Удоволствието с пораснало кърмаче.

  • 663
  • 8
  •   1
Отговори
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 293
Здравейте,
искам да попитам тези от вас, които кърмят пораснали, вече ядящи твърда храна кърмачета какви емоции ги обземат.
аз скоро установих, че кърменето сега ми носи много по-голямо удоволствие отколкото в началните месеци. тогава все се притеснявах имам ли кърма, яде ли достатъчно, броях памперси, пиех чайове и т.н.
сега ми е толкова спокойно и приятно - погледа, радостта му, че ще суче, играта по време на кърмене, не се притеснявам (или почти) колко е изял...
пускам тази тема, защото две мои приятелки с бебета на 1,1 и 1,3 г. скоро казаха, че вече им тежи.
как е при вас?

# 1
  • Мнения: 822
Чувството е страхотно, наистина. Сега определено ми допада повече от преди, най-вече защото тези дни предстои да махна съвсем добавката (еднократно, вечер, 60 мл). Радвам се, че се преборих, за да кърмя Дара, пък и виждам как на нея й харесва много. Много съм доволна от тази връзка, която си създадохме... вече разбира, дърпа ме за блузата като й се суче и очичките й светят. Като я сложа да суче, особено ако сме легнали, се сгушва като маймунче  Heart Eyes   Нощем това е най-ефикасното утешение  Mr. Green

# 2
  • Мнения: 51
Като се обърна леко назад -вече почти година, и си спомня през какво минахме, докато се научим да се кърмим (ужасни рагади, помпички за цедене, силиконови зърна и пр.)-сега удоволствието е взаимно и огромно newsm03...Отбиването вероятно за мен ще е по-трудно

# 3
  • Мнения: 3 929
Да, имаш право. За мен кърменето в повечето случаи беше удоволствие, както неведнъж съм писала. Вярно е, че в самото начало, още след изписването, бях много уморена, а и среднощното кърмене по няколко пъти направо ме довършваше. Но някакси неусетно като че ли мина този период и свикнах. Определено обаче, когато кърмачето е по-голяма, кърменето става по-леко. Със сигурност не с всички е така, но при мене беше точно така. Колко прекрасна гледка беше доволната физиономия на сина ми, получаващ поредната порция кърма!

# 4
  • Мнения: 8 242
ми.. как е..
Общо взето никога не ми е тежало.. освен,ч е в началото ми беше притеснено дали го правя правилно Simple Smile
От към 3тия месец до към годинка и 1/2-2 ми беше удоволствие..
После започна да ми се превръща в навик.. към 2г. и нещо вече ми беше толкова като част от ежедневието.. че по-скоро се чудя как е било преди без този елемент  Crazy
Нещо от сорта "Мама не заспива без да съм цокал поне 20 минути"  Joy

# 5
  • София
  • Мнения: 2 249
Удоволствие, да Simple Smile. И преди и сега, и с големия и с малкия.
Като се има предвид, че с порастването (поне моите) сучат много по-рядко и не се задържат на едно масто, кърменето е от малкото начини да ги гушнеш за повече от секунда Heart Eyes.
Абе след толкова време сигурно съм се пристрастила Laughing

# 6
  • сред маслини и портокалов цвят
  • Мнения: 1 265
Мен са ме обзели същите мисли напоследък, то и децата ни са връстници.
Мислех към годинка да отбивам, а сега не ми се ще. Имам чувството, че много ще ми липсва кърменето. Sad
А трябва да го отбия до есента, най-късно до Коледа, защото ще правя пак ин витро, а двете неща са несъвместими за съжаление. Успокоявам се с мисълта, че каузата си заслужава, но ми е тъжно много.

# 7
  • Мнения: 356
Времето за кърмене ми носи удоволствие, защото е единственото, в което мога спокойно да се излегна и да почивам, да погледам телевизия...  Laughing Това е и времето за гушкане, успокояване, приспиване... все приятни неща  Heart Eyes

# 8
  • Мнения: 488
Начинът, по който засуква гладно и нахъсано...премрежения поглед...блаженото отпускане на телцето...пляскането с ръчички по цицата(сякаш я подканя да не спира да пуска млекце)...нежното примляскване и поцъкване с езиче,щом се насити...
Няма по-силен наркотик за мен от това   Blush
Толкова съм пристрастена  Mr. Green
И преди ми беше хубаво, ама сега е невероятно  Peace

Общи условия

Активация на акаунт