за скайп телефоните

  • 2 960
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
Здравейте, моля по образованите мами за съвет относно скайп телефон.Мои приятели от Дания и Англия са си купили такива за говорене през скайп.плащало се месечна такса.В БГ явно го няма.Ако някой знае нещо по въпроса моля за споделяне.Възможно ли е ползване на скайп през обикновен GSM  и какъв трябва да бъде.Какво се плаща и т н.Изобщо ако има просветени моля за съвет.

# 1
  • Мнения: 60
запис да следя

# 2
  • Мнения: 4 111
И аз съм виждала немски скайп телефони, но в Бг не.
Иначе другият начин е телефонът ви да хваща безплатно интернет с Wi-Fi връзка и се инсталира програма http://www.fring.com/ от този сайт можете да проверите кои модели телефони са съвместими с нея (защото има телефони с Wi-Fi, които все още са несъвместими с програмата).

# 3
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
С NOKIA 6300 съм, нямам WIFI, но ползвам скайп през оператора чрез една програма skype beta. Таксува се колкото е тарифата на оператора - трафика на Мб. Всеки ден вися по минимум час-два в скайп и плащам около 12 лв.само за нет през телефона. Недостатъка е, че го ползваш само за чат, не може да прехвърля файлове. Peace Иначе и аз не знам как става плащането и говоренете през скайп телефон.

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 6 874
През въпросния скайп телефон можеш да говориш безплатно ако се обаждаш на друг скайп абонат. Ако се обаждаш на стационарен телефон или на gsm се заплаща. Тази услуга мисля, че се нарича skype out. Но аз не те съветвам да се абонирваш защото цените за бг не са съвсем ниски, все едно да се обадиш от мобилния или от стационарния си телефон. Цените можеш да ги видиш тук: http://www.skype.com/intl/en/prices/callrates/#allRatesTab
С две думи ако искаш да се обадиш на стационарен телефон в бг е 12ст. на минута, за София е около 5ст., за обаждане на gsm - около 45ст. За останалата част от света виж сама.

По отношение на другия ти въпрос - Да, може да се ползва скайп през gsm, стига телефона ти да има операционна (Windows Mobine, Symbian, BlackBerry, iPhone и т.н.) на която да се инсталира програмата. Аз съм си инсталирала на моя телефон. Мога да говоря с други скайп абонати. Самата програма не ми взема пари, но плащам за изразходения интернет трафик.

Общи условия

Активация на акаунт