Проблем в детската градина. Моля за съвет?

  • 905
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 546
Детето ми отскоро ходи на детска градина /частна/. Тръгна с желание, като цяло съм доволна, но от самото начало имаше проблеми със спането на обяд. Не може да заспи - от притеснение ли, от превъзбуда ли, но от 5 дни спи 1-2 най-много. В резултат се изморява, става унил, не иска да ходи на градина като се сети, че пак ще трябва да спи ...., но не това ме притеснява.
Единят път лелята го ударила, за да заспи. Тъй като за мен е абсолютно недопустим такъв подход съвсем любезно я уведомих, че знам за случая и я помолих това повече да не се повтаря.
След няколко дни разбирам от сина ми, че пак по повод неговото нежелание да спи му се е скарала с думите "майка ти с претенциите", детето беше видимо обидено и притеснено. Този път си замълчах, за да не задълбавам излишно, но днес разбирам, че пак във връзка с лягането е казала на сина ми, че е "смотан", а на другите деца, че ако говорят с него ще ги изгони в другата стая.

Какво бихте направили на мое място? Някои майки ми казват "Не се разправяй, това нищо не е", но мен ме притеснява. Никога не съм възпитавала детето си с удряне, с обиди и смея да твърдя, че е едно добре възпитано и разбиращо за възрастта си дете.
Като оставим настрана, че така няма да се реши проблема със спането, смятам, че подобно отношение е абсолютно недопустимо.
Все пак ме интересува какво мислите вие. Издребнявам ли или съм права? Да си замълча ли с надеждата нещата да се оправят с времето или не?

# 1
  • Ловеч
  • Мнения: 184
Разглеждам профилактично раздела. Прегледай още веднъж какво си написала. Какво значи не се разправяй, аз ще ги разкатая ако някой си позволи да шляпа детето ми. Хайде стига с този робски манталитет, още повече че казваш градината е частна. Хем даваш маса пари за такси - хем ще ти тормозят детето. Тази градина няма ли си собственик към който да се обърнеш? В никакъв случай не позволявай това да продължава да се случва. Една госпожа си позволяваше да ми тормози детенцето в първа група, стройнах я и и казах две приказки да се кротне. По това време беше бременна, сега същата се е върнала на работа и гледам отношението и към нейното собствено дете колко е лошо. Моето обаче не го е тормозила повече след "разговора" ни.
Стискам палци и ще следя темата

# 2
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Най-разумният вариант е среща с директорката.

# 3
  • Мнения: 546
Ами след като го беше ударила аз говорих лично с лелята. Мисля, че бях достатъчно внимателна, но твърда. Не съм й държала сметка, не съм вдигала скандали, не съм говорила с директорката, но съвсем ясно й казах, че не желая това повече да се повтаря. Тя наистина повече не го е удряла, но очевидно си изразява възмущението и безсилието с думи.
Знам, че никой няма "да го гали с перце", но и не е редно някой да го обижда или удря.
Този път ще говоря с директорката и май няма да бъда толкова мека, колкото първия път.

# 4
  • Мнения: 1 732
кити,работех в частна дг и удрянето на деца е недопустимо,това уронва престижа на чдг,ако се разчуе.дори и обидните думи са недопустими,искай среща с директора.никой няма право да удря и обижда детето ти.децата в нашата детска градина точно с перце ги галехме,била съм и строга но всичко в рамките на нормалното,родителите знаеха за какво си дават парите.дано нямаш повече проблеми в дг.

# 5
  • Мнения: 3 336
Аз още на втория път бих отишла при директорката. Да не кажа че и не първия ако видимо няма диалог между мен и сестрата /лелята. Недопустимо е удрянето и унижаването на детето по какъвто и да е повод.

# 6
  • Мнения: 5 255
Най-разумният вариант е среща с директорката.
... или със собственика на ЧДГ  Peace

# 7
  • Мнения: 9 814
кити,работех в частна дг и удрянето на деца е недопустимо,това уронва престижа на чдг,ако се разчуе.дори и обидните думи са недопустими,искай среща с директора.никой няма право да удря и обижда детето ти.децата в нашата детска градина точно с перце ги галехме,била съм и строга но всичко в рамките на нормалното,родителите знаеха за какво си дават парите.дано нямаш повече проблеми в дг.

Не виждам разлика между частната и държавна ДГ.
Никой никъде няма право да удря децата, независимо дали таксата е 40 лв. или 400 евро.
Аз не бих оставила нещата така и определено бих се обънала към директора, който в 90% е и собственик на въпросната ЧДГ.

# 8
  • Мнения: 361
ако това нещо се случи в чдг, на която аз да съм собственик, лелята вече щеше да си търси друга работа. подобни случки удрят директно по реномето на градината и никой собственик не би оставил трудът му да бъде съсипан от некадърен персонал...

# 9
  • Мнения: 801
Е мислех, че поне в частните има шанс за децата, но newsm11
Горките български дечица, кога най- после някой ще помисли за тях и ще забрани детските градини от комунистически модел, чиято единствена роля е смазването на личността в зародиша й.
Неквалифициран персонал (лелки, готвачки), няма право да има контакт с децата.

# 10
  • София
  • Мнения: 17 591
Категорично не бих оставила въпроса така. Всъщност, бих помолила собственика / управителя да освободи този очевидно непригоден за длъжността работник.

# 11
  • Мнения: 1 227
Още първият път е трябвало да разговаряш с директора на градината. Един проблем не се ли разреши, може да се задълбочи. А шляпването и обиждането на деца от персонала в детската градина си е проблем.

# 12
  • София
  • Мнения: 528
кити,работех в частна дг и удрянето на деца е недопустимо,това уронва престижа на чдг,ако се разчуе.дори и обидните думи са недопустими,искай среща с директора.никой няма право да удря и обижда детето ти.децата в нашата детска градина точно с перце ги галехме,била съм и строга но всичко в рамките на нормалното,родителите знаеха за какво си дават парите.дано нямаш повече проблеми в дг.

Не виждам разлика между частната и държавна ДГ.
Никой никъде няма право да удря децата, независимо дали таксата е 40 лв. или 400 евро.
Аз не бих оставила нещата така и определено бих се обънала към директора, който в 90% е и собственик на въпросната ЧДГ.

 newsm10 Абсолютно съгласна!
В никакъв случай не бива да се оставя случката без последствия! Имай предвид, че това очвидно си е в характера на лелката и тя ще си изкарва злобата и комплексите ако не толкова директно, то по други, по-тънки и по-гадни начини. А и надали твоето дете е единственото тормозено от нея...  Confused

Успех! Пиши какво е казала директорът/собственикът!
  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт