 804
И ние сме в чуденка - искаме да слагаме ламиниран паркет,но близки ни съветват да сложим теракот.Става въпрос за кухнята,в бокса имам теракот и ми се иска самата кухня да е с ламиниран паркет,тъй като в нея не се готви ,а ще се използва като всекидневна.Кажете си мнението и дано не се обиди авторката,че ползвам нейната тема!Предварително благодаря!

# 14
  • Мнения: 672
Ако кухнята във вашия случай е мястото за хранене, сложете си ламинат. Мъжът ми полудява като седне да вечеря, понеже мрази чехли, а краката му изстиват на теракота. Затова в новото жилище сме сложили ламинат.

Общи условия

Активация на акаунт