Автоимунен тиреоидит на ХАШИМОТО - [8]

  • 100 729
  • 738
  •   1
Отговори
  • Мнения: 89
Какво е Автоимунен тиреоидит на Хашимото

Още малко информация   и тук   и тук
И накрая, самият ТОЙ Mr. Green


Къде да отидем и при кого:

СОФИЯ

болници, лаборатории, медицински центрове

Специализирана болница по ендокринология - СБАЛЕНГ "Акад. Иван Пенчев"
адрес: 1303 София,  ул. "Даме Груев" 6 (зад Министерството на земеделието)  +359 2 9877201   +359 2 9877203 
(планира се преместване в "Майчин дом" 13 етаж)

Клиника по ендокринология УМБАЛ "Александровска"

Военномедицинска академия

 Peace
д-р Катя Тодорова - Частен кабинет - ул. "Пенчо Славейков" 18  (Лекарски Кабинети), 02/9523600

доц. Здравко Каменов – Клиника по ендокринология УМБАЛ "Александровска", 0887726683   
частен прием МЦ "Лора" - ул. "Позитано" 10, тел.: 02/980-80-65

проф. Боян Лозанов - МЦ "Бодимед", София - ул "Здраве" 19,  02/9866676, 02/9863864, 02/9881736
Работи и с направления от ЗК.

проф. Анна-Мария Борисова (председател на Асоциацията на ендокринолозите) - тел. в кабинета - 02/9461088; тел. в "Бодимед" - 02/9866676.

д-р Мариета Лазарова - СБАЛЕНГ "Акад. Иван Пенчев", ул. "Дамян Груев" 6

доц. Сечанов - за записване на частен прием: 02/9741000; 02/9745000



ВАРНА

д-р Николай Райков


ПЛОВДИВ

УМБАЛ „Свети Георги”

д-р Нончев - ул."Филип Македонски" 37, всеки ден от 14 до 17 ч. За записване на час: 032/258289

   
лаборатории в Пловдив:

лабораторията на ВМИ

"Бодимед"

"Хронолаб"


СТАРА ЗАГОРА

д-р Емилена Вучкова - Болница "Ритъм",  042/615000


ПЛЕВЕН

МЦ "Клиничен институт за репродуктивна медицина"


БУРГАС

д-р Димитрова - Поликлиника "Бургас", бул. Ст.Стамболов 132, срещу х-л Космос
Тел. 056/865473, 056/811159



За тези, които проявяват интерес към алтернативно лечение


От нашия опит:

Напитки и храни, с които не бива да прекаляваме:
    кафе, черен чай, кока кола
    шоколад
    всички зеленчуци със светлозелени листа, орехи и соя
    колбаси

Откажете цигарите! Или поне ги намалете Wink

Увеличете физическата си активност!

Опитайте йога.

ОТСЛАБНЕТЕ! Но внимавайте с диетите! Гладуване ни е забранено! Избирайте добре балансирани и дългосрочни режими. Ограничете въглехидратите (особено бързите), наблегнете на протеини (нетлъсто месо, риба, млечни, яйца) и зеленчуци.

Имаме постигнати добри резултати със Зоната на д-р Бари Сиърс, по която работят и някои български диетолози.

И последно:

Търсете информация в нета – има предостатъчно!
Не се доверявайте сляпо на всичко прочетено!
Не се самолекувайте!

Старите теми:
1. http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=187931.0
2. http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=277135.0
3. http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=317570.720
4. http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=339598.0
5. http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=370998.720
6. http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=384271
7. http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=394500.0

