Въпрос за подпирането

  • 1 286
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 139
Ако има такава тема се извинявам.Дъщеря ми е на три месеца и половина и иска да се надига  до колко мога да я надигна със възглавници без да я увредя.

# 1
  • Мнения: 5 393
Почти всички бебета искат от много рана възраст да застават в седнала или полуседнала позиция и много родители се поддават на това желание.  Аз лично не те съветвам от сега да я повдигаш и подпираш с възглавници, много е малка.

# 2
  • Мнения: 5 026
Мъничка е, поизчакай да мине и 5-я месец и тогава й поизправи гръбчето.

# 3
  • София
  • Мнения: 3 524
и според мен не й е дошло още времето. синът ми също искаше да се надига отрано. намери й занимавка, сложи я на активната гимнастика, доближи й малко повече играчките, просто я "разсей" от тази идея за още известно време Simple Smile

# 4
  • София
  • Мнения: 12 554
Твърде е рано. Не е удачно да слагаш детето в полуседнало положение.

# 5
  • Мнения: 139
Аз не бързам да я слагам седнала,но мога ли примерно да и сложа под гръб4ето две три много тънки възглавници.Като казвам тънки имам предвид по един пръст дебели.

# 6
  • Мнения: 5 026
Ми не може - по-нагоре писахме,че е много рано, но ти си решаваш.

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Всички бебета искат и се опитват да се надигат  Grinning.По-добре изчакай още малко-след 6я месец за момиченцата.

# 8
  • Мнения: 1 155
Не съм я подпирала с възглавници. Мисля, че е мъничка още.

# 9
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 863
Не, не я подпирай по-добре. Рано й е. По принцип се казва, че детето е готово за нещо ново, когато може самО да го направи - т.е. готова е да седне, когато сама го направи.  Peace

# 10
  • Мнения: 2 376
Аз винаги съм се стремяла дъщеря ми сама да си прави нещата, но съм я държала в мен с подпрян гръб на мен и като я придържам с ръка под гърдите, за да не пада тежестта на дупето. Според ортопеда това е ок.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 2 072
И моето момченце е на три мес. и половина и най-седналото положение в което съм го слагала от една седмица е в шезлонга:на първото полулегнало положение.Доближавам му грифа с играчките и за сега само ги рита и те дрънкат и така се забавлява, но за не повече от 30 мин изморява се и почва да мрънка.

# 12
  • Мнения: 2 013
Дъщеря ни от 3 месечна започнахме да я слагаме да сяда в нас за по малко.Ако през деня видех зор,коша за кола ми вършеше много добра работа.Нито се е увредила,нито нищо. Flutter

# 13
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
Дъщеря ни от 3 месечна започнахме да я слагаме да сяда в нас за по малко.Ако през деня видех зор,коша за кола ми вършеше много добра работа.Нито се е увредила,нито нищо. Flutter

И при нас беше така със 'посядането', само дето използвах и услугите на бебешки шезлонг.

# 14
  • Мнения: 1 740
Както са ти казали и другите мами , още е твърде рано.

Общи условия

Активация на акаунт