Само мен не слуша

  • 1 416
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 367
Със сигурност не откривам топлата вода с проблема,който поставям.Моля за извинение,ако се повтарям.Накратко.От няколко месеца майка ми гледа детето,докато сме на работа.Твърди,че няма абсолютно никакви проблеми с него,не се налага да му се кара /най-общо казано/,слушат се,забавляват се...изобщо цветя и рози.Понякога се налага да го оставя на баща му за час-два-тогава също няма никакъв проблем.Детето е сговорчиво,вслушва се в думите,не дава повод за конфликти.Единствено когато е с мен започва да проличава малкото дяволче.Сменя си желанията през пет секунди,никога не иска да вървим в посоката,която съм казала,на всяка дума ми отговаря с "НЕ"...знаете за какво става въпрос предполагам.Тук икам да кажа,че аз го държа най-строго от всички.В смисъл не позволявам да се глези,налагам правилата,обяснявам,карам се,когато се налага.В никакъв случай не искам да кажа,че съм някаква маниачка на тема дисциплина,просто се опитвам да го възпитам възможно най-добре.Не разбирам обаче защо само при мен мъничето си показва рогцата.И когато си позволя да споделя с майка ми,че ме е ядосал за нещо,тя не ми вярва,просто защото не го е виждала в такава светлина.Благодаря,че ме изчетохте докрая!

# 1
  • Мнения: 212
Май май майка ти е развалила авторитета пред детето ти....това не е хубаво,ама никак!

# 2
Със сигурност не откривам топлата вода с проблема,който поставям.Моля за извинение,ако се повтарям.Накратко.От няколко месеца майка ми гледа детето,докато сме на работа.Твърди,че няма абсолютно никакви проблеми с него,не се налага да му се кара /най-общо казано/,слушат се,забавляват се...изобщо цветя и рози.Понякога се налага да го оставя на баща му за час-два-тогава също няма никакъв проблем.Детето е сговорчиво,вслушва се в думите,не дава повод за конфликти.Единствено когато е с мен започва да проличава малкото дяволче.Сменя си желанията през пет секунди,никога не иска да вървим в посоката,която съм казала,на всяка дума ми отговаря с "НЕ"...знаете за какво става въпрос предполагам.Тук икам да кажа,че аз го държа най-строго от всички.В смисъл не позволявам да се глези,налагам правилата,обяснявам,карам се,когато се налага.В никакъв случай не искам да кажа,че съм някаква маниачка на тема дисциплина,просто се опитвам да го възпитам възможно най-добре.Не разбирам обаче защо само при мен мъничето си показва рогцата.И когато си позволя да споделя с майка ми,че ме е ядосал за нещо,тя не ми вярва,просто защото не го е виждала в такава светлина.Благодаря,че ме изчетохте докрая!

ами ето че сама си отговори на въпроса;другите го глезят а ти си строгата и е нормално това му поведение

# 3
  • Мнения: 25 558
Глупости.
Просто детето ти отмъщава подсъзнателно за това, че го изоставяш. И на градина да го пратиш, пак ще е същото.
Освен това, ако не си покаже магариите пред мама, пред кого другиго?  Mr. Green
Гушкай го повече, когато сте заедно, втълпявай му непрекъснато, че го обичаш и когато се разделяте, мислиш за него, а не го изоставяш. Ще се оправи детето.  Laughing

# 4
  • UK/София
  • Мнения: 7 681

Просто детето ти отмъщава подсъзнателно за това, че го изоставяш. И на градина да го пратиш, пак ще е същото.

 Напълно убедена съм, че е от това.Имам жив пример вкъщи!Понякога любовта и агресията към родителите така им бушуват в главите им, че стават неконтролируеми.

# 5
  • Мнения: 1
Спокойно с почти всички е така. Аз имам две деца и при нас е същото. Въоръжи се с търпение, като порасне само ще се оправи

# 6
  • софия
  • Мнения: 757
При нас е така, когато сме тримата...Но ако остане само с мен или само с баща си е...много добричък.