По-малко оплаквания, повече хубави новини в новата тема Peace Успех  bouquet

Последна редакция: пн, 15 юни 2009, 11:39 от wa_wa

# 1
  • Мнения: 89
ПОВТОРЕНИЕ:
Искам да попитам нещо всички момичета в тази тема: ИМА ЛИ НЯКОЯ ОТ ВАС, която да страда от ПСОРИАЗИС ? Това е заболяване, изразяващо се в появата на червени петънца по кожата, които леко сърбят и върху тях кожата побелява, лющи се на дребни люспици. Обикновено излиза там където кожата се търка: на лактите, по краката, на границата на косата с челото - "венец",  в самата коса и доста често по всякакви други окосмени места - вежди;  понякога в ушната мида и т.н.
Много моля да ми кажете, защото моята гинеколожка, като ме видя, че имам псоризаис ми каза, че започва да търси причината за  липсата ми на дете по тази линия - автоимунни заболявания: Хашимото, псоризаис и т.н. Съмнямва се, че вероятно развивам такива заболявания и образувам антитела срещу съпруга ми, в  следствие на което имам - само в това отношение една сигурна причина за досегашния ни неуспех. Имунологичният ми тест, който ще потвърди или отхвърли тази версия е чак юли месец, а съм страшно любопитна.
Моля ви, момичета, бъдете така добри, тези от вас които имат псориазис да се обадят, за да преценим колко сме, както и всички които имат някакво друго автоимунно заболяване!
Благодаря!

# 2
  • Мнения: 87
Аненка

Аз съм с Хашимото, псориазис да чукна на дърво не са ми открили и дано и не се появява  Praynig
Нямам деца, искам преди да започнем да работим по въпроса да направя множество профилактични прегледи, които още се точат.
Ендокриноложката ми смята, че специално Хашимото не е пречка една жена да роди здраво детенце.

За жалост с нищо повече не мога да ти помогна.
Успех и сподели ако откриеш нещо!  Peace

# 3
  • Мнения: 776
Честита нова тема, пу, първа  newsm03

Съжалявам Аненка, но нямам информация по въпроса, обаче намерих това, ако не си го забелязала, не е голяма помощ , но все пак  Rolling Eyes

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=313233.0

Пу, втора, вече са ме изпреварили  Joy

# 4
  • Мнения: 195
аз още от дете имам някакво залющване на кожата по лактите., което от време на време се зачервява и започва да сърби, но дали е псориазис не мога да кажа.. не ми е създавало проблеми и не съм ходила на лекар по този повод ..

друго, което се сещам е че миналата година около месец развих много остра форма на дисхидроза, за което заболяване доколкото знам има различни хипотези за произхода, но съм срещала информация че се свързва с неправилно функциониране на имунната с-ма .. 

тъй като дерматолога сподели, че традиционната медицина само временно решава проблема, започнах да търся алтернативи., та се  излекувах  за няколко дни чрез хомеопатия .., 2 месеца по-късно забременях, но беше неуспешна бременност ..

предполагам сте минали през спермограма, цветна снимка и фуликометрия / полови хормони ?!

# 5
  • Мнения: 371
Имам едно въпросче. Я момичетата, който са забременели без проблем да споделят от колко време са били болни от Автоимунен Тиреоидит на Хашимото преди бременността. Върти ми се една идея в главата, ама........да видим  Mr. Green

# 6
  • Мнения: 87
Момичета,

Моля ви, нека тези, които имат дечица да споделят и позитивен опит.

1) За вливанията разбрах, че не всички са правили и това е индивидуално с неясен ефект
2) коло време преди да забременеете ви откриха Хашимото
3) колко време "опитвахте"

Имаше няколко мнения, че не е толкова невъзможно, или дори още първият опит бил успешен.  Praynig
Разказвайте и хубави историйки, та поне тези, дето още се тестваме и не сме стигнали до опити да не уплашим предварително  Peace
Аз започнах да се чудя вече дали не съм с инсулинова резистентност, анемия, псориазис... направо от толкова медицинска информация ще стана хипохондричка  Sick

g23l , това за нямането вяра на лекари го разбирам - всички сме попадали на неграмотници, дай боже вече да не срещаме такива. Хо и само с четене из нета не става. Вече споменах по-горе, че като чета и имам усещането, че всичко прочетено го имам... А и като не вярвам и на лекарите сама ли да се лекувам? Има доза здравословно доверие - дано всички да сме я нацелили  Wink

Благодаря на всички за позитивните историйки!   bouquet

# 7
  • Мнения: 13 682
Привет!

И аз в новата тема Flutter То било хубаво някой друг да свърши работата Grinning
Малко картинките ми идват в повече, но който пуска темата, той си я оформя по свой вкус.
Само не разбирам, защо е даден линк към профила ми. Аненка, махни го, моля те!

