пушене по време на бременност

  • 7 697
  • 58
  •   1
Отговори
  • Мнения: 37
Здравейте,
Скоро научих, че съм бременна.От дълго време съм пушачка и сега ми е трудно да захвърля лошият навик.Ако има някои,които се е сблъскал със същия проблем и знае как по-лесно да откажа цигарите ще съм му благодарна да сподели как е сторил.

# 1
  • Мнения: 92
Ох, не знам какво да ти кажа- много стискане на зъби трябва. Когато бях бременна с голямата си дъщеря, ги отказах лесно, защото ми ставаше лошо, но с малката голям зор видях и така и не успях. Намалих ги и то много (от кутия и половина на ден, стигнах до 3-5 цигари) с много ядене, в резултат, на което качих 35кг. Спрях да пуша изцялоло само докато я курмех- месец и половина, но тогава имах толкова много работа, че не ми правеше много впечатление.
Пожелавам ти да си по- упорита от мен и да успееш!
Леко бременеене!  Laughing

# 2
  • Мнения: 1 233
Аз сега съм със същия проблем. Вече два дни въобще не съм пушила /не че преди съм пушила много - по 3-4 на ден/ и днес като си дръпнах от цигарата на мъжа ми направо ми стана гадно. Обаче все ям, което си е проблем.
Много воля трябва, мила, и като ти се допуши мисли за бебето.

# 3
  • Мнения: 1 800
Аз пушех много - по 1-2 кутии цигари на ден. Сега също пуша, но доста по-малко. През бременността и докато кърмех не съм запалила нито една цигара. Много ми беше трудно първите няколко дни, но някак си имах нагласата и воля да ги откажа. Много пъти преди това бях опитвала безуспешно, но винаги съм знаела, че като забременея няма да пипна цигара. Желанието ми да родя здраво дете беше по-силно от пороците ми. Успех и дано се справиш!

# 4
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Аз си пушех.Само смених с по-леки цигари.
Моля без критики от екологично-чисти майки!Отговорих на въпроса!

# 5
  • Мнения: 1 489
Преди да забременея пушех по 1кутия на ден.По време на бременоста ми се пушеше адски (нали забраненото е най-сладко).Тогава си дърпах от време навреме от цигарата на мъжа ми.

# 6
  • Мнения: 1 259
Трябва ти сама да си дадеш воля да ги откажеш.Аз така и не можах да ги спра изцяло.Само да запали мъжът ми и аз веднага протягам ръката.Така ми се събират около 2 цигари на ден Embarassed

# 7
  • Мнения: 5 183
Аз съм пуша4ка, но нямах проблеми с това по време на бременността. Та аз именно така разбрах 4е съм бременна. Изведнъж запо4на да не ми се пуши и да ми се гади от цигарен дим, а после и от някои храни, а теста за бременност - отрицателен.  newsm78 не му се "вързах", а след няколко дни направих втори тест - с 2 4ерти4ки.
През цялото бременеене мразех цигарен дим, а за пушене и дума не можеше да става - гадеше ми се. Сега пак пуша, де!

# 8
  • Мнения: 532
Пушех по 2-3 цигари на ден.Не пушех само като кърмех.Сега ве4е си пуша на свобода.Ако много ти се пуши запалвай ( без да се прекалява ) , защото не е хубаво и да ти става фикс идея и да се нервираш постоянно за това.Ако можеш да приемеш психически спирането ще успееш , ако не ще си пушиш.Всичко е въпрос на воля и желание.Успех и леко бременеене.

# 9
  • Мнения: 4 629
Здравейте,
Скоро научих, че съм бременна.От дълго време съм пушачка и сега ми е трудно да захвърля лошият навик.Ако има някои,които се е сблъскал със същия проблем и знае как по-лесно да откажа цигарите ще съм му благодарна да сподели как е сторил.

и аз като теб бях страстна пушачка. Спрях в момента след като си направих теста за бременност и той беше положителен. На мен ми помогна това - когато ми се допушеше си представях как бебчето ми е толкова малко, сладко, крехко, затвореноо в утробата ми. И, ако аз пуша димът отива директно при него и бавно го трови  Sad. Тази гледка ми даваше сили да надмогна желанието си за цигара. Дано и на теб помогне   bouquet

# 10
  • Мнения: 7 186
Ами няма формула за отказване на цигарите, всичко е въпрос на воля. Аз ги отказах много време преди да забременея- просто реших и го направих и не съжалявам ни най- малко. Хем даваш пари- хем се тровиш- кел- файда...Случвало ми се е да припалвам понякога в компания, но не съм пропушвала отново, това изобщо не ми пречи.
Бамби хубаво ти е казала- преди да посегнеш към цигарите си помисли за бебчето, което расте в теб и е изцяло зависимо от теб. Дано това ти помогне! Успех!  bouquet

# 11
  • Мнения: 7 640
Всичко е психика, установих го от совстен опит. Бременните носят отговорост за още един живот и то на собстеното си детенце. Изобщо не е невъзможно да не пушиш, дори напротив и сега е идеалният момент да ги спреш даже завинаги.
Пък и самата гледка на бременна с цигара... newsm78

# 12
  • Мнения: 1 613
Всичко е психика, установих го от совстен опит. Бременните носят отговорост за още един живот и то на собстеното си детенце. Изобщо не е невъзможно да не пушиш, дори напротив и сега е идеалният момент да ги спреш даже завинаги.
Пък и самата гледка на бременна с цигара... newsm78

Абсолютно съм съгласна с теб!!!
Като видях мъничкото тупкащо сърчице в мен и забравих за всякакви цигари... Преди това пушех по кутия на ден.

# 13
  • sofia
  • Мнения: 1 426
Аз си пушех.Само смених с по-леки цигари.
Моля без критики от екологично-чисти майки!Отговорих на въпроса!
И аз така, само, че пушех значително по- малко от нормалното   Wink. От 1 кутия, минах на 5-6 цигари на ден.

# 14
  • Мнения: 2 556
Аз пуша, но малко - по 3-4 цигари на ден. Единственото, което доказано ме отказва от цигарите е бременността и кърменето. Просто щом знам, че съм бременна, не мога да си представя да пуша, защото вече вредя не само на моя организъм, а и на нечий друг. За себе си мога да поема отговорност - преценила съм си риска, но за бебчето - не мога да му натреса насила дим. Не знам как да го обясня, но при мен това абсолютно действа на 100% и не мога даже да погледна цигара. В този смисъл не ми е било изобщо трудно да ги спра. Иначе и двата пъти не ми се е гадело от цигарен дим.

А колкото до тези от вас, които са си дръпвали от цигарата на мъжа си - моят мъж е заклет непушач и ако ме види бременна да си дръпна от коя да е цигара, сигурно ще се озовем в залата за развод  Wink

Общи условия

Активация на акаунт