как протече първата ви среща със социалния работник

  • 3 111
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 14
Моля, ви споделете как протече първата ви среща със социалния работник. От какво се интересуват? Колко са срещите?

Много благодаря предварително

# 1
  • София
  • Мнения: 990
   Ами няма нищо страшно! Тя също е човек и се притеснява.Говорите си като на гости за вас, как сте се запознали с какво се занимавате,какво мислите по разни въпроси(и за осиновяването и децата), защо искате да осиновите (мотивация не причини) ... но това при нас беше от втората нататък. Може би за да не сме притеснени на първата гледаше повече тя да говори и ни разказа за децата, за домовете, за процедурите, за проблемите... Hug

# 2
  • Мнения: 1 325
Моята първа среща премина много добре. По време на нея и на последвалите 4 или 5 срещи, не помня вече, си разговаряхме най-спокойно за нещата от живота. Жената се опитваше да ме опознае, за ме разбере що за птица съм, като същевременно разказваше и за своето семейство и своя живот. Така, че напълно нормален разговор между добри познати. Няма нищо страшно стига социалния работник да има достатъчно лични качества, за да ви предразположи към приятен разговор.

# 3
  • космополитно
  • Мнения: 941

Моята трябва да е била тоолкоова семпла, че не е оставила следа в съзнанието ми! Мотае ми се мъгляв спомен за изваден и попълван формуляр... Sad

# 4
  • Вън от пространство и време
  • Мнения: 2 277
Моля, ви споделете как протече първата ви среща със социалния работник. От какво се интересуват? Колко са срещите?

Много благодаря предварително

На първата среща ние се запознахме в основни линии - имена, професии, образование, какви са семействата, от които произхождаме. Уточнихме плана на следващите, темите на разговор, посещението у дома. Срещите бяха общо 4 с двамата (броя и първата) и по 1 с всеки поотделно + 1 посещение в дома където живеехме. Отделно социалният работник проведе срещи с поръчителите ни.

Имахме късмет да попаднем на съвестен социален работник, който много ни помогна да си отговорим на много въпроси, които ни бяха мъгляви в момента. Е, малко се и престараваше - питаше например в кои точно училища сме учили, даже мъж ми го попита в коя детска градина е ходил.

С две думи - не е страшно и не боли!  Hug

# 5
  • Мнения: 2 084
Вече май почти не си спомням. Мисля, че се "движехме" по формуляр. Голямо говорене беше - ние сме от приказливите, а и социалната беше добра слушателка... Дано ви се "падне" специалист и приятен човек, че за доста лични неща се говори.   bouquet

# 6
  • Мнения: 607
 Аз съм кандидат ППР.
       От моята първа среща със социалната  работничка имам хубави спомени. Хареса ми тази жена, почувствах я близка, и че мога да й имам доверие.
      Усетих че и тя ме одобрява, дори и това да е било нейна професионална роля. Но някак си ме накара да се почувствам изключително значима и важна и  да осъзная,че и делото с което се захващам е такова, дори по-важно от изстрелването на спътник в космоса.
           Първо говорих аз, и то доста дълго защото исках да се представя  коя съм, каква съм и мисля,че ме хареса защото бях искрена. Така ме гледаше, така ме изслушваше с уважение . Даже по едно време я видях,че потрива със задоволство ръце, сигурен знак, когато човек е свършил добра работа. Сякаш си мислеше за мен:`Ето едно ценно семейство,което не трябва да испускаме.`
     Въобще, вълнувам се като си спомням за първата среща.
 Оттогава чакаме, тече процедурата и се вълнуваме всеки божи ден.

# 7
  • Мнения: 23
Миналата седмица беше нашата среща. Документите които подадохме са изрядно попълнени, автобиографиите са пълни и изчерпателни. Заведохме я в нас, тя видимо беше доволна от условията за живот, които можем да предложим. Аз бях толкова притеснена, че не можах дума да обеля. Повторихме набързо това, което бяхме написали в документите. Добре, че съпруга ми е приказлив и според мен мина много добре. Социалната ни работничка е много миличка и дори останах с впечатление, че тя се притеснява от нас. Другата седмица доклада трябва да е готов и тя не спомена за друга среща. Слушала съм много разкази и мисля, че всичко зависи от отделния сой.работник, хора всякакви. Пожелавам на всички успех. Аз тепърва започвам да чакам писма.

# 8
  • Вън от пространство и време
  • Мнения: 2 277
Документите които подадохме са изрядно попълнени, автобиографиите са пълни и изчерпателни.

Това някакво нововъведение ли е или някъде и атобиографии искат!? Rolling Eyes

# 9
  • Мнения: 23



Един от документите за проучването, които подадохме беше автобиография.

Общи условия

Активация на акаунт