Тясна пералня, която се пълни с пране от горе?

  • 6 576
  • 50
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 641
Хората си проектират жилищата така че да им се съберат уредите...нашите майстори така преправиха размерите на архитекта че сега се съобразяваме с нишите които са оставили.

Та така, проекта е пералнята и сушилнята да са в една ниша. Обаче стените са толкова криви и облебени с гипсокартон че изведнъж нишата спря да събира нормален размер  пералня и сушилня.

Видяхме че има тесни перални които имат капак от горе за прането. Понеже нямаме никакъв опит с такива, може ли да споделите тези от вас които ползват такъв тип. Какво е важно да има/няма такава пералня, какво да гледаме..въобще всичко което ви се вижда важно.

Такъв тип сушилни обаче не сме виждали и сега сме в дилема къде ще сушим дрехите...

# 1
  • Мнения: 3 360
Аз ползвам "тясна" пералня от 10 години и да ти кажа-нищо по-различно няма,освен начина на зареждане WinkАз също скоро ще подменям моята и то пак с такава,защото мястото /като при теб/ не позволява стандартна.Мисля ,че сега има богат избор и  ще можеш да си избереш  според екстрите и цената добър уред.
Успех!

# 2
  • Мнения: 8 999
И аз смятам да си взема такава - също да спестя място. Струват ми се удобни, само дето нищо не можеш да си държиш отгоре върху капака.
А нямате ли възможност да сложите двата уреда един върху друг. Виждала съм такова подреждане - сушилня върху пералня. И двата уреда бяха със стандартните размери.

# 3
  • Мнения: 2 641
И аз смятам да си взема такава - също да спестя място. Струват ми се удобни, само дето нищо не можеш да си държиш отгоре върху капака.
А нямате ли възможност да сложите двата уреда един върху друг. Виждала съм такова подреждане - сушилня върху пералня. И двата уреда бяха със стандартните размери.


Нямаме място за стандартните размери. Това бяха първоначалните планове. Сега обаче трябва да се поберем в наличното. Пералнята ще е тясна, но няма тясни сушилни....

# 4
  • Мнения: 3 360
 baibibi ,незнам как биха се монтирали двата уреда един върху друг ,като се има впредвид,че капака на пералнята се отваря нагоре и отнема още около 50см.Пък и да стане тази сушилня само със стълбичка ще може да се ползва Wink

# 5
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
baibibi ,незнам как биха се монтирали двата уреда един върху друг ,като се има впредвид,че капака на пералнята се отваря нагоре и отнема още около 50см.Пък и да стане тази сушилня само със стълбичка ще може да се ползва Wink

не, не...
Тя имаше предвид да са си стандартни по р-р уреди, само да са едно в/у друго. И така да пести място.

# 6
  • Мнения: 3 360
 Embarassed ...да,да,разбирам .Не съм довидяла пак Laughing

# 7
  • Мнения: 2 641
Не, не - няма как да стане.

Проблема е че стана по тясно, иначе могат да се сложат 2 уреда един до друг ама е тясно.

# 8
  • Мнения: 8 999
baibibi ,незнам как биха се монтирали двата уреда един върху друг ,като се има впредвид,че капака на пералнята се отваря нагоре и отнема още около 50см.Пък и да стане тази сушилня само със стълбичка ще може да се ползва Wink

не, не...
Тя имаше предвид да са си стандартни по р-р уреди, само да са едно в/у друго. И така да пести място.

Ъхъ, точно това.
И не е чак толкова високо - стандарта за височина е 82 см., това означава, че таванът на сушилнята е на височина 165 см, а отворът й идва на около метър от пода - не е чак толкова високо, за да не може дори и по-ниска женичка /като мен/ да прехвърли прането от пералнята в сушилнята. Това обаче е възможно, ако има височина във въпросната ниша.

# 9
  • Мнения: 1 155
До скоро използвах такава пералня беше CANDY и бях доволна. Единствения недостатък на този вид перални е че като се отвори капака, под него, има едно гумено уплътнение и там се събира вода, която трябва МНОГО ХУБАВО, да се попива всеки път, иначе се събира вода и мръсотия и гумата се захабява. А едно ново гумено уплътнение, със смяната от майстор, излиза към 60 лв. #Cussing out

# 10
  • Мнения: 428
И аз ползвам вече почти 4 години такава пералня. Нашата е Whirlpoool:
http://www.pazaruvaj.com/peralni-i-sushilni-c3167/whirlpool/
Aз съм много доволна. Наистина няма разлика с другите, освен, че се зарежда от горе. Но пък пести място.

# 11
  • София
  • Мнения: 537
Моето мокро помещение е с ширина 105 см, сложих стандартна сушилня 60х60 см и "тясна" пералня 40х60 см, с горно зареждане. И двете са Електролукс, работят без грешка вече 2.5 г. Иначе наистина има в Практикер и подобни магазини и специални стойки за 2 нормални уреда един върху друг, но нямам личен опит.

# 12
  • Мнения: 4 138
този вид се казва топладер. ползвам такава, взех си сега пак, на АЕГ. освен, че пести място, според мен е и по-здрава. окачването е различно. абе, доволна съм много.
мама има в бг канди, ама нещо дава фира........

http://www.preissuchmaschine.de/trend/WASC/Waschtrockner-Toplader.html

# 13
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
този вид се казва топладер. ползвам такава, взех си сега пак, на АЕГ. освен, че пести място, според мен е и по-здрава. окачването е различно. абе, доволна съм много.
мама има в бг канди, ама нещо дава фира........
http://www.preissuchmaschine.de/trend/WASC/Waschtrockner-Toplader.html

В Германия - да.
В Бг си е просто пералня с горно зареждане.
И в никакъв случай не са по-надеждни.

# 14
  • Мнения: 228
И аз съм с пералня с горно зареждане вече 10 години (whirlpool) , при това не е заради ограниченото място, а заради препоръка от сервиза за перални: при този вид лагерите са два (от двете страни на барабана), а предполагам знаете, че лагерът е най - уязвимото място на всяка пералня. Моята няма такова гумено уплътнение, за което говори riciii. Най - експлоатираният и здрав уред у дома  Peace.

Общи условия

Активация на акаунт