Отношение на тригодишно(почти) към бебе

  • 1 187
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 072
Здравейте,
имам следния проблем.
Когато се роди бебчо баткото не му обръщаше особено внимание, прие го относително добре. После имаше един период, в който както си играеше даже идваше и го целуваше. Обаче откак малкото пропълзя и взе да му се докопва до играчките драмата е голяма. Крещи му, бута го, замахва да го удря, изобщо много неприятно държане. Правим му забележки, караме му се, но ефектът е нулев. Даже ни е страх да не предизвикаме обратния ефект, още повече да го намрази, защото заради него му се караме.
Дайте някакви съвети. Много ми е мъчно така като не го обича. Това дребното го обожава, само като го види и усмивката е на лицето, но обратното не е така.
Предварително мерси.
Поздрави, Сара

# 1
  • Мнения: 2 978
Мисля, че е напълно нормално баткото да се държи така и да минава през различни периоди.

Ще му трябва време да свикне, че от тук нататък ще трябва да дели всичко с малкият "разбойник" Wink

Не му се карайте - Това е много важно!!!...
Така ще реши, че вече не го обичате или, че вече не е толкова важен за вас (за мама и тате)...
Досега е свикнал всички играчки да са само и единствено негови, мама и тати са били само негови, тяхното внимание е било само и единствено за него!!!

Мисля, че точно в тази възраст ревността се засилва много!!!

Опитайте се да го накарате да се почуства наистина батко, нека бъде като "учител"за малкото. Така ще му стане по-интересно.

Нека показва всяка играчка за какво служи, да му помага да си построят или разрушат някой лагер или изобщо, нека баткото да се почуства, че ви помага в грижите за бебето.
Нека да е ВАЖЕН!!! Wink

Много е трудно, но има доста книги сега...ако имаш възможност разгледай някои, в които има много подробно описано за ревността между децата.

Успех и дано всичко мине бързо!!!
  bouquet

# 2
  • Мнения: 1 072
Мерси!
Ние все опитваме да обясняваме, да обясняваме, но като видя, че замахва да го удари лошо ми става. Не мога да не му направя забележка за такова нещо, защото ме е страх, че ще приеме, че е нормално да го прави.
Той самият също страда много, защото вчера (без да иска) го удари по ръчичката и щом Руби се разплака и той се разплака, но със сълзи и искаше веднага да го гушна. Иначе от липса на внимание не страда, играем си даже повече с него, отколкото с бебето.

# 3
  • Мнения: 2 978
Мерси!
Ние все опитваме да обясняваме, да обясняваме, но като видя, че замахва да го удари лошо ми става. Не мога да не му направя забележка за такова нещо, защото ме е страх, че ще приеме, че е нормално да го прави.
Той самият също страда много, защото вчера (без да иска) го удари по ръчичката и щом Руби се разплака и той се разплака, но със сълзи и искаше веднага да го гушна. Иначе от липса на внимание не страда, играем си даже повече с него, отколкото с бебето.

Абсолютно съм сигурна, че правите всичко възможно всичко да е наред в отношенията ви, особено в техните Heart Eyes
Цитат
вчера (без да иска) го удари по ръчичката и щом Руби се разплака и той се разплака, но със сълзи и искаше веднага да го гушна

Милото Hug...ето това е пример, че го обича...а не както писа в първия постинг, че не го обича...

Мисля, че малко по малко ще свикне...просто му трябва време!  bouquet

# 4
  • Мнения: 1 100
И аз бутам и понякога удрям брат ми, когато нахалства за компютъра, а какво остава за едно три годишно. Ами що не поговориш с него и да му погъделичкаш мъжкото достойнство, като използваш реплики от типа: Ти нали си на мама големия мъж, а големите и силни мъже като теб не бият малките си братчета... ии тн. Ще се оправят, няма как Wink

# 5
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Разделете ги - всеки да си има "територия", играчки и т.н.

Имаше предаване за близнаци, които постоянно се биеха и караха, по съвет на психолог ги разделиха - различни дрехи, отделно място за игра (подробности не помня) - всеки да почувства, че е "нещо" (не мога да кажа 'личност", не знам за тази възраст дали е подходящо). След това те си играеха "в сътрудничество" - разменяха си играчките, строяха заедно с конструктори и др.п.

Е, при теб малкото е още много малко, за да строи с батко си  Wink, но може този подход да ви помогне!