Винаги съм си плащала ехографа, само веднъж в моята си поликлиника, тогава наистина не, но то беше за пръв и последен път, май. През останалото време срещу заплащане в друго ДКЦ или болница.

ПП. Олеле, те станаха прекалено много красотите. Недейте, моля ви Praynig Това е запазена марка за темите в Майките и в Диети. В този форум няма нужда чак от толкова екстри.

Последна редакция: пт, 12 юни 2009, 11:47 от птица

# 8
  • Мнения: 195

g23l , това за нямането вяра на лекари го разбирам - всички сме попадали на неграмотници, дай боже вече да не срещаме такива.

аа, не че са неграмотни ., по-лошо: незаинтересовани! немат финансов интерес да сложат край на здравословните ти проблеми ..   Grinning

# 9
  • Мнения: 195
а аз да попитам момичетата от Варна, при д-р Николай Райков ли се лекувате ?!  понеже само неговото име сте поместили ..    Rolling Eyes

# 10
  • София
  • Мнения: 2 908
Да се запиша и аз в новата темичка Simple Smile

# 11
  • Мнения: 863
аз имам псориазис, засега е само в областта на главата и все още не знам дали повишените стойности на ТАТ не са от там,надявам се в понеделник ендокриноложката да ми изясни доста въпроси
 

# 12
  • София/Варна
  • Мнения: 1 406
Да се запиша и аз

Marise според Тодорова си го влача Хашимотото поне от година и половина. Открих го началото на февруари. Два месеца опити и сега чакаме бебе. Но на мен ТСН ми беше в норма т.е. 2,16 мисля че беше.
Но сега пада едно влачене по изследвания и доктори чак свят ми се завива.
Антителата си правят квото си искат, ТСН е високо за бременна и капака НК клетки 21% при норма до 11%.
Тъпча се с хапове, а сега и вливания ще ми правят. НО поне за сега всичко е ок с бебока
Успех на всички.
С вяра всичко става.
Спрете да се чоплите само в болести и да мислите от какво сте болни.
Радвайте се на живота и мислете положително.
И всичко ще се получи

Лек ден.

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 351
И аз да се включа в новата тема. Тъкмо се канех да поздравя птица, а то сме имали друг ентусиаст. Ама така е, новите се стремят да получат повече информация и са по-активни.

За направленията - моята лична първо ми каза, че не може да ми даде за ТСХ, но ме прати на ендокринолог. Тя пък рече - защо не те е пратила твоята докторка, явно си пази направленията. Явно всички са разбрали недоразбрали. Трябвало джи пи-то да те диспансеризира и тогава има право да те прати на изследване за ТСХ. Но за мен по-добрия вариант си беше направлението за ендо.

Хайде дано през лятото на всички да ни падне ТСХ-то, дори и без лекарства, но да е в норми все пак!

# 14
  • София
  • Мнения: 1 220
Честита нова тема   bouquet
MammaMmia, благодаря за информацията вероятността да си направя такава карта е 99% ще проверя хубаво и ще се пробвам. Само да попитам тези направления с печата и подписа от доктора ли ги взимаш или ти им даваш тези бланки, а те ги попълват, че нещо това не го разбрах  newsm78.
Аз имам нещо като псориазис, някакъв дерматит, който ми се появява от време на време на пръстите на ръцете и в началото на косата.
Имам две бременности преди да ми открият Хашимотото, забременях без проблем но бяха неуспешни. След откриването имам едно химична и това е за сега списъка.
Д-р Тодорова каза, че вероятно го имам от 1,5-2г. което значи, че съм забременявала с тази болест без да знам че я имам..

Общи условия

Активация на акаунт