Здравейте, мами
Имам нужда от помощ - четох доста за тази болест, рових и в стари теми от форума, но реших, че е по-добре да отворя друга такава с надеждата да получа малко повече информация.
Случаят е следният - имам братовчед на 12 години, който преди няколко години бе опериран от тази болест на левия крак.През определен период от време, явно когато го е натоварвал след детски игри, се оплакваше от болка в този крак, но не обръщахме особено внимание, защото бързо отшумяваше, а и предполагахме, че е от операцията.Наскоро пак се появиха болки, но и в другия крак..Воден е по лекари, но нищо не му откриха, докато не го пратиха на лекар чак в Стара Загора с идеята, че там са по-големи специалисти.Диагнозата от старозагорския лекар, след направен рентген, е луксация на тазобедрените стави и на двата крака, като на левия (където е правена операция) ябълката била почти смазана, а на десния е в по-добро състояние от левия, но все пак зле.
Предстои му близо 20 дни да е на легло и да пие някакви предписани хапчета.А след това отново преглед и може би операция. (дано съм обяснила добре, защото не съм присъствала на прегледа и описвам случая по разказаното ми)
Въпросът ми към вас е имали и други мами с деца на подобна възраст и болест, как е минало лечението и какви са били последствията?
Вясякаква информация би ми била от помощ!