Успех!  Grinning

# 6
  • София
  • Мнения: 3 421
Здравейте,
имам следния проблем.
Когато се роди бебчо баткото не му обръщаше особено внимание, прие го относително добре. После имаше един период, в който както си играеше даже идваше и го целуваше. Обаче откак малкото пропълзя и взе да му се докопва до играчките драмата е голяма. Крещи му, бута го, замахва да го удря, изобщо много неприятно държане. Правим му забележки, караме му се, но ефектът е нулев. Даже ни е страх да не предизвикаме обратния ефект, още повече да го намрази, защото заради него му се караме.
Дайте някакви съвети. Много ми е мъчно така като не го обича. Това дребното го обожава, само като го види и усмивката е на лицето, но обратното не е така.
Предварително мерси.
Поздрави, Сара

  Това сякаш аз съм го писала - когато се роди малкия каката само му се радваше и постоянно ходеше да го целува, та се налагаше да й се караме, че го тормози. Сега обаче когато вече е голям и започва да играе с нейните играчки и да иска същите неща като нея, нещата са малко по-различни. Малкия гледа кака си сякаш е Господ, върви след нея като сянка и като му дадеш нещо винаги пита дали има и за нея, а тя пък му се кара и не си дава играчките и ревнува ако нещо се даде на него, а на нея не. Все още много му се радва, но вече се и посдърпват за нещо.
  Мисля, че това ще отмине. Нормално е по-големите да ревнуват защото те има какво да губят/от тяхна гледна точка/ - внимание, ласки, подаръци и т.н. докато по малките се раждат и винаги са си с някоя по-голяма кака или батко.
   

# 7
  • Мнения: 6 390
Темата ме заинтересува за в близко бъдеще  Wink Grinning

# 8
  • Мнения: 1 072
Ще те държа в течение Simple Smile

# 9
  • Мнения: 6 390
Ще те държа в течение Simple Smile
Grinning Grinning Grinning
Нали държиш на думата си  Wink
Ще те подсетя ако позабравиш  Grinning Wink Hug

# 10
  • Мнения: 7 831
Здравей,
И при нас така стана, че и по-лошо  Sad . Аз обаче категорично не позволявам да се бият (големия отдавна спря да започва пръв, но малкия е на ред, като не му изнася нещо и удря батко си, които отговаря и ... ), в такъв момент ги разделям в различни стаи, играчката за която са се скарали я прибирам демонстративно.
Напоследък ми прави впечатление, че се заиграват  Praynig , дано да е така и за в бъдеще. Приемам отношенията им за нормални, ние със сестра ми много се биехме, но винаги сме се обичали!
Успех  Grinning.

ПС. В Библиотеката има няколко статии по въпроса, може да са ти от полза.

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
да и аз ще я следя тази тема. Много ми е интересно сина ми как ще приеме бебка

# 12
  • out of space
  • Мнения: 8 569
да и аз ще я следя тази тема. Много ми е интересно сина ми как ще приеме бебка

Ооооо момиченце! Супер!

Такива проблеми ние не сме имали (за сега), само се целуват и прегръщат, но знае ли човек какво ще стане като дребния проходи...

# 13
  • Мнения: 460
Привет SaraJK,
сега сме на етап в който купувам по две играчки, и май ще продължи доста дълго, последния път купихме мозайка, на която пулчетата се пъхат в дупчици, знаех че и на Йоанка ще и е интересно и взех две, така като започнаха да си играят с тях, казах че всеки си има и да си играе с неговото, обаче те си се присламчиха един до друг, да видят барем съвсем еднакви ли са и да обменят малко опит Grinning
И при нас имаше такъв период в който на Йони й бяха много интересни нещата на батко й и съответно ходеше и пипаше, те се разваляха и Роско се сърдеше  Cry
Започнах да предлагам интересни играчки на Йони, когато се запътеше към росковите, а тя се специализира да го изчаква да си поиграе и после веднага се насочваше към тях. Освен това често гледахме да организираме забавления в който и двамата да се забавляват заедно, скачане на спалнята, правене на кълбета и каквото ти дойде на акъла, важното е и двамата да си умират от хилеж и да са доволни, че са заедно:)
Успех в нелекото, но изключително приятно занимание  bouquet

# 14
  • Мнения: 3 491
Мерси!
Ние все опитваме да обясняваме, да обясняваме, но като видя, че замахва да го удари лошо ми става. 
Следвахме съвета на Др. Спок: като видиш, че замахва за удар, му хващаш ръчичката и я управляваш за ласка. Действаше!

Общи условия

Активация на акаунт