Къде около Пловдив?

  • 88 002
  • 111
  •   1
Отговори
  • В приказките.........Пловдив
  • Мнения: 115
Здравейте, питането ми е следното: Къде около Пловдив ходите да разнообразите през почивните дни или пък само за един ден, да избягате от жегата?Нещо напоследък почнахме да се изчерпваме откъм идеи.
Примерно местата, на които сме ходили:Бакчово (толкова често, че чак ни омръзна), хижа Здравец, Белинташ, на пикник покрай реката към Бачково, Батак, Асенова крепост,Араповски манастир и май до тук се изчерпваме.На повечето места сме ходили за по един ден на разходка и въздух.Чакам идеи и от вас.

Последна редакция: пн, 08 юни 2009, 13:18 от Ариел

# 1
  • Countryside
  • Мнения: 11 617
Около Пловдив е пълно с топ дестинации, за един уикенд може да се иде на Пампорово, Смолян, Триград, Девин изобщо навсякъде из Родопите има малки и китни селца с къщи за гости. А за един ден може да се иде някъде по Стара планина (хижи да щеш) или до Хисар, Сопот и Казанлък, даже и до Габрово, не е далеч, а там дефилето е страхотна красота.

# 2
  • В приказките.........Пловдив
  • Мнения: 115
Така е из Родопите има много интересни и красиви места, но не всички ги знаем.Също красиво място са Чудните мостове и Кръстова гора.Моля, като говорите за разходка из Родопите, пък и за другите планини уточнявайте местата, които имате предвид, защото това са доста обширни дестинации като цяло.Примерно много ми се ходи на полянка с рекичка, но като незнам къде да го търся това местенце.

# 3
  • Countryside
  • Мнения: 11 617
Мога да препоръчам Широка лъка, ходила съм там 3-4 пъти, всеки път отсядаме в къща за гости инцидентно, все на различни места обаче. Не е лукс, обаче е чисто и има топла вода, колкото щеш, което не може да се каже за доста хижи.
Ако искаш полянка с рекичка, можеш да идеш на  някой язовир, например Момина баня.

# 4
  • Мнения: 473
Близо до Пловдив е манастира "Козма и Дамян", над с. Куклен. Има полянки, идеално е за пикник.

# 5
  • В приказките.........Пловдив
  • Мнения: 115
А къде се намира Момина баня, за първи път го чувам.Разкажи малко повече.А за манастира "Козма и Дамян" сме се наканили да го посетим.Когато отивахме към Белинташ малко след Асеновград по пътя за Кърджали срещнах интересна табела за нещо като комплекс за риболов на язовира+басейн+ресторант.Представих си някое красиво място, на което и мъжете и жените са доволни, но в действителност незнам какво е мястото и ми е безкрайно любопитно.Ако случайно някой от вас е чувал ще се радвам да сподели.

Последна редакция: пн, 08 юни 2009, 14:39 от Ариел

# 6
  • София
  • Мнения: 2 819
А къде се намира Момина баня, за първи път го чувам.Разкажи малко повече.А за манастира "Козма и Дамян" сме се наканили да го посетим.Когато отивахме към Белинташ малко след Асеновград по пътя за Кърджали срещнах интересна табела за нещо като комплекс за риболов на язовира+басейн+ресторант.Представих си някое красиво място, на което и мъжете и жените са доволни, но в действителност незнам какво е мястото и ми е безкрайно любопитно.Ако случайно някой от вас е чувал ще се радвам да сподели.
Интересна е темата ти, ще я следя и аз, че все се чудим на къде да хванем пътя. Това за комплекса с риболова, басийна и т.н. да не е на Чилингира, ама то май е в посока Девин, а не Кърджали. А до Широка лъка ми се струва трудно за един ден, особено като сме с малко дете. Тука по Копривщица, Карлово, Сопот става. Ама до Смолян пътя е само завои, пък на мен не ми се нравят много-много. Тук след Нареченски бани на входа на село Хвойна има едно заведение Св. Елена, невероятна кухня, просто страхотно.

# 7
  • Countryside
  • Мнения: 11 617
Значи има извор Момина баня, парк Момина баня(те са си в Хисар) и язовир със същото име. На язовира сме ходили за риба на палатка, има приятни места за пикник, много е зелено и спокойно, няма много хора.  Около Хисар се намира, по пътя за Карлово, ето виж  тук

# 8
  • Мнения: 417
Да манастира "Козма и Дамян" много приятно местенце и се намира над гр.Куклен.Има много полянки и заведение , което работи събота и неделя. Също така и Руенскот езеро , което обаче е след гр. Куклен , там пък може да ловите риба също така има и басейн и заведение. Между другото сега отвориха и новия път за хижа Здравец минава се през Куклен, манастира и излизаш направо на Гълъбово и се стига много по бързо от колкото да минаваш през Брани поле и Белащица. Казвам го за тези , които често ходят нагоре и не знаят за този път.

# 9
  • В приказките.........Пловдив
  • Мнения: 115
Ето още нещо ново, което незнаех за новия път.А отбивката за манастира много след Куклен ли е?Мисля, че доста полезна информация ще се събере тук.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 402
Хайдушки поляни, Копривките, Хижа Здравец, Чудните мостове, Брестник, Брестовица

# 11
  • Стара Загора
  • Мнения: 483
Аз препоръчвам Старосел .

# 12
  • Мнения: 983
Нинка- Малинка ме изпревари. На Руенското езеро е много хубаво. Не знам дали са пуснали вече басейна, но е много красиво да си направиш един плаж там. Иначе рекички близо до Пловдив, са:
- реката на Храбрино. Има мн. хубави вирове е е малко сложно за обяснение. Ако някой се интересува, ще се пробвам
- реката над Първенец- има доста хора, но винаги се намира свободна полянка
- преди Бачково в дясно също има една отбивка и се стига до хубави местенца
Ще следя темата, че и ние постоянно се чудим.

# 13
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 737
Бих ти препоръчала:
- с. Косово над Нареченски бани http://www.selokosovo.com/
- Старосел http://www.starosel.com/index.html
- Копривщица http://www.koprivshtitza.com/
- Брацигово http://www.bratsigovo.net/

# 14
  • Пловдив
  • Мнения: 5 009
Манастирът "Св. врач" над с. Куклен. Близо е до селото, мисля, някъде около 4км., не е тежък маршрут, манастирът заслужава да се види, църквата му е една от най-старите в региона. Около манастира има много подходящи полянки за пикник и заведение за хапване.

Местността "Бряновщица" - вилната зона на с. Брестовица, много е красиво, но е далече от селото т.е. зависи участниците дали ще издържат прехода, ходили сме с деца около 7г. и сме нямали проблем с вървенето. Другият вариант е направо до горе с кола. Около самата хижа "Бряновщица" има подходящи места за пикник, а може и да се поръча нещо за хапване и в хижата.

Хижа "Здравец".

с. Дедево и вилна зона "Равнища". Също е близо до селото, разходката е кратка и приятна, на "Равнища" има подходящи места за пикник и заведения за хапване също.

Общи условия

Активация на акаунт