Кърмата не стига, отказва АМ?

  • 816
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 386
Бебето ми е на почти 6 месеца и досега е само на кърма( плюс пюретата, от 5ия месец Simple Smile Какво да правя в случай, че кърмата ми е малко (вече от няколко месеца правя всякакви дивотии за увеличение, но детето расте и все не му достига, не наддава добре) а повсякаквъв начин отказва АМ? Наистина съм пробвала повечето видове АМ на пазара, както и всички възможни начини да му го предлагам, но плюе и това е.
Мога ли да му давам кисело мляко (вчера му разредих една лъжичка в шише и го изпи  и му хареса) поне вечер кагато положението е по-лошо с количеството кърма и въобще възможно ли е смесено хранене с кърма и кисело мляко защото не искам да го тбивам, а и гладен не става  newsm78

# 1
  • Мнения: 2 401
Здравей Илиана, щом досега бебето е било само на кърма едва ли не му достига, организма се настройва според нуждите на бебето, ако действително за определен период от време кърмата е недостатъчна бебето ще иска да суче по-често и така ще даде на организма сигнал да произвежда повече кърма, само за тази цел е важно бебето да се храни на поискване да не се спазва режим.
Другото важно нещо е щом си започнала захранване да не заместваш кърмене поне още няколко месеца, тъй като това също може да доведе до намаляване на кърмата.
Казваш, че бебето не наддава достатъчно, може би просто е в долните граници, какво точно е наддаването ви? Най-сигурният начин да разбереш дали бебето се храни достатъчно са напишканите памперси, трябва да имате поне 5-6 за денонощието.
За киселото мляко, трябва да изчакаш  поне до 8-9 м., ако трябва все пак да допълваш с нещо храненето по-добрият вариант са пюретата с които вече се захранвате.

# 2
  • Мнения: 1 174
Илияна, здравей  Wink Правилно те е посъветвала Звездичка, само мога да допълня пюретата да опиташ да ги предлагаш малко след кърмене - примерно половин - един час. Първо кърмиш - после даваш пюрето т.е. наистина да допълват кърменето, а не да го заместват  Peace
Копирам мое мнение от една друга тема, че да не се повтарям  Mr. Green

Точно така е принципа - кърмиш и малко след това даваш твърдата храна. Естествено е детето за започне да суче по - малки количества, все пак твърдата храна засища, не е като на "гола" кърма   В началото на заханването даваш символични количества храна и това почти не се отразява на сукането, но когато детето започне да приема по - големи количества, нормално е да намали количеството на изсуканата кърма   Едно е да хапва 20-30 гр. каша, съвсем друго 300гр.  примерно 3 хранения по 100гр. или повече. Важно е да останат кърменията, пък дори по - кратки, за да може по - голямата част от храната на детето да остане кърма, а твърдата храна като допълнение. Целта е да се получи следното:
до годинката на детето: на всяко хранене с твърда храна да има предястие от кърма, като детето суче колкото иска и като му се поосвободи място в стомахчето да приеме колкото иска твърда храна - 40-50-60-100гр, абе колкото иска за да си дояде.
след годината: на всяко хранене с твърда храна да има десерт с кърма, тогава вече гледаш да яде количества твърда храна примерно: 150-200гр. или повече и малко след като му се освободи място в стомахчето, да го накърмиш 
Разбира се това става плавно, никой не казва, че точно до годината трябва по първия начин, пък точно след рождения му ден изведнъж обръщаш нещата. Нормално е в 9-10-ти месец да се понапредне в изяждането на количества от друга храна и да се обърне примерно  едно от храненията, в 11-12 месец второто и т.н.


А относно недостигащата вечер кърма, на мен също ми се случва и тогава просто кърмя по - често и като изсуче и двете гърди, давам пак първата, после пак втората и така детето успява да се насуче.
Киселото мляко е нормално да му хареса, особено ако е било със захар, но все още е рано за него  Confused по - добре ако все пак предпочиташ да дохранваш с нещо, да опиташ да цедиш кърма през деня или нощем, когато имаш повече и да я даваш като добавка вечер, или да опитваш с АМ, то е за предпочитане пред киселото мляко. Но пак повтарям най - добре е да даваш да суче по - начесто, така количеството на кърмата ще се увеличи.
ПП Това само вечер ли се случва или си забелязала и през деня, че млякото не достига ? Казваш, че си правила много опити да увеличиш кърмата, ще споделиш ли какви точно мерки си пробвала, да видим какво още може да се направи ?

# 3
  • Мнения: 386
Пюретата ги давам между храненията( т.е. 1 час преди и след хранене).За увеличаване на кърмата съм пила чайове (2 вида български и на ХИпп),овесени ядки, мюсли, сурови ядки, течности си пия по принцип много. Кърмя на 2 часа (понякога на 1,5) също и през нощта.  

TiredДа ви кажа вече се чувствам толкова изморена от безкрайните притеснения ще има ли кърма да се няде (това не е само вечер, но тогава е най-ужасно,местя го от гърда на гърда и той горкия продължава да иска да суче и плаче), няма ли да има, ще реве ли бебчо, няма ли...също и от  този никакъв сън...

Благородно завиждам на майките които имат силите, възможноста и нервите дълго да си кърмят дечицата, но аз се чувства вече изморена. Сега сигурно много от вас ще ме осъдят за ужасна майка...Просто искам аз да съм спокойна  а най-вече детенце да е заситено и щастливо.

А аз исках да знам ако му давам веднъж-два пъти (или незнам точно как) кисело мляко какво може да му стане? Алергията ми е ясна- вчера цял ден търсих и четох.

