Лъжат ли продавачите в хранителни магазини?

  • 2 916
  • 48
  •   1
Отговори
  • Мнения: 352
Пазарувам от кварталните магазини ,които са без бар кодове и се случва редовно да си ме послъгват със сметката. било то с левче, с 50, 20 ст. абе, всеки ден и то в различни магазини. Онзи ден ми се случи 2 пъти и втория направо издивях. Първо отивам и пазарувам за малката пюрета повечко и ми връща без левче. Казах и..и тя си ми го подава без даже и да се извини. После в хранителния, където се усъмнявам редовно и казвам да ми чукне всичко на апарата. Пазарувах все пак за 25лв. прибирам се-маслини вместо 1.15-1.55. Е, не ми е за стотинките, ама писна ми вече,бе. Всеки ден трябва да им се взираш в сметките и да смяташ вместо тях. Отидох заедно с маслините/на тях си имаше цена/ и показвам и бележката най-културно на продавачката, а там беше и шефката. Изчаках да няма хора да не ги злепоставям , а тя шефката каза:"Ето, няма да обеднеем с 40ст." Shocked Shocked ShockedЕ нямам думи просто.  Пък са и нагли.При вас случва ли се или мен си ме смятат за наивна та ме мамят НЕПРЕКЪСНАТО?

# 1
  • Мнения: 2 757
Винаги трябва да си проверяваш сметката. Дори да не те излъжат нарочно случва се без да искат да го направят. На мен редовно ми се случва в големи супери при това. Винаги проверявам. Не можеш да накараш хората да не лъжат или да не бъркат. Но можеш да се предпазиш от това като си по внимателна  Peace

# 2
  • Мнения: 800
Така съм и аз. Дотоклкова ми беше писнало, че спрях да посещавам кварталните магазини и ходех само в БИЛА, там поне си правех сметката преди да отида на касата. А иначе където те видях с деца и си разсеян - веднага гледат да те цакат. На пазара е същата работа - или ми набутат развалени плодове/зеленчуци или в грамажа или в сметката ме минават. Аз си мислех, че майка с дете е грехота да лъжеш - но се оказа че сме най-готиния континент за минаване.

# 3
  • Мнения: 60
Аз лично не мога да си обясня подобно поведение. Тези магазини така са закъсали за клиенти покрай настъплението на големите вериги, а си позволяват да лъжат и малкото им останали.

# 4
  • Мнения: 134
Аз НЕ пазарувам от дребни, квартални магазинчета. Имам си предпочитан хипермаркет и пазарувам само там. Досега не съм имала проблем със сметката - почти винаги я проверявам, встрани от касата, за да реагирам на момента.
Не ме учудва това, че лъжат. Грозно е. И ако бях на теб нямаше тихо и вежливо да съобщя, че са ми надписали (пък било то и 40 ст!) сметката, а щях да им спретна едно скандалче, за да чуят присъстващите клиенти за измамата. Въпросът е принципен, никой не е за 20 или 50 ст., но в същото време не ги берем парите си по дърветата в парка!   Crossing Arms

# 5
  • Мнения: 156
няколко пъти ми се е случвало да ми чукнат някоя стока по 2 по грешка. случвало ми се е да купя пакет ножчета за бръснене, който уж е цал, ама всъщност е отварян и липсват две... продавачките в магазина до нас са на по 20 и са егати пердетата. сигурна съм, че се объркват, а не е нарочно. случаите, които изброих са когато съм се сещала на място в магазина. ако си занеса стоките в нас, няма шанс да забелеца нередности. но свикнах да им гледам в монитора вече като пазарувам. касови бележки не им искам изрично. ако дадат-дадат. в големите вериги според мен почти е невъзможно да се случи такова нещо - там си печелят от надценката, не от дребно мошеничество.

