Въпрос за акт за раждане

  • 24 385
  • 76
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4
Възможно ли е акта ми за раждане да е издаден 45 дена след като съм роден, ако не съм осиновен?
п.п роден съм 1986г .

# 1
  • Мнения: 13 512
На моето дете (приемното) , оригиналният акт е с дата няколко месеца след раждането.

# 2
  • Мнения: 4
Ако съм осиновен , датата в долната част на акта ще съвпада ли с горната ( която трябва е датата на първия ми издеден акт нали?)




 

# 3
  • в очите на дъщеря ми
  • Мнения: 1 772
Възможно ли е акта ми за раждане да е издаден 45 дена след като съм роден, ако не съм осиновен?
п.п роден съм 1986г .


Не!!! Казвам го като човек на когото това му е работата

В какъв смисъл се разминават датите?От това което виждам няма разминаване.

Последна редакция: пн, 08 юни 2009, 22:09 от усмивка08

# 4
  • Мнения: 13 512
извинявам се. На  акта на Еми пише, че удостоверението е издадено на 19-09 въз основа на акт за раждане от 11.02.. А детето е  родено на 9.02.

# 5
  • Мнения: 13 512
Възможно ли е акта ми за раждане да е издаден 45 дена след като съм роден, ако не съм осиновен?
п.п роден съм 1986г .


Не!!! Казвам го като човек на когото това му е работата

В какъв смисъл се разминават датите?От това което виждам няма разминаване.
pogleдни най-отдолу oграденото. Въз основа на акт за раждане от април. А  pipo казва,че е роден през март, и март е записан като дата на раждане

Последна редакция: пн, 08 юни 2009, 22:24 от monda

# 6
  • в очите на дъщеря ми
  • Мнения: 1 772
  Да вярно, Embarassed в този случай е възможна и техническа грешка, просто служителката при писането машинално   е изписала дата на която е издадено удостоверението, вместо дата от която е акта за раждане. Време е да тръгвам на работа.

# 7
  • Мнения: 4
Ако това ми е първия акт датата горе трябва е до 2 дни след рожденната ми.  А долната дата за да е 45 след раждането ми, това би трябвало да значи , че ми е втория акт ? А каква логика има да се издава нов акт 45 дена след като съм роден!?

# 8
  • Вън от пространство и време
  • Мнения: 2 277
Акт за раждане и Удостоверение за раждане са две различни неща. Актът би трябвало да се издава в болничното заведение (ако греша да ме поправят), а Удостовернието се издава в общината по местоживеене въз основа на Акта. Разликата в датите между двете при съпруга ми е 2 месеца (със сигурност не е осиновен). Така че може наистина да се касае за техническа грешка.

# 9
  • в очите на дъщеря ми
  • Мнения: 1 772
Акт за раждане и Удостоверение за раждане са две различни неща. Актът би трябвало да се издава в болничното заведение (ако греша да ме поправят), а Удостовернието се издава в общината по местоживеене въз основа на Акта. Разликата в датите между двете при съпруга ми е 2 месеца (със сигурност не е осиновен). Така че може наистина да се касае за техническа грешка.

И така и не е така, Simple Smile  на база съобщение за раждане от болницата,общинските администрации и служба ГРАО (дава ЕГН-то) съставят акт за раждане,който се съхранява в общината по постоянен адрес на майката.Пак общината издава Удостоверение за раждане, което се връчва на родителите.Впоследствие е възможно издаването на дубликати на удостоверението,чиято дата съответства на дата на издаване ,но на база на акта за раждане(№ и дата)

# 10
  • Мнения: 273
Възможно ли е акта ми за раждане да е издаден 45 дена след като съм роден, ако не съм осиновен?
п.п роден съм 1986г .
В същност какво е питането ти? Как се издава акт за раждане, удостоверение за раждане или дубликат, чисто административно или искаш да се увериш дали си или не си осиновен? Имаш ли основание да мислиш, че си осиновен? Това ще породи ли нови съмнения или ще потвърди вече съществуващи?

# 11
  • Мнения: 4
Ами в същност имам леки съмнения дали не съм осиновен ( не само заради акта) . За това се опитвам ако мога сам да разбера по някакъв начин.
Не мога да говоря с наще , че ще ме помислят за луд , ако греша в съмненията си.

# 12
  • Мнения: 955
Pipo86,
Би могъл да опиташ в подфорума на осиновените - те може да те насочат за това, как да говориш с родителите си.
А за луд - не си, защото много деца са се питали дали са осиновени. 86 годината ти на раждане ли е? Ако е така, не си дете вече, ще се справиш!  Simple Smile

# 13
  • Мнения: 273
Ако съм осиновен , датата в долната част на акта ще съвпада ли с горната ( която трябва е датата на първия ми издеден акт нали?)
Провокира ме да погледна.
И на двете ми деца, в удостоверенията датите съвпадат. Като на осиновеното датата съвпада с тази, когато делото влиза в сила, а на малкото, датата е 10 дена след раждането (мисля, че забавянето е по наша вина-малкото стоя седмица без име).

# 14
  • София
  • Мнения: 9 517
И при мен и двете дати съвпадат и са 10-тина дни след взимането (раждането). Предполагам, че не е от нашето забавяне, просто на тази дата му дават ЕГН и тогава се изготвя акта за раждане.
Мисля, че в твоя случай е чиста техническа грешка, но въпреки това аз на твое място бих поговорила с родителите си.

Общи условия

Активация на акаунт