Топ джебчийски трикове на Слънчев бряг и не само там

  • 2 134
  • 12
  •   1
Отговори
  • out of space
  • Мнения: 8 573
09 юни 2009 / News.dir.bg
Джебчии, обединени в стройна организация, атакуват морските курорти и плажовете през лятото.
200 евро на ден е "заплатата", която взимат крадците, повечето от които са жени и малки деца, през лятото в Слънчев бряг. Най-големи доходи си докарват румънците, казват от бургаската полиция, предаде БГНЕС.
Джебчиите пристигат в курортния комплекс със скъпи коли и наемат луксозни квартири. Тарторът на джебчийската група изчаква подчинените си в някое кафене, докато им свърши "работният" ден. След всеки по-сериозен удар те отиват да се отчитат при него. Открадната сума от един джебчия през лятото може да стигне дори до 15-20 хиляди лева на ден, но това са редки случаи.
Всеки ден пристигат нови джебчии, притеснен е шефът на полицейското управление в Несебър Стайко Манев, цитиран от в. "Труд". Миналото лято униформените в курорта, все пак, успели да дадат на съд 20 крадли. Множество били и разбитите банди. От 500 обира, официално регистрирани за лятото на 2007-а, през следващия сезон те намалели на 170.
Ежедневно цивилни ченгета надявали банските и дебнели по плажовете кой тършува по хавлиите и саковете на чужденците. Отряд за бързо реагиране с велосипеди също успял да хване няколко джебчийки.
Уличните крадци, също както просяците, си имат кланове и подразделения. На едни е разпределен плажът, други “ловуват” по спирки и край хотели, трети успешно съчетават “две в едно” - проституция и кражби. Напоследък някои от тях дори се образоват. Млади, добре изглеждащи момичета, с приличен английски, така описват крадлите в полицията ужилените туристи.
Полицаите по морето са съставили класация на най-разпространените джебчийски трикове. Една от най-разпространените кражби е т. нар. "Огърлица на врата". Група мургави продавачи на огърлици от рапани и миди се приближава към туристите. Размахват сувенирите и без много обяснения ги нахлузват на врата на дамата или господина. Инстинктивно жертвата вдига ръце да махне гердана, в това време някой бърка в чантата или в джобовете и измъква пари и бижута.
Друга схема на обиджите е "Помощ за падналия". Неколцина младежи се скарват помежду си. Крещят си, размахват юмруци, спъват или блъсват на земята случайно минаващ покрай тях турист. После вкупом се впускат да му помагат да стане на крака. Отупват му дрехите, извиняват се и отминават, а портфейлът му вече е в техни ръце.
Добре действа и схемата "Сексуслуга". По крайбрежните алеи обикалят изрусени изкусителки, предлагащи любов в близките храсти. След като мераклията се съблече, дебнещи в мрака момчета задигат дрехите и вещите му.
"Съседи по чадър" е следващата пак добре позната схема на крадците. Те дебнат и на най-охраняваните зони. Наемат си чадъри и шезлонги и чакат съседите да влязат в морето, за да им вземат плажните чанти, телефоните и фотоапаратите.
Преджобването по схемата "Преводач консултант" също носи добри доходи. За пиян турист се лепва младеж, който му предлага на английски да го заведе до хотела и го обира по пътя. Същата сцена се повтаря и по магазините, където услужливи нашенци преджобват чужденците, докато им превеждат етикетите на стоките.


Споделете тук как да се предпазим от неприятни ситуации по време на почивката!  Simple Smile

Последна редакция: чт, 18 юни 2009, 01:11 от Erica

# 1
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
Мен лично ме окрадоха там два пъти, а явно не съм толкова заплесната, тъй като друг път никога не ми се е случвало. Просто крадците са много нагли. Единия път ми взеха плажната чанта от съседния стол на масата, докато пиех кафе на плажната алея. Един младеж както си вървеше, мина покрай масата, грабна я, аз докато се осъзная и стана той побягна, хвърли я на един с колело и двамата се изгубиха между хотелите. Не съм се и оплаквала в полицията, тъй като имах само дребни пари, хавлия, бански и др. не много скъпи неща.
Но втория път ме окрадоха в кръчма и лошото е, че ми взеха всички документи и кредитни карти от чантата, която беше закачена на стола ми. В РПУ-то ми казаха, че най-вероятно е или сервитьор или някой от оркестъра или кючекините. Били си цели групи и тъй като имали по незабелязан достъп до масите и клиентите, крадат, дават откраднатото веднага на някой уж клиент и той изчезва. Втория път разбрах, че са ме окрали чак като се прибрах, бяха ми взели портфейла и пак ми бяха закопчали чантата
  Shocked даже съм карала и без книжка на прибиране.