# 4
  • Мнения: 1 174
 Не мога да съм 100% сигурна дали нещо ще му стане от киселото мляко  newsm78 Ще те успокоя, че имам приятелки с по - големи деца, които спокойно са преминали на разредено кисело мляко в съвсем ранна възраст на детето, от порядъка на 2-3 месеца. Сестра ми храни с кисело мляко племенника ми от 5 месечен. Комшийката ми с недоносено бебе седмаче, го храни от третия ден с кисело мляко /то тя е малко краен случай, от първия месец му слага по малко каша в млякото и бебето сега ще прави 5 месеца, а яде от храната на големите  #Crazy/. Нищо им няма на тези деца, живи и здрави, но не съм специалист и не мога да гарантирам, че наистина е така. Защо не опиташ по - настоятелно с адаптираното мляко, може пък да му хареса  newsm78
Дано да се включат и по - опитни от мен и да си кажат, но не мисля, че е толкова страшно ако правиш домашно мляко или поне проверено кисело му даваш, само вечер, силно разредено с вода, мисля 1:3 беше  Wink В края на краищата преди години когато е нямало адаптирани млека или са били прекалено скъпи, това е бил варианта - киселото мляко, може би само трябва да се посъветваш с педиатъра да изпише някакви витамини за допълнение, ако ще минаваш изцяло на него, но ако ще е като добавка, не е страшно. Ще трябва да е като захранване с нова храна - първо съвсем малко, после повече и по - добре не слагай захар, ако го пие и така  Peace Дано съм помогнала  Peace

ПП Аз съм захранена с кисело мляко на около 5 месеца, като успоредно с това майка ми ме е кърмила до година, но сутрин, вечер и нощем. Млякото е било през деня, докато е ходела на работа. Нямам алергии, не съм боледувала сериозно, антибиотик съм пила 1 път в живота си, била съм здраво дете,  ако това може да те успокои  Grinning

# 5
  • Мнения: 386
Ами ще се съветвам и педи да видим какво ще каже и тя. А захар не му слагам, а и не мисля. А и смятам да си го кърмя докогато мога.  И мен майка ми от 20тия ден ме е хранила с кисело мляко, а и сестра ми и братята ми(общо сме четирима   CrazyLaughing, и никой не е могла да кърми повече от месец-два Rolling Eyes).
rosy_bosy , много ми беше полезна нсистина!

# 6
  • Мнения: 2 401
Илиана, а не може ли вместо кисело мляко вечер започнеш да даваш оризова каша например това би трябвало да засища детето.
Искам и да ти кажа, че това че детето вечер е по-нервно и иска да суче повече не е показател, че нямаш достатъчно кърма, моята дъщеря тъй като вечер я приспивам с кърмене точно в тези месеци заспиваше ужасно трудно, приспивах  я по час и половина, като през това време както и ти казваш постоянно сменях гърдите, а тя ревеше, но причината не беше малко кърма просто вечер беше много нервна.

# 7
  • Мнения: 386
Звездичке, моя хубостник заспива сам в кошарата bowuu, от както беше на два месеца не съм го приспивала, а и на цицата рядко заспива- предпочита залъгалката и като го сложа в легълцето да му дам да гушка някоя кърпичка. А мога ли да дам толова късно оризова каша? В смисъл около 6-7 и после пак към 8-9 (след това ядене прави често една голяяямаа 3-3,5 часова пауза Crazy) А и през деня когато не му стигне мога ли пак да дамо по което и време да е?

# 8
  • Мнения: 2 401
Според мен може, важното е задължително преди това да кърмиш и изобщо да не си нарушаваш ритъма на кърмене, който досега си имала и да не се получава заместване на хранене, освен кашата продължавай да си даваш и пюренцата.
Между другото убедена съм, че щом досега сте изкарали само на кърма и за напред ще продължите да се кърмите, колкото и двамата желаете! Simple Smile

# 9
  • Мнения: 46
Illiana, с/д мен нищо не пречи да дохранваш с кисело мляко, само недей да заместваш изцяло кърменето, ако искаш да продължиш да кърмиш. Племенника ми от 3-ти месец беше на кисело мляко, сега е на 5г. и нищо му няма. Една приятелка от 4-ти месец за да спрат коликити давала само кисело мляко  Peace Прави това, което сърцето ти подсказва!

# 10
  • Мнения: 2 401
Illiana, с/д мен нищо не пречи да дохранваш с кисело мляко, само недей да заместваш изцяло кърменето, ако искаш да продължиш да кърмиш. Племенника ми от 3-ти месец беше на кисело мляко, сега е на 5г. и нищо му няма. Една приятелка от 4-ти месец за да спрат коликити давала само кисело мляко  Peace Прави това, което сърцето ти подсказва!
Ясно е че  ранното даване на кисело мляко в много от случаите може да не е проблем, но е факт че е рисковано и може да доведе до алергия, а пък да не говорим за това какви са хранителните качества на киселото мляко, което се продава в магазините.

# 11
  • Мнения: 46
Ясно е че  ранното даване на кисело мляко в много от случаите може да не е проблем, но е факт че е рисковано и може да доведе до алергия, а пък да не говорим за това какви са хранителните качества на киселото мляко, което се продава в магазините.
За това си права, но аз не съм сигурна в хранителните качества и на сухите млека, пък кисело мляко не се продава само в магазините  Peace Не казвам, че това е най-добрия вариант в случая, но е добра алтернатива.

Общи условия

Активация на акаунт