това, което ме дразни, че до офиса ми има едно ОМВ, от което си купувам цигари, шоколад и дребни неща. там никога нямат стотинки и вместо да ми се извинят и да кажат, че нямат - директно закръгляват. месеци наред не ми правеше впечатление (по принцип рядко се вглеждам в рестото). като видях един път, нищо не казах. на следващия ден също. на третия ден казах, че цигарите ми са 3.40, а те ми връщат 1.5 лв от 5. "ми нямаме дребни" със съскане беше отговора. аз казах, че няма проблем и ще платя с карта като нямат. веднага се намериха стотинки и оттогава няма за хората пред мен на опашката, нито за тези зад мен. за мен обаче винаги има newsm78. мисля да намеря тел. на който е нужно и да дам оплакване, защото това не го намирам за честно. аз съм работила и като сервитьорка и като касиерка едно време и не съм си позволявала такова нещо! струва ми се непочтено и долно.

# 6
  • Мнения: 12 648
И аз се учудвам. Тези магазини разчитат точно на редовни клиенти.  Няма ли друг магазин наблизо.
При нас са във всеки блок и аз съм си избрала един - продавачката е изключително свястна и знам, че никога няма да ми продаде нещо с изтекъл срок или некачествено. .

# 7
  • Мнения: 800
Най-гадното е, че всеки излъган му е неудобно да си каже за тези 20 - 50 ст. и се чувства не само излъган, но и когато си потърси правата - дребнав ... Аз си решавам проблема като просто преставам да съм клиент на такъм обект, където веднъж са ме "минали".

# 8
  • Мнения: 156
да, за един път или за неволна грешка и аз не бих си казала, но са системно злоупотребяване с моята разсеяност - защо не...

# 9
  • Мнения: 2 448
Не само, че не ме лъжат, ами ако не са ми достигали пари на момента съм вземала без проблем и плащам след това.
Говоря за кварталния магазин, иначе на пазара са се опитвали да ме послъгват, но за там е нормално.  Laughing

# 10
  • Мнения: 54
Не лъжат, объркват се.

# 11
  • Мнения: 194
Случвало се е от невнимание.

Случвало се е и да ми връщат повече.

Казвам.

Най  ме е яд обаче, когато пазаря повече неща и като се прибера да установя, че липсва кафето например, което съм платила.

# 12
  • Русе
  • Мнения: 1 826
да, за един път или за неволна грешка и аз не бих си казала, но са системно злоупотребяване с моята разсеяност - защо не...
Разбира се,че ще си кажеш!То бива нахалство,ама това си е вече безочливо!  #Cussing out
Аз по принцип пазарувам в хипермаркети,но имам един квартален магазин,от където винаги мога да купя нещо без да се притеснявам от качеството на стоките и неточността на продавачките.

# 13
  • Мнения: 682
Да, за съжаление. В една верига магазини най-редовно, плащайки на касата, се оказва, че цената на продукта е различна, от тази на рафта. Отговорът на продавачите е - А, нямали сме време да сменим цената. И това не се случва инцидентно, ами най-редовно.
Наскоро една съфорумка  беше споделила, че е работила в известна верига магазини за хранителни стоки и там било практика управителят да задължава касиерките да надписват сметките на клиентите. В противен случай им режели от заплатите. Имало начин да ти "чукнат" 1- 2 стоки отгоре. Лично аз, имам случай на 5 надписани лева на сметка от 50-60 лева. За съжаление го установих вкъщи и беше безпрецедентно да се връщам и да се разправям в магазина. Просто вече не пазарувам от там.
На пазара също лъжат в грамажа. Имам си кантарче вкъщи и си правя сверка от време на време. Решението - не пазарувам от нечестни търговци.
За съжаление живеем в държава на измамници и тарикати и псевдо-европейци. ooooh!

# 14
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
в нашия не ме лъжат, имат баркодове, цената съвпада, за всичко има КБ и връщат до стотинка ....

Общи условия

Активация на акаунт