Как почиствате дамаски на мебели?

  • 3 608
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 558
Направих грешка и преди повече от година купих холна гарнитура с дамаска, която не се сваля. Дамаската е такава, даже и цвета беше същия, но беше.... Знам, че ще стане най-добре с Рейнбоу, но не мога да си позволя да закупя, а и повече от 2 пъти годишно едва ли организирам почистване от фирма. Трябват ми конкретни предложения за препарати.

# 1
  • Мнения: 3 922
Най-добре извикай фирма - за една холова гарнитура няма да ти е повече от 20лв.

# 2
  • Мнения: 1 919
Най-добре извикай фирма - за една холова гарнитура няма да ти е повече от 20лв.
почистването или претапицирането?

# 3
  • Мнения: 3 922
Най-добре извикай фирма - за една холова гарнитура няма да ти е повече от 20лв.
почистването или претапицирането?
Изпирането естествено. Simple Smile
Ето една фирма, която ми даде гугъл и ценоразписа й съответно:
http://refresh-plovdiv.com/services.html
Мисля, че и по приемлив откъм цена вариант може да се намери.

# 4
  • Мнения: 1 558
Това добре, но диваните са ми във Варна....  Wink
Пък и искам по-често да мога да ги почиствам. В смисъл - няма да имам време, пък и възможност всеки месец да викам фирма.

# 5
  • Мнения: 143
Аз имам същата дамаска.
Нямали някакви препарати?
ДА викнеш цяла фирма за един диван?!

# 6
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Имаме холова в същата дамаска,само че оранжева,за съжаление се сваля само дамаската на седалката,другото не и вече върви към почерняване.Пробвах с Медикс за дамаски и килими на табуретките,поизчистиха се,но не е съвсем добър резултата.Мисля,че с Рейнбоу е най-добре,защото иначе трудно съхне.Ако някой има идея,ще се радвам да сподели.

# 7
  • Мнения: 8 999
Извикай фирма, почисти, а после помисли за някакво допълнително покривало, което вече ще се сваля лесно и ще се пере в пералня.
Аз съм пробвала да пера на ръка с разни препарати, но резултатът беше плачевен - всичко стана на петна. Направо изхвърлих дивана и си купих нов, със сваляща се дамаска.

# 8
  • Мнения: 1 558
Наистина беше голяма глупост от моя страна, хем бях казала че никога няма да купя диван, на който не му се свалят калъфите ooooh!. Изобщо толкова лекомислено постъпих с обзавеждането.... правих си го така, че да ми харесва, без да мисля, че и деца ще имам.....сега резултата е, че ще махам стъклени масички, ще сменям дивани....

# 9
  • Мнения: 15
На два пъти вече взимам от една приятелка нейната прахосмукачка- Делонги и измиваме дивана с нея! Върши чудесна работа, между другото! Наумила съм си в най-скоро време да се сдобием с такава!  Peace

# 10
  • Мнения: 4 970
генералното решение е фирма за почистване с рейнбой- за да се изперат като хората, а не да се олигавят.Иначе- за поддържане след това- аз съм доволна от препарата на астониш Peace. СЪщо така  се освежават и с прахосмукачка с воден филтър

# 11
  • Мнения: 3 922
Пък и искам по-често да мога да ги почиствам. В смисъл - няма да имам време, пък и възможност всеки месец да викам фирма.
Тогава решението е да си купиш /ушиеш/ калъфи. Когато ти скимне сваляш и в пералнята.
Иначе от търкане на ръка с препарати и четки ефекта ще е замазване и получаване на петна, а може и мухъл.

# 12
  • Мнения: 970
В магазин за мека мебел ми показаха флакон за впръскване и споделиха че с него чистят диваните ,замърсяването им било голямо защото всеки който влезел  барал дамаските,лягал къде с обувки къде без .Съжалявам но не обърнах внимание на марката или името на препарата,само разбрах че се пръскал директно върху дивана -излизала  пяна,изпушваш една цигара и го забърсваш с чиста кърпа приличаше ми на Райд.
Комшийката ми  намокря бял чаршаф,изстисква го добре,постила го върху дивана и с тупалка ....бой-бой Laughing,след това с препарат за килими го изчетква.Доволна е  Peace

# 13
  • Мнения: 4 970
Добрите спрейове за авто тапицерии действат на същия принцип с пяната Peace

# 14
  • Мнения: 1 558
Пробвах на килима този Астониш за килими и дамаски - не виждам разлика обаче.

Общи условия

Активация на акаунт