един въпрос

  • 634
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 21
от чужбина, зацапване след положителен тест, на 4тата седмица? има ли опасност и ккаво се пие?

# 1
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
от чужбина, зацапване след положителен тест, на 4тата седмица? има ли опасност и ккаво се пие?
Лекар!Лекарства на своя глава не се взимат. Naughty

# 2
  • София
  • Мнения: 5 255
от чужбина, зацапване след положителен тест, на 4тата седмица? има ли опасност и ккаво се пие?



България, не съм доктор; разбира се, че може да има... Дуфастон, но най-добре на лекар!!! Чувала съм, че и
по чужбинско има лекари, ма да кажат мамите оттам, че аз може да бъркам и лекари да имаме само в БГ...  Crazy

# 3
  • Мнения: 1 740
Разбира се че може да има зацапване, но най- добре е да посетиш лекар.

# 4
  • Мнения: 568
от чужбина, зацапване след положителен тест, на 4тата седмица? има ли опасност и ккаво се пие?

Както вече съм писала и по други теми... зацапването след положителен тест не е чак толкова рядко явление. Дали е опасно или не, трябва да прецени доктора след обстоен преглед на ехограф. Много зависи каква е причината за зацапването, какво е самото зацапване (кафяво или червено), съпроводено ли е с болки... В България практиката е да се предпише но-шпа (срещу контракции) и прогестеронов препарат - утрогестан или дуфастон (срещу прогестеронова недостатъчност). В Чужбина нещата стоят по друг начин - в повечето случаи лекарства не се дават с обяснението, че щом природата така е решила, ние не трябва да й се месим. Дали практиката е такава и в страната, в която ти живееш, сама трябва да провериш...


Успех!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт