Случка в яслата

  • 4 126
  • 54
  •   1
Отговори
Здравейте, чета ви редовно, но не съм регистрирана, за което се извинявам! Нуждая се от вашите съвети!
Дъщеричката ми е на 2 год. и тръгна на ясла преди 10 дни. В началото всичко беше наред, плачкаше малко, но се хранеше и спеше нормално там. Но последните три дни е някакъв кошмар. Спря да се храни, спи неспокойно. Постоянно е крива, като я вземем иска да си бъдем само вкъщи, не я съблазняват ни люлки, ни пързалки, ни играчки. Само вкъщи е спокойна. Просто не е същото дете - преди не искаше да се прибира. Всичко това отдадох на адаптацията, без и за миг да си помисля нещо лошо за леличките. Пред мен винаги демонстрират голяма загриженост  Laughing
Върхът беше вчера. Получих си я с огромна пурпурна синина от вътрешната страна на ръчичката от лакътя до рамото. С ясни следи от нокти. Няма да обяснявам как се почувставах и какво ми беше. Не е ударено. Тя само повтаряше "лелята стиска, лелята стиска". Цяла нощ беше кански рев, само повтаряше не на домчето, не в градината, не при ..... (името на лелята) и се гърчеше, не ми даваше да я гушна, а бе ужас! Баща й побесня. Днес естествено не я пуснах. Не иска да излиза от вкъщи, само да спомена за излизане и изпада в истерия и див ужас от градината.
Баща й сутринта е ходил при директорката и я помолил да разучи случката. Без да обвиняваме никого разбира се, защото не знаем какво точно е станало. Следобед ми се обажда лелката и ми обяснява, че просто я е държала за ръчичката, защото не искала да яде и искала да става от столчето  Shocked Че дъщеря ми много я обичала, че тя много се грижела за нея.
Следващата седмица ще я пуснем пак на яслата. Изпитвам неистов ужас да не упражнят някакъв психически тормоз над детето ми. Синината ще мине, но другото ......
Дайте ми съвет как да подходя, така че детето ми да не страда.

# 1
  • Мнения: 2 237
И при нас беше така  Confused  Аз ходех на работа а дребната на ясла.Промени се това дете, стана както описваш.Не издържах и просто я спрях от ясла, а по-късно дори я отписах.Беше много трудно, дадох я в провинцията при родителите ми а аз си ходех в събота и неделя.Беше много трудно, но детето лека-полека се съвзе.Прецених че не си струва да ходи там щом се тормози.
Не знам при вас как е, но аз с очите си видях да тормозят детето ми.Понякога ходех да я взимам по-рано и заварвах лелята да я влачи като парцал по двора.Детето пищеше а тя и крещеше да млъкне.А като отидох ми я връчи с думите - “ Взимай си детето че ме изнерви !“ Оплаках се на директорката, но тя само вдигна рамене и каза че не можела нищо да направи.......
Така че проучи въпроса и ако намериш друг начин, поотложете малко яслата.

# 2
  • Мнения: 819
 Shocked Shocked Shocked При тези обстоятелства за нищо на света няма да я пусна  #Cussing out Ти представяш ли си какво му е на детето?!? И какво ще изживява то всяка сутрин? Аз лично не бих оставила случая просто така. Защо ще я държи за ръчичката? То е пределно ясно и очевАдно, че е упражнено физическо насилие  #Cussing out Такава синина не става само от леко държане. Друго си е като са вече в градината, над 3г. и могат да си кажат какво е станало. Иначе как да си каже детето, та то си е още бебе?!? Те и за това си позволяват такива своеволия, ...нещо побеснях, съжалявам.Но си представям, ако не дай си боже на моето се беше случило нещо такова...  #2gunfire Щеше да им се стъжни животът.

# 3
  • Мнения: 22 343
След подобна случка категорично няма да пусна детето си в ясла, или поне не същата, при същият персонал.

