Пълни изследвания на кръв и урина - какво да искам?

  • 7 998
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 212
Никога не съм си правил пълни изследвания на кръв и урина, винаги са били частични по някакъв повод за нещо си.
Понеже вече съм на години реших за себе си от време на време да си правя такива профилактични изследвания за всеки случай.
Обаче понеже никога досега не съм си правил не знам какво да искам като отида в лабораторията. Решил съм да си ги платя защото джипито ми пусна някакви миналата година ама бяха само четири-пет показателя.
И така - въпросът ми е ако може да ми напишете тук какво да искам като показатели като отида в лабораторията за да се получи долу-горе пълна картина на здравословното ми състояние към момента.
Благодаря.

# 1
  • Мнения: 145
ами ти винаги можеш да си пуснеш и пълна кръвна картина Simple Smile
иначе за кръвта -MCH,  хемоглобин, утайка (СУЕ), АСТ, C-реактивен фактор, левкоцити, тромбоцити, еритроцити и т.н. - те ще ти обяснят подробно там, но ако си ги плащаш имай предвид, че не са много евтини - поне някои от тях - по-добре вземи направление от личния си лекар за пълна кръвна картина! Колкото до урината - пусни си една обикновена урина с еритроцити, белтък и това е, за което се сещам! Успех

# 2
  • Мнения: 60
В профилактичния преглед по ЗК са включени само холестерол ,триглицериди и HDL холестерол и кръвна захар.Към посочените по горе бих добовила и чернодробни АСАТ АЛАТ ГГТ и креатинин.За мъж над 50 год и PSA-за простатата

# 3
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Като кажеш на личния лекар, че искаш пълна кръвна картина и пълни изследвания на урина, той ще знае какво да ти даде. А можеш да отидеш и в частна лаборатория, където да поискаш същото - ще ти ги направят и без направление и е доста голяма вероятността да са по-верни, отколкото тези, които ще излязат в болницата или клиниката.

# 4
  • Мнения: 1 428
В големите лаболатории имат специални пакети /от пълни изследвания /и са с отстъпки.Иначе по принцип се пуска ПКК, ДКК, СУЕ и урина, а може и биохимия -чернодробни, холестерол и кръвна захар.Всички накуп без направление ще ти струват към 25 лв.
Но по принцип ако си здравно осигурен имаш право на направление поне веднъж годишно от личния лекар и ще платиш само потребителска такса.Друг е въпроса, че на тях никога не им се дава-ужасни са

# 5
  • Мнения: 1 650
Цибалаб работи и със здравна каса, вземи направление и иди там- една от най- добрите лаборатории е.

# 6
  • Мнения: 1 820
Като кажеш на личния лекар, че искаш пълна кръвна картина и пълни изследвания на урина, той ще знае какво да ти даде. А можеш да отидеш и в частна лаборатория, където да поискаш същото - ще ти ги направят и без направление и е доста голяма вероятността да са по-верни, отколкото тези, които ще излязат в болницата или клиниката.
Peace

Общи условия

Активация на акаунт