# 2
  • Мнения: 312
Мен лично ме окрадоха там два пъти, а явно не съм толкова заплесната, тъй като друг път никога не ми се е случвало. Просто крадците са много нагли. Единия път ми взеха плажната чанта от съседния стол на масата, докато пиех кафе на плажната алея. Един младеж както си вървеше, мина покрай масата, грабна я, аз докато се осъзная и стана той побягна, хвърли я на един с колело и двамата се изгубиха между хотелите. Не съм се и оплаквала в полицията, тъй като имах само дребни пари, хавлия, бански и др. не много скъпи неща.
Но втория път ме окрадоха в кръчма и лошото е, че ми взеха всички документи и кредитни карти от чантата, която беше закачена на стола ми. В РПУ-то ми казаха, че най-вероятно е или сервитьор или някой от оркестъра или кючекините. Били си цели групи и тъй като имали по незабелязан достъп до масите и клиентите, крадат, дават откраднатото веднага на някой уж клиент и той изчезва. Втория път разбрах, че са ме окрали чак като се прибрах, бяха ми взели портфейла и пак ми бяха закопчали чантата
  Shocked даже съм карала и без книжка на прибиране.

Ама какви са тези случки  Shocked ? Направо ме шокирахте. Това често ли се случва или е просто лош късмет? Ако не бях обещала на приятеля си да го заведа в България, сигурно не бих посетила нашето черноморие.

# 3
  • Мнения: 835
Ужас, не са ни обирали, но като чета тук, май винаги има първи път!

# 4
  • В сърцето на живота!
  • Мнения: 3 160
Ужас, не са ни обирали, но като чета тук, май винаги има първи път!
И при мен така.

# 5
  • Мнения: 2 386
O, нищо ново. Даже преди няколко години, когато работех на морето..обираха бунгалата на персонала на хотели и заведения. Така ме завлякоха с пари и телефон, даже телевизорчето от стята ми бяха взело... После се запознах с един местен тип, който ''продавал употребявани телефони''. Тъй като имах нужда от нов апарат, а и тогава цените им бяха по 10, го поразпитах какви има, а той ми се сопна ''Отде да знам, к'вото ти се падне от групата с туристи'' . Sick Избягах веднага.

# 6
  • На брега на реката
  • Мнения: 1 540
Да си останеш още на втория ден от почивката без плажна кърпа и бански си е май най-малкото зло, което може да ти се случи, както чета тук. Минават си покрай прането ти най-спокойно посред бял ден и .... без него. Никой не обръща внимание кой прибира дрехите ти, естествено, хора отвсякъде и кой с кого е иди и разбери.  ooooh!

# 7
  • Мнения: 5 178
В тоз морски Люлин още има ли кой да ходи на "почивка"   newsm78

# 8
  • Мнения: 2 386
Много умно - говорим за цялото черноморие..

Пък и едва ли искаш всички да се изсипват във Варна.  Wink

# 9
  • Мнения: 5 178
Ева, и Златните не е стока.., но Слънчев бряг е върха на  Sick

Наблюденията ми от Албена обаче са други, хората спокойно си се веселят... В Дружба (св. Константин и Елена) от години има постове и пропускателен режим и много много не се церемонят с каките и малките мургавелчета

# 10
  • Мнения: 312
Коте, кои други Бг курорти би препоръчала като по-спокойни? За Албена също знам,че е затворен, но е малко скучен за млади хора. Има ли по-оптимален вариант?

# 11
  • Мнения: 5 178
ralivd, комбинация от спокойствието на Константин и Елена и дискотеките на Варна устройват ли те ?
В старата част на курорта има зеленина и спокойствие ( там където са Долфините и Лебед мен лично ми харесва)

# 12
  • Мнения: 312
Благодаря ти  Hug

Общи условия

Активация на акаунт