Бебето отказва АМ след захранване

  • 679
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 12
Мили мами, моята бебка отказва АМ след като я захраних, вече сме на 6 месеца и ядем пюрета с охота, но толкова и харесва да яде с лъжичка, че отхвърля всичко което е в шише. Тази сутрин дори ми отказа сутришното мляко като не беше яла цяла нощ и плаче защото е гладна и не иска млякото Sad Моля посъветвайте ме какво да направя, педиатърката ни каза, че на тази възраст трябва да имаме поне 2 млечни хранения.

# 1
  • София
  • Мнения: 9 517
Пробвай да даваш млякото с лъжичка - доста е трудно, но ако сложиш безглутенови бишкоти, ще стане по-гъсто и съответно по-лесно. Моята някъде на тази възраст също отказа млякото от шише временно, сега умира за него. Ако откаже, добавяй мляко към другите яденета. Успех.

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 10 819
Замени го временно с млечна каша,но след седмица да речем опитай пак с шише.Може пак да го пропие.

# 3
  • София
  • Мнения: 12 554
Слагаш АМ в кашата или пюрето. Или даваш в чаша да пие.

# 4
  • София
  • Мнения: 23 079
Спокойно, ние също минахме през такъв период и като идиот давах АМ с лъжичка (като половината се изливаше върху лигавника).
След няколко дни нещата се оправиха.
На тази възраст дори 2 млечни хранения са недостатъчни.

# 5
  • Мнения: 12
Благодаря на всички за отговорите успокоихте ме Wink мисля, че мога да пробвам и да и сменя млякото- тя сега пие Аптамил Комфорт 2, освен да и взема Мил Мил нали то е по- вкусно Thinking

tonkabonka- знам, че и 2 млечни хранения са недостатъчни, аз го написах като минимум! Преди след всяко малко пюренце на Хип и додавах по 60 мл мляко и всичко си беше ок, но спря да го иска и сега съвсем ми отказва! Надявам се с след няколко дни да отмине този проблем Simple Smile

# 6
  • София
  • Мнения: 23 079
Орлина, ти по-добре пробвай да видиш дали малката ще яде от сегашното мляко с лъжичка... Аз просто бях полудяла с даването на мляко с лъжичка, да не говорим колко време отнемаше докато изяде по около 180 мл. Май като започнем захранването, малките се изхитряват и прилагат разни трикове, които ни идват като гръм от ясно небе  Mr. Green
Успех и дано да е само временно явление, както беше при нас  Peace

# 7
  • Плевен
  • Мнения: 1 014
И моето бебе пие от същото мляко. Около една седмица не искаше да пие изобщо. Давах с триста зора с лъжица и после млечна каша, за да не е гладен. На ден стигаше до 150мл. мляко изпито от шише и това е. Сега пак си пие по 200мл. три пъти на ден. И аз мислех да сменя млякото, но тук четох една тема, че едва лие е от това и си дадох срок 10 дни, ако не го иска тогава. И не се наложи да купувам друго. Може и да не е от марката мляко.

Общи условия

Активация на акаунт