Кое е по-малкото зло-нитратите или консервантите?

  • 5 134
  • 72
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 800
Аз приключих със захранването, но ми остана една чуденка все пак  Confused:
Кое е по-малкото зло - Нитратите и пестицидите в пресните плодове и зеленчуци или консервантите в готовите детски храни?
Вие как мислите? Коя от двете беди избрахте или ви предстои да изберете при захранването на вашето дете?

Последна редакция: нд, 26 фев 2006, 15:48 от milenka

# 1
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Аз приключих със захранването, но ми остана една чуденка все пак  Confused:
Кое е по-малкото зло - Нитратите и пестицидите в пресните плодове и зеленчуци или консервантите в готовите детски храни?
Вие как мислите? Коя от двете беди избрахте или ви предстои да изберете при захранването на вашето дете?
LaughingВторият вариант е по-добър,колкото и трагично да звучи.От купени зеленчуци детето ми направи нитратно натравяне,а от готовите пюрета нищо му няма.

# 2
  • Мнения: 2 807
консервантите в готовите детски храни?[/b] [/color]

Това е по-малкото зло Wink
И не само за захранването, а като цяло за храненето на бебето и малкото дете.

# 3
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
Готовите детски храни според мен

# 4
  • Мнения: 2 978
Детските храни...
Моята лекарка каза, по-добре купувай готови..поне са минали термична обработка...ако все пак искаш пресни...отиди при баба на село Wink

# 5
  • Мнения: 3 932
Присъединявамсе към отговорите на болшинството.

# 6
  • Мнения: 8 505
Консервантите.

# 7
  • Мнения: 7 837
И нашия педиатър каза - готови пюрета.
А ина4е тук и плодовете  и зелен4уците изглеждат перфектно, но не ми се мисли как е постигнат този резултат  Confused

# 8
  • Мнения: 763
В пюретата на Хип, примерно няма консерванти. Нали като правите домашна лютеница, не слагате консерванти, а тя не се разваля в буркана.

Освен това се правят множество изследвания на вредни вещества, докато тези на пазара са бъкани с отрова. Ако някой има градинка и си гледа сам - да, но не вярвам някой да може да отгледа от всички плодове и зеленчуци.

Въобще е несравнимо, не виждам никакво зло в готовите пюрета, над тях поне има контрол.

# 9
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Аз пък мисля, че пресните плодове и зеленчуци са си най- добре....До колкото знам пестицидите се отмиват, а за нитратите....аз пазарувам от Еко- магазина....там бабата изследва зеленчуците зад щанда......и досега не сме имали никакви оплаквания........знам, че някои от вас нямат вяра в този магазин, но аз не виждам друг изход за себе си......
Пък и то има минимални дози нитрати, които организма може да поема......Преди време имаше пусната една тема в Дир-а за нитратите, консервантите и дори някакви отрови от капачките на бурканчетата в готовите пюрета на Хип и разни други....майката живееше в Германия...ако го намеря ще ви пусна линк.....

# 10
  • Мнения: 228
Направо ме плашите как така предпочитате пюрета пред пресни зеленчуци и плодове. Тези пюрета според вас от какво се правят?

# 11
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
А последно нитратите толкова ли са вредни, защото имаше много спорове и паника, а после всичко замря.  newsm78 newsm78
Не се заяждам, питам.

# 12
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
А последно нитратите толкова ли са вредни, защото имаше много спорове и паника, а после всичко замря.  newsm78 newsm78
Не се заяждам, питам.
Е защо трябва да се заяждаш ThinkingВредни са и то мнооого.Обрина ми се детето,беше ужас!

# 13
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Обяснявам, че не се заяждам, защото въпросът може да изглежда провокиращ, а и не ми се нажежава атмосфера.  Wink Grinning

# 14
Моят избор засега е готови.Нямам достъп до домашно произведени храни и не ми се рискува.От време на време давам домашни,но за съжаление рядко ми носят нещо.Що се отнася до консерванти,мисля,че са забранени за детските храни или поне се ограничават.Не си правя илюзии,че съвсем ги няма,но съдържанието поне се проверява и контролира.

Общи условия

Активация на акаунт