Цялото телце на бебето ли мажете след баня?

  • 2 647
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 068
Та това ми е въпроса.
Ние почнахме да мажем цялото тлце с бебешко олио на Джонсън, но забелязвам, че кожичката на ходилцата и започна да се бели. Та се чудя какво да правим сега.
Давайте идеи и съвети.

# 1
  • Мнения: 2 498
Ренци, първо да ти е жива и здрава рожбата....
За лющенето на кожата -всички бебета минават през този етап....и при нас започна от ходилцата и се стигна до коремчето.....с бебешко олио мажех и мажа само гънките, а телцето с боди лосион....така я мажеха в Торакс-Пловдив и така си и продължих....

# 2
  • Мнения: 2 807
renci,
честито ти детенце!  Hug

За въпроса ти, да,мажа абсолютно цялото телце, без личицето.

Добре е обаче поне до 40-я ден бебе да се маже само с преварен на водна баня зехтин.

А за Джонсън-а, направо го смени, много алергизира, става въпрос за цялата серия.
Най-чето препоръчваната бебешка козметика е тази на Бюбхен и на Клоран.

Извинявай, че давам акъли, без да питаш за това, ама ... Blush

# 3
  • Мнения: 590
Ренци,

честита рожбичка. Да ти жива и здрава Grinning

Аз преди да родя бях накупила сума ти бебешки мазила. Обаче говорих с дерматоложка и тя ми каза първите месеци да използвам само стерилизиран на водна баня зехтин. Единствено ако се изрине от пампите или се подсече да използвам ексципиал с бадемово масло. Зехтинът е мазничък, но хубаво попива и всички петна от него се изпират без проблеми. Козметика (Клоран и Мустела) започнах да използвам към 4-5 месец.

# 4
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Опитваме се, но тя не застава мирна и дори понякога памперса го слагаме докато е права.

# 5
  • Мнения: 180
мажа абсолютно цялото телце, без личицето.
и аз
Добре е обаче поне до 40-я ден бебе да се маже само с преварен на водна баня зехтин.
Абсолютно всички неонатолози и педиатри ми препоръчаха преварен заехтин. От раждането и до сега я мажа само със зехтин.
А за Джонсън-а, направо го смени.
newsm10 yes yes yes
Най-чето препоръчваната бебешка козметика е тази на Бюбхен и на Клоран.
и Мустела

# 6
  • Мнения: 1 107
Потвърждавам за преварения зехтин. Мажи цялото телце, въпреки че е горещо, защото сте още много мънички  Simple Smile
Иначе ние от третия месец почнахме с лосион, само гънките продължавам да мажа със зехтин.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 511

Добре е обаче поне до 40-я ден бебе да се маже само с преварен на водна баня зехтин.

А за Джонсън-а, направо го смени, много алергизира, става въпрос за цялата серия.

 newsm10 newsm10 newsm10

Като бях бременна се мажех със зехтин против стрий!

Тано съм го мазала до 6-ия месец след всекидневната баня изключително и само със зехтин (но не съм го преварявала  smile3506)

Пробвах веднъж Джонсън,да се направя и аз на купешка майка....излязоха му пъпчици smile3515

Сега банята е веднъж на 2-3 дни и пак мажа със зехтин,но дупето,крачетата и под мишниците!

А като мия вечер или през деня дупето,мажа с крем (домашно правен) от мас и невен!

# 8
  • Мнения: 5 299
Лятото(макар, че то почти свърши)  не е препоръчително да се използва зехтин и бебешко олио- само тоалетно мляко.

# 9
  • anywhere
  • Мнения: 3 303
Ренци, мани го тоя Джонсън, синът ми направи алергия къв него, чувала съм и за други деца. Бебка я мажех първите три месеца само с преварен зехтин, проблеми с кожата не сме имали.  Wink
Честита рожба!  Grinning  bouquet

# 10
  • Мнения: 532
До 5- 6 месец само със зехтин , а след това с бебешко мляко на Нивея , цялото телце , дупето с кремче против подсичане ( правено в една аптека ) , а личицето с Бочко с тетра.Успех , а бебо ще ви покаже с какво му е най - добре.

# 11
  • Мнения: 4 629
Ренци, честито бебче! Да ви е живо и здраво!   bouquet

Мажи по-често. По 2 - 3 пъти на ден. ААко кожата пак се бели мажи повече. Тук при нас климатът е много сух и мажа по 2 пъти на ден, само че аз използвам лосион, а не олио.Ние също използваме Джонсън и сме много доволни  Simple Smile

# 12
  • Мнения: 2 467
От както сме в къщи цялото телце мажем с Hydra-bebe за тяло, лицето с колд крем за лице, а под пеленките с витаминен защитен крем - всичко на Mustela. Засега нямаме никакъв проблем. По личицето имаше пъпчици, но откакто мажем с кремчето за лице, изчезнаха почти.

# 13
  • UK
  • Мнения: 1 334
Честито бебче!
мен ме посъветваха в болницата да не я мажа с нищо поне първия месец,защото кожата е много чувствителна. даже и кърпички да не ползвам-само памуче и преварена вода. също да я къпя с шампоанче не повече от 2 пъти седмично. така и направих-не се е белила,подсичала и т.н. нито веднъж. след първия месец почнах да я мажа със зехтин,вкл. и главичката.сега не я мажа с нищо друго освен с Бочко-за профилактика.

# 14
  • Мнения: 7 640
а защо се преварява зехтина, някой знае ли?

Общи условия

Активация на акаунт