Вече имам наблюдения над 2много близки деца, ходещи на ясла от 1-2месеца.
Ами какво да кажа, това просто не са същите деца. От буйни, палави, игриви деца.....се превърнаха в деца, които не смеят да станат от стола, гледат стреснато, не обелват дума.
Е, не бих тормозила детето си по този начин, защото "трябва" да ходи на ясла. За мен няма "трябва".

# 4
  • София
  • Мнения: 1 340
абсурд тая синина да е само от държане. Синковецът съм го държала за ръката тъй като беше злояд ама никога дори и лека синина не е получил камо ли пурпурна. Аз директно подавам жалба ако съм на твое място. Как можете да си мълчите ?

# 5
  • Мнения: 177
Сменям веднага яслата или ще се гледаме вкъщи ,не може да се държат така  #2gunfire

# 6
  • Мнения: 1 341
Аз бих те посъветвала да си помислиш хубаво преди пак да пуснеш детето във въпросната ясла!
Аз не бих го причинила на детето си! Naughty

А също така няма да оставя нещата неизяснени. Ще подавам жалби, ще искам да говоря лично с въпросната лелка, да видя колко много дъщеря ми я обичала... #Cussing out
Полудявам при подобни случаи и немога да си представя как тези хора работят подобна работа. Зза да си там, преди всичко трябва да си отдаден на децата..няма да философствам повече.

Успех каквото и да решите! Peace

# 7
  • Мнения: 245
Не бих го пуснала отново в яслата, ще стресираш още повече детето.

# 8
  • Мнения: 4 290
Aз, като огромен противник на яслите, за пореден път се убеждавам, че има защо да е така. Абе персоналът в тези заведения не минава ли психо-тест? Смятам, че е крайно наложително това.

# 9
  • София
  • Мнения: 2 296
С какво сърце ще си "пуснеш" другата седмица детето пак там???
И как ще я оставиш там и ще отидеш на работа?Това не мога да си представя...

# 10
  • София
  • Мнения: 3 064
Aз, като огромен противник на яслите, за пореден път се убеждавам, че има защо да е така. Абе персоналът в тези заведения не минава ли психо-тест? Смятам, че е крайно наложително това.


И аз. Разчитат, че дечицата са малки и не могат да си кажат Sad Горките!

Не го пускай повече, че ще си травмираш детето допълнително!

# 11
  • Мнения: 171
Аз също съм голям противник на яслите...поради простата причина, че синът ми постоянно се разболяваше и не се грижат за тях...така, както трябва и както си мислим ние, че го правят....Моят съвет е да го спреш от ясла и да не го пускаш повече.., а само си изясни какво точно е станало...
Но не травмирай детето допълнително, както си решила да го пускаш от другата седмица отново на ясла...според мен това няма да му повлияе..ама никак добре...

# 12
  • Мнения: 6 713
Боже, какви са тия неща??? #Cussing out #Cussing out Това не ми го побира умът??!? Sick
Мойто ходи на ясла, но никога не е имало нещо такова... Ние сме в чужбина, ама по дяволите какво значение има къде си?!? Децата са деца навсякъде!
Успех и дано да намерите решение, че да не страда така детенце! Praynig
Как е възможно да има такива заведения?!?! #2gunfire

Сетих се също, че имаше едни дечица - бяха докопали хапчета и се бяха натровили, горките, егати яслите, егати чудото! ooooh!

# 13
  • Мнения: 6 438
Аз също съм голям противник на яслите...поради простата причина, че синът ми постоянно се разболяваше и не се грижат за тях...така, както трябва и както си мислим ние, че го правят....Моят съвет е да го спреш от ясла и да не го пускаш повече.., а само си изясни какво точно е станало...
Но не травмирай детето допълнително, както си решила да го пускаш от другата седмица отново на ясла...според мен това няма да му повлияе..ама никак добре...

Не че ще защитавам яслите,но това че се е разболявал там е нещо съвсем различно.

# 14
  • някъде
  • Мнения: 4 955
не бих си пуснала детето при такива обстоятелства

Общи условия

Активация на акаунт