# 7
  • Мнения: 372
И аз съм сигурна, че е от раздялата с теб. Наказва те по своему, а и иска и ти като другите да го глезондриш. В неговите очи, не само, че те няма през деня, ами и като се прибереш налагаш правилата.
Моята голяма дъщеря плачеше за баба си през нощта и когато е болна, а не за мен. Побърквах се, но мина. Като пораснат малко и се убеждават, че винаги ще се връщаш, когато излизаш.

# 8
  • Мнения: 545
steli76 моята дъщеря се държи по същия начин, откакто ходи на градина. В градината е ангелче – яде, спи и играе. Когато я гледат майка ми или мъжът ми, няма проблем – пак яде, спи и играе. Не търси толкова внимание, занимава се сама и рядко се тръшка.
Когато се прибера аз от работа, става страшно. Много често не знае какво иска, пищи и се тръшка по пода, а заспиването е цяла сага. Мъжът ми даже се шегува, че когато чуела моя ключ в ключалката, физиономията й се изменяла.
Аз не мисля, че става въпрос за подкопаване на авторитета от страна на бабата. Много често съм се опитвала да си обясня защо така се получава, но е факт непоносимото й поведение вечер след моето прибиране. Може жестоко да звучи, но си отдъхвам, когато заспи. През уикендите положението не е такова – тогава повече слуша и нямам кой знае какви проблеми.
Може би наистина несъзнателно ми отмъщава, че в детската стои по 10 часа, а вече в къщи с мен - 2

# 9
  • Мнения: 1 897
При нас е така, когато сме тримата...Но ако остане само с мен или само с баща си е...много добричък.
И при нас е така.
Предполагам, че те чувства най-близка и затова в твое присъствие се чувства свободен да изрази емоциите си и да се поглези малко.

# 10
  • Мнения: 593
И при нас положението е подобно, само дето сме си постоянно заедно и не се налага да се разделяме и въпреки това се държи по същия начин като твоето дете! Ако някой може да ми отговори принас пък на какво се дължи това му държание ще му бъда много благодарна Hug

# 11
  • Мнения: 1 367
Сега като прочетох отговорите и се замислих,той май започна да се променя откакто започнах да го подготвям,че ще ходя на работа.Обяснявах,че мама ще ходи на работа,но ще идва всяка вечер да го вземе.Уж няма проблеми,а всъщност може би наистина несъзнателно е реагирал на промяната.Аз и без това го гушкам и го целувам ужасно много /когато не се глези,разбира се/,но ще опитвам още повече да му показвам,че го обичам.Дано да мине скоро.Благодаря ви!

# 12
  • Мнения: 1 367
Предполагам, че те чувства най-близка и затова в твое присъствие се чувства свободен да изрази емоциите си и да се поглези малко.
mamayani,ето ти го отговора.Звучи напълно логично.

# 13
  • Мнения: 3 929
И синът ми се държи така в мое присъствие. Понеже свекърва ми го взима от градина и около час и половина е с нея, докато с баща му се прибере мот работа, тя ми казва, че докато ни няма нас, детето много я слуша, но щом сме се върнели ние, ставал ужасен. Ако е само с баща си, също много го слуша. Аз не съм строга и съм сигурна, че ме чувства най-близкия човек. Сякаш ме чака да се върна, за да се отпусне и да се поглези. Случвало се е, когато е направил нещо нередно, да ме чака буквално на вратата и първите му думи са:"Мамо, обичаш ли ме?", при което аз вече знам, че е направил нещо, което не е хубаво и се страхува от последствията. Когато му кажа, че го обичам, веднага ми казва какво е направил и аз го успокоявам. например, скоро се беше изпуснал леко в гащите, но не казал на баба си и през цялото време е стоял с изцапани гащи. Щом се върнах, нямаше търпение да ми каже, за да го измия и да му сменя гащите. Баба му го попита защо не й е казал, а той мълчи и не знае какво да каже.
Колкото и да обича баба си и баща си, майка му си остава най-близкият човек и вероятно се отпуска. А и цял ден не те е виждало детето и се чуди как да ти привлече вниманието.

# 14
  • Мнения: 144
Ех, поне не съм единствната с такъв "проблем".

Общи условия

Активация на акаунт