Малка чуденка....

  • 4 218
  • 62
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
Привет на всички!!!

Нова съм във форума, но само като регистрация Wink Всъщност доста често се съветвам с мненията и опита на всички вас Peace
Повода да реша да се регистрирам е, че този път искам аз да пусна една тема, която ми е интересна, но не успях да намеря информация дали е обсъждана вече... Thinking
Става въпрос за пастета като продукт - наскоро имах един доста странен, изникнал от нищото спор с мой познат за пастета newsm78 Аз съм доста голям фен - много често си купува и почти винаги има пастет в хладилника ми. Но той ми извади от 300 кладенци вода за това какъв бил и какъв не бил и не знам си още какво...
Т.к. спора се разрастно ужасяващо (много неочаквано...), аз после потърсих информация из нета, но май не открих много, много...
Та ми се ще вие да ми споделите вашите мнения и впечатления Praynig Има ли и други, които толкова го обичат като мен, защо когото и да питах се оказа, че по-скоро не ядат или ако е така е случайно...
Уф ooooh! май много се разпуснах в писането, но ще ми простите - нова съм все пак  Laughing

# 1
  • Мнения: 2 388
Зависи какъв пастет, но по принцип ям изключително рядко.

# 2
  • Мнения: 1 008
Ям пастет, но не често.
Виж, филийка с пастет от риба тон
мога да ям всеки ден.

# 3
  • Мнения: 133
Не ядат хората, защото се шири зловещ слух, че пастета се прави от кравешки копита и тоалетна хартия. Mr. Green

# 4
  • Мнения: 0
Не ядат хората, защото се шири зловещ слух, че пастета се прави от кравешки копита и тоалетна хартия. Mr. Green


Ееееее, да... Laughing Знам ги аз, има всякакви слухове, ама въпроса е защо хората вярват newsm78.

# 5
  • Мнения: 4 785
Не ядат хората, защото се шири зловещ слух, че пастета се прави от кравешки копита и тоалетна хартия. Mr. Green

Оооо аз преди време бях ходила на пазар сама - звъни милото земи нещо бързо за закуска, че утре се налага да пътувам. И какво, какво - пастет, ама взех уж хубав. На сутринта аз спя, той е отишъл да закусва преди да тръгне - връхлита в стаята, а аз сънена чувам само "...ма да ти го набутам аз на тебе тоя пастет, ма оу! Туй на кучето храната ли е? Що пише пастет - бах как се преебах" и излиза... ставам аз викам кво стана ся... еми какво - в пастета косми от свинска четина, ама прилично количество. Ясно ми е от какво ги правят - щом това беше от по-скъпия пастет... думи нямам - лой, четина и копита и някакви подобрители мхмммм Stop Иначе и аз обичах пастет, а последно ядох някакъв пилешки...поне четина няма  Mr. Green но за пера не гарантирам Outta Joint

# 6
  • Мнения: 25 589
Защото е точно така. Не си ли намирала свинска четина в пастета?
Ям само домашно приготвен. Върви в Готварския - има цял куп рецепти и то сполучливи.

# 7
  • Мнения: 133

Цитат
Ееееее, да... Laughing Знам ги аз, има всякакви слухове, ама въпроса е защо хората вярват
Защото е смлян продукт, същото е с кренвирши, луканки и др.
Хората се боят от неизвестното.
Виж във филе е по-трудно да сложиш копито.

# 8
  • Мнения: 4 841
Сега остава да споделиш кой точно ти е любимия пастет, от който винаги имаш в хладилника  Joy Joy Joy

Знам ги аз, има всякакви слухове, ама въпроса е защо хората вярват newsm78.
Може би защото правят аналогия с това, какво съдържат колбасите, сирената, млеката и т.н. и т.н....

Но, естествено, при производството на любимия ти пастет (който ти услужливо ще ни споделиш) всички рецептури и технологии се спазват  Whistling

# 9
  • Мнения: 0
Сега остава да споделиш кой точно ти е любимия пастет, от който винаги имаш в хладилника  Joy Joy Joy

Знам ги аз, има всякакви слухове, ама въпроса е защо хората вярват newsm78.
Може би защото правят аналогия с това, какво съдържат колбасите, сирената, млеката и т.н. и т.н....

Но, естествено, при производството на любимия ти пастет (който ти услужливо ще ни споделиш) всички рецептури и технологии се спазват  Whistling




Разбира се - не е като да съм супер фен на някоя конкретна марка, а и обичам да пробвам нови неща... Но като цяло си купувам или на Тандем или на Компас  Wink Червената кутия в супер! Simple Smile
Но наистина ми е много странно дали подобни случки могат да ви откажат да ядете нещо толкова вкусно(според мен де  Blush ) ? защото на мен някакси (да чукна на дърво) до сега такова нещо не ми се случвало.. И не само за пастет, изобщо! И ми е странно, защото може, случва се, но чак пък да се откажеш от нещо, което харесваш за определен случай... Може да смениш марката, производителя и т.н. ама чак да заклеймяваш цялата категория.... малко прекалено според мен...

# 10
  • Мнения: 562
Аз много обичам пастет още от малка!  Peace  Да - един пастет може да бъде некачествен, но може да бъде и качествен - всичко зависи от производителя.  Peace  А то повечето продавани неща (или поне голяма част от тях) са къде-къде по-зле качествено от пастета, така че ... яж си го с кеф и не му мисли какво ти казва твоя познат - просто наистина търси качественото!  Peace

# 11
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Честно да ти кажа направо би си ме отказало.
Преди няколко дни говорих с една позната- станала вегетарианка. Конкретната случка е едно пушено пиле, което като отворила и било пълно с бели червеи. Просто не помирисва месо от няколко години.

# 12
  • Мнения: 4 785
Ами аз само от спомена за топки свинска четина вътре и ме отвращава самата мисъл да ям пастет  Stop Sick Виж, ако е домашно приготвен мисля, че няма проблем вече....но купешки - не, не и не!

# 13
  • Мнения: 4 841
Честно да ти кажа направо би си ме отказало.
Преди няколко дни говорих с една позната- станала вегетарианка. Конкретната случка е едно пушено пиле, което като отворила и било пълно с бели червеи. Просто не помирисва месо от няколко години.

 ooooh! Това и мене би ме отказало със сигурност.
Колко жалко, че в шоколада не виреят червеи  Tired

По темата с пастета - обичам, но не купувам. Правя си у дома, поне знам какво съм сложила, а и си го овкусявам както ми харесва  Peace Това след последното ми разочарование - скъп пастет, добър като хомогенизиране, цвят и т.н... Горчеше от сол  Sick Е мерси!

# 14
  • Мнения: 592
Откакто преди няколко години схрусках ........ в пастета, просто в магазина подминавам този щанд с английско безразличие, благодарение на тренинга от казармата. Не е слух, а жалката истина - отпадно кошче за животински боклуци. Никога повече!

Общи условия

Активация